شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
مهرعلیزاده:
 دولت نیمی از بودجه مورد نیاز برای تکمیل فاز اول موزه دفاع مقدس اصفهان را تأمین خواهد کرد   

استاندار با اشاره به مشکل تأمین بودجه در مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس اصفهان، گفت: بر اساس جلسه هیئت‌امنایی که امروز برگزار شد قرار بر این هست که از مجموعه بودجه ۱۵ میلیارد تومانی موردنیاز برای تکمیل فاز اول، این مجموعه، هشت میلیارد تومان توسط دولت تأمین شود.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، محسن مهرعلیزاده پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه هیئت‌امنای مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس اصفهان در جمع خبرنگاران گفت: آغاز این مجموعه از سال ۷۶ انجام‌گرفته بوده که با گذشت ۲۰ سال هنوز به اتمام نرسیده است.

استاندار و رییس هیئت‌امنای مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس اصفهان با بیان اینکه در انجام این پروژه با مشکل کمبود و تأمین بودجه روبرو شده اند، اظهار کرد: احداث این مجموعه فکر خوبی بوده و هست.

وی از به‌کارگیری روز و مدرن در این مجموعه گفت و افزود: از سیستم‌های صوتی، تصویری و دیجیتال به منظور انتقال فرهنگ ایثار و شهادت، صحنه های جنگ و مقاومت در این مرکز استفاده خواهد شد.

مهرعلیزاده با بیان اینکه این مجموعه در سه فاز پیش‌بینی‌شده است، خاطرنشان کرد: فاز اول در مساحت هشت هزار مترمربعی خواهد بود که شامل سالن آمفی تئاتر، تجهیزات رسانه ای مدرن و کتابخانه می شود، فاز دوم در فضای باز خواهد بود و فاز سوم مجموعه آمفی تئاتر، سالن های کنفرانس و پارکینگ طبقاتی خواهد بود.

رییس هیئت‌امنای مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس اصفهان این مرکز را مجموعه ای کامل عنوان و اظهار کرد: این مجموعه خواهد توانست برای نسل نوجوان و جوان فعلی و نسل های آینده فرهنگ ایثار و مقاومت را به خوبی تبیین کند.

وی با اشاره به مشکل تأمین بودجه در این مجموعه، گفت: بر اساس جلسه هیئت‌امنایی که امروز برگزار شد قرار بر این هست که از مجموعه بودجه ۱۵ میلیارد تومانی موردنیاز، هشت میلیارد تومان توسط دولت و مابقی توسط اعضای هیئت امنا به ویژه اتاق بازرگانی اصفهان، کمک صاحبان صنایع و تجارت و شهرداری اصفهان تأمین شود.

مهرعلیزاده یادآور شد: بر اساس آنچه در دنیا مرسوم هست بهره برداری چنین مراکزی بر عهده شهرداری‌ها است و قرار بر این شد تا شهردار اصفهان با رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس جلسات مشترکی را برگزار کنند تا چگونگی و میزان زمان بهره برداری مشخص شود.

رییس هیئت‌امنای مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس اصفهان گفت: بهره برداری از فاز اول مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس اصفهان در هفته دفاع مقدس سال آینده انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز