دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۹

سردار عرب پور:

تبعیت محض از ولایت و اراده قوی از شاخصه‌های سردار شهید حاج احمد کاظمی بود/ انقلاب اسلامی یک «نَه» بزرگ به همه مستکبران جهان است

فرمانده لشکر عملیاتی ۱۴ امام حسین (ع) اصفهان گفت: در مورد سردار شهید حاج احمد کاظمی سخنرانی‌های زیادی شده ولی ابعاد نگفته زیادی از شخصیت این شهید بزرگوار هنوز باقی‌مانده است.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، سرتیپ دوم پاسدار اصغر عرب پور بعدازظهر امروز در مراسم بزرگداشت یاد شهدای عرفه که توسط لشکر زرهی هشت نجف اشرف در خیمه حسینی گلستان شهدا تدارک دیده‌شده بود، اظهار کرد: در مورد سردار شهید حاج احمد کاظمی سخنرانی‌های زیادی شده است ولی ابعاد نگفته زیادی از شخصیت این شهید بزرگوار هنوز باقی‌مانده است.

فرمانده لشکر عملیاتی ۱۴ امام حسین (ع) اصفهان با بیان اینکه شهید شاه‌سنایی مظلومانه در دفاع از انقلاب اسلامی به شهادت رسید، گفت: هنوز باب شهادت باز است و فدا شدن درراه اسلام ناب و انقلاب اسلامی یک افتخار برای همه ما است.

وی با تذکر به رعایت مسائل ایمنی، اظهار کرد: رزمندگان ما همان‌طور که برای حفظ اسلام جان خود را فدا می‌کنند درعین‌حال باید به مسائل ایمنی توجه داشته باشند.

سردار عرب پور با بیان اینکه سردار شهید احمد کاظمی تمام تلاش خود را در دوران دفاع مقدس بر حفظ جان نیروهای خود داشتند، گفت: ایشان در طرح‌ریزی‌های خود طوری برنامه‌ریزی می کردند تا کمترین تلفات از نیروهای خود داشته باشیم.

فرمانده لشکر عملیاتی ۱۴ امام حسین (ع) اصفهان رعایت نکات ایمنی در سپاه یک تکلیف عنوان و خاطرنشان کرد: سردار احمد کاظمی قبل از انقلاب با شهید محمد منتظری به لبنان رفتند، در زمان قائله‌ها پیش از جنگ تحمیلی در غرب و جنوب حضور پیدا کردند و به جنگ با منافقان پرداختند.

وی با بیان اینکه سردار حاج احمد کاظمی لشکر هشت نجف را تشکیل داد، گفت: شناخت حتی جزئی‌ترین مسائل لشکر در دوران دفاع مقدس یکی از شاخصه‌های شهید کاظمی است.

سردار عرب پور یادآور شد: سردار شهید کاظمی با روحیات نیروهای خود به‌خوبی آشنا بود و مراعات حال نیروها را می‌کرد، ایشان به فرماندهان گردان‌های خود دستور داده بودند تا نیروهای زیرمجموعه را به اسم بشناسید.

فرمانده لشکر عملیاتی ۱۴ امام حسین (ع) اصفهان گفت: مردم استان اصفهان دارای زیرکی‌های خاصی بوده و هستند و کار کردن با آن‌ها ظرافت خاصی را می‌پذیرد و شهیدان کاظمی و خرازی دارای خصلت‌های ویژه‌ای بودند.

وی داشتن اراده قوی را یکی دیگر از ویژگی‌های شهید کاظمی عنوان کرد و گفت: کسی که در جمهوری اسلامی خواهان خدمتگزاری است باید دارای اراده قوی باشد.

سردار عرب پور با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک جبهه قوی در برابر کفر جهانی است، اظهار کرد: انقلاب اسلامی یک نه به همه مستکبران جهان است، نظام جمهوری اسلامی یک منش، تفکر و روش جدید در برابر آن‌ها است چراکه صهیونیست‌ها و استکبار جهانی به دنبال گرفتن خدا از مردم هستند ولی تفکر انقلاب اسلامی در خلاف آن‌ها است.

فرمانده لشکر عملیاتی ۱۴ امام حسین (ع) اصفهان تأکید کرد: سردار شهید احمد کاظمی به رعایت بیت‌المال و کاهش تلفات نیروهای خودی توجه ویژه‌ای داشتند، سخت‌گیری ایشان در مراقبت از نیروها حتی صدای عده‌ای را درآورده بود.

وی رعایت اصول غافلگیری را از دیگر شاخصه‌های حاج احمد کاظمی بیان و خاطرنشان کرد: در زمان جنگ کمبود تجهیزات داشتیم ولی تدابیر فرماندهان با توجه به اصل غافلگیری ضربه‌های مهلک را به پیکره دشمن زد.

سردار عرب پور با بیان اینکه سردار شهید حاج احمد کاظمی در دوران دفاع مقدس و پس‌ازآن تابع محض ولی‌فقیه بودند، گفت: ایشان در اطاعات از امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) شاخص بودند.

فرمانده لشکر عملیاتی ۱۴ امام حسین (ع) اصفهان با اشاره به فتنه اخیر، اظهار کرد: برخی از مردم در این فتنه فریب خوردند ولی زمانی که هوشیار شدند خط خود را از فتنه گران جدا کردند.

وی اهل مطالعه و تحقیق بودن را از دیگر ویژگی‌های شهید کاظمی عنوان کرد و گفت: این شهید گران‌قدر تا بر کاری اشراف نداشتند هرگز اقدامی انجام نمی‌دادند؛‌ایشان حتی در زمان جنگ تحمیلی از خواب خود می‌زدند ولی مطالعه خود را انجام می‌دادند.

سردار عرب پور شهدای دوران مختلف انقلاب اسلامی را چراغی روشن برای پیشبرد کارها دانست و اظهار کرد: دشمن از نام سردار احمد کاظمی مو به تنشان سیخ می‌شد.

فرمانده لشکر عملیاتی ۱۴ امام حسین (ع) اصفهان تأکید کرد: دشمن گفته می‌خواهد جنگ را به داخل ایران بکشاند ولی بدانند کوچک‌ترین از این حرف‌ها هستند.

وی با اشاره به لزوم داشتن توکل به خدا و بصیرت، گفت: نباید از جنگ روانی دشمن غافل بود آمریکایی‌ها تا در جنگ روانی پیروز نشوkد جنگ نظامی راه نمی‌اندازند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز