چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۰

مدیرکل پست استان اصفهان خبر داد

دریافت و ارسال ۲۳ میلیون مرسوله پستی در ۹ ماهه سال جاری

مدیرکل پست استان اصفهان با بیان اینکه در ۹ ماهه سال جاری ۲۳ میلیون مرسوله از طریق پست استان اصفهان دریافت و ارسال‌شده است،‌ گفت: در این مدت شاهد رشد ۶ درصدی ترافیک مرسولات نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، سعید رجالی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: هیئت‌مدیره پست جمهوری اسلامی با آمدن وزیر ارتباطات جدید در دولت دوازدهم منصوب و کار خود را آغاز کردند.

مدیرکل پست استان اصفهان گفت: با توجه به اینکه استاندار جدید اصفهان نیز با شعار کار، کار و کار فعالیت خود را در استان آغاز کرده است امیدواریم با این شعارها و رویکردهای جدیدی که وجود دارد بتوانیم کارها را پیش ببریم.

وی ارتقای کیفیت و رضایتمندی مردم از عملکرد این نهاد را خواسته رییس شرکت پست کشور عنوان کرد و افزود: توسعه زیرساخت‌های فناوری محور در اولویت شبکه‌های پستی برای ارائه خدمات سریع‌تر و مطلوب‌تر به مردم مدنظر قرار دارد.

رجالی توسعه بازار و ارائه خدمات مدار درحرکت را یکی دیگر از موارد در دستور کار پست استان اصفهان بیان کرد و گفت: پروژه‌های «جی نف» و «سیماک» به‌عنوان پروژه‌های اقتصاد مقاومتی به جد در حال پیگیری است که بسترساز دولت الکترونیک هست.

مدیرکل پست استان اصفهان تأکید کرد: پست استان اصفهان با افزایش بهره‌وری و ارائه خدمات باکیفیت‌تر به مردم به دنبال افزایش اقبال آن‌ها به این دستگاه است تا انتخاب اول آن‌ها باشیم.

وی اظهار کرد: به‌زودی دو اپراتور جدید مجوز خود را از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اخذ خواهند کرد و رقیب پست خواهند شد.

رجالی اجرای قانون حقوق شهروندی را اولویت شرکت پست عنوان و تأکید کرد: رضایتمندی بیشتر مردم با ارائه سرویس‌های بیشتر، بهتر و با سرعت بالاتر بر اساس این موضوع حاصل خواهد شد.

مدیرکل پست استان اصفهان استانداردسازی قراردادهای پستی و تغییر و تحول در توزیع را از موارد پراهمیت در پست عنوان کرد و افزود: قاعدتاً پست به سمت توزیع امانت و کالا درحرکت است.

وی با اشاره به عملکرد ۹ ماهه سال جاری اداره کل پست استان اصفهان، اظهار کرد: ۹۸۹ واحد پستی اعم از دولتی و خصوصی خدمات مربوط به پست در استان اصفهان ارائه می‌دهند که ۵۳ درصد واحدها روستایی است، یکی از سازمان‌هایی هستیم که بیشترین خدمات را در روستاها ارائه می‌دهیم.

رجالی با بیان اینکه ۲۳۱ خط پستی در استان اصفهان وجود دارد که ارتباط های بین واحدهای پستی را برقرار می‌کنند، گفت: روزانه ۳۷ هزار مرسوله به استان وارد و ۴۸ هزار فقره مرسوله از استان ارسال می‌شود.

مدیرکل پست استان اصفهان یادآور شد: در این مدت ۹ ماهه سال جاری ۱۰ میلیون مرسوله به استان اصفهان واردشده و ۱۳ میلیون از طریق پست استان اصفهان به سایر استان‌ها و خارج از کشور ارسال‌شده است.

وی با بیان اینکه درمجموع ۲۳ میلیون مرسوله از طریق پست استان اصفهان دریافت و ارسال‌شده است،‌گفت: در این مدت شاهد رشد ۶ درصد ترافیک مرسولات نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

رجالی عنوان کرد: مرسولات خرید اینترنتی واردشده به استان ۳۰۰ هزار فقره و ۶۲ هزار فقره خارج‌شده است که ۱۵ درصد رشد منفی در این بخش داشته‌ایم باید دید چرا بخش‌های خصوصی از زیرساخت پست استفاده نمی‌کنند، باید بدانید که بر اساس اساسنامه شرکت پست نظارت بر خریدهای الکترونیکی بر عهده این شرکت است.

مدیرکل پست استان اصفهان با اشاره به ارائه خدماتی که به ثبت‌اسناد داده‌شده است، گفت: در ۹ ماهه سال جاری امور ۱۵۴ هزار سند مالکیت توسط پست انجام رفته است که یک طرح بزرگ هست که برای اولین بار در کشور در استان اصفهان آغازشده است.

وی اضافه کرد: از آذرماه سال ۹۲ تاکنون ۸۰۴ هزار مورد در رابطه با سند مالکیت انجام داده‌ایم که حجم سفرهای شهری را کاهش داده است که قبلاً گفته‌شده برای این منظور هشت سفر شهری انجام می‌گرفته است.

رجالی با بیان اینکه خدمات مختلفی را به اداره کل ثبت‌احوال در حال انجام هستیم، اظهار کرد: توزیع شناسنامه، ثبت‌نام و ارائه کارت هوشمند ملی شامل این خدمات است و تابه‌حال ۵۰ درصد کارت هوشمند ملی به تعداد ۹۵۹ هزار و ۸۰۱ ثبت‌نام و صادرشده توسط پست انجام‌گرفته است.

مدیرکل پست استان اصفهان با اشاره به انجام رایگان پیش ثبت‌نام کارت هوشمند ملی در واحدهای پستی دولتی، گفت: البته مردم باید هزینه‌های مربوط به ثبت‌نام پرداخت کنند که میزان آن ۳۱ هزار تومان هست و کمیسیون تنظیم مقررات آن را تعیین کرده است.

مدیرکل پست استان اصفهان اظهار کرد: در ۹ ماهه سال جاری زمینه ثبت‌نام کارت ملی هوشمند به تعداد ۲۴۹ هزار و ۸۶۷ فقره انجام‌گرفته است.

وی با بیان اینکه ۶۱ ایستگاه ثبت‌نام کارت هوشمند ملی در ۳۸ نقطه استان راداریم، گفت: در ۹ ماهه سال جاری ۶۶۴ هزار و ۵۶۹ تحویل کارت هوشمند ملی انجام رفته است ضمن اینکه هم‌اکنون ۱۵۱ هزار کارت ملی هوشمند رسوبی در پست وجود دارد که این رسوبی به معنای آن هست که مردم برای گرفتن کارت هوشمند ملی صادرشده خود علی‌رغم اطلاع‌رسانی اقدام نکرده‌اند.

رجالی تصریح کرد: در حال حاضر ۵۰ درصد جامع هدف کارت هوشمند ملی در استان اصفهان هنوز کارت هوشمند ملی دریافت نکرده‌اند.

مدیرکل پست استان اصفهان با بیان اینکه برای راه‌اندازی باجه‌های سیار ثبت‌نام کارت هوشمند اعلام آمادگی کرده‌ایم، اظهار کرد: در این طرح واحدهای سیار به کسانی که نمی‌توانند مراجعه حضوری داشته باشند مراجعه کرده و امور مربوط به ثبت‌نام آن‌ها را انجام می‌دهیم و ان‌شاءالله تا پایان سال چند واحد سیار ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به ارائه خدمات به مخابرات، فنی و حرفه‌ای، تأمین اجتماعی و شهرداری، مرکز بهداشت، پزشکی قانونی، محیط‌زیست، دادگستری و شورای حل اختلاف، گفت: در حال حاضر توزیع قبوض عوارض شهرداری اصفهان در حال انجام هستیم.

رجالی اظهار کرد: بر اساس یکسری از وظایف مشخص‌شده طبق اساس‌نامه شرکت پست، ابلاغیه و اخطاریه تمامی بانک و ادارات باید توسط پست انجام بگیرد که تاکنون ۲۳ قرارداد در این رابطه انجام‌گرفته است.

مدیرکل پست استان اصفهان با اشاره به دو پروژه جی نف و سیماک، خاطرنشان کرد: استاندار به‌صورت جدی توجه ویژه‌ای به انجام پروژه‌های اقتصاد مقاومتی دارد که در اولین کارگروه اقتصاد مقاومتی که تشکیل‌شده است بسیار تأکید بر انجام آن‌ها داشته است.

وی ادامه داد: امسال برنامه به هنگام سازی موضوع جی نف را در شهرهای اصفهان، کاشان و شاهین‌شهر در دستور کار قرار داده‌ایم که بخش خصوصی با کاور مشخص و کارت شناسایی به منازل در این شهرها مراجعه می‌کنند و باید مشخصاً تا پایان سال این کار انجام خواهد گرفت.

رجالی با اشاره به پروژه سیماک (سامانه یکپارچه‌ مدیریت املاک کشور) گفت: این طرح را شهرستان اصفهان آغاز کرده‌ایم و اطلاعات موردنظر در سامانه مربوط به آن در حال بارگذاری است و آماده هستیم بحث‌های آموزش را برای دهیاران سطح شهرستان اصفهان انجام دهیم.

مدیرکل پست استان اصفهان با بیان اینکه در این طرح خدمات الکترونیک مربوط به املاک در استان اصفهان انجام خواهد گرفت، اظهار کرد: در مرحله اول شهرستان اصفهان پرونده و نقشه‌های مربوط به ملک الکترونیکی می‌شوند که ۲۸ دستگاه در این قضیه درگیر خواهند شد و سه دستگاه‌ها نظارتی هم در این طرح ورود خواهند داشت.

وی در خصوص آمار عملکرد ۱۰۰ روزه این اداره کل اظهار کرد: از ابتدای دولت جدید موضوعات مربوط با دولت الکترونیک، هوشمند سازی و توسعه کسب‌وکار اقداماتی صورت گرفته است که در این رابطه پروژه جی نف و سیماک، هوشمند سازی چند سامانه جدید ازجمله راه‌اندازی سامانه هوشمند صندوق‌های شخصی، سامانه جامع رسیدگی به غرامات پستی، ام پوز پست‌های سیار و موبایل پستی که در حال انجام است و سامانه جامع مدیریت رهسپاری مرسولات پستی انجام‌گرفته است.

رجالی گفت به‌منظور توسعه کسب‌وکار، توسعه سرویس تجارت الکترونیک، اعتبارسنجی نشانی شهروندان، سرویس پست من و تجهیز دفاتر آی‌سی‌اتی روستایی به تجهیزات از محل «یو اس او» انجام‌شده است.

مدیرکل پست استان اصفهان از آغاز توزیع عصرگاهی مرسولات در ۹ شهرستان بزرگ استان اصفهان خبر داد و اظهار کرد: این اقدام به‌منظور کاهش برگشتی مرسولات پستی انجام‌گرفته است همچنین واحدهای معطله پست هم ساعات کاری‌شان را تا ساعت ۱۶ افزایش داده‌اند.

مدیرکل پست استان اصفهان با بیان اینکه پست استان اصفهان یکی از شاخص‌ترین پست‌های کشور است، گفت: برای ارتقای کیفیت خدمات ارائه‌شده از سوی پست استان اصفهان فعالیت‌های عمده‌ای انجام‌گرفته است ولی قطعاً به این حد از فعالیت قانع نبوده و ارائه سرویس‌های بهتر بر اساس روش‌های نوین را در حال انجام هستیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز