چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۷

رییس سازمان بهزیستی کشور:

گام‌های بلند بهزیستی برای کاهش، کنترل و مهار آسیب‌های اجتماعی / انجام آزمایش ژنتیک پیش از ازدواج به کاهش تولد کودکان معلول منجر می‌شود

رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: سازمان بهزیستی توانسته نسبت به کاهش، کنترل و مهار آسیب‌های اجتماعی که دغدغه مسئولان نظام است شرایطی را فراهم بکند تا با برخورداری از نیروهای متخصص و کارشناس در سراسر کشور نسبت به آن اقدام‌های اساسی انجام دهیم.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان‌، انوشیروان محسنی بندپی صبح امروز در آیین تکریم و معارفه مدیرکل بهزیستی استان اصفهان اظهار کرد: سازمان بهزیستی کشور در سال‌های اخیر پیشگیری را به‌عنوان یک محور اصلی برای خود قرار داده است.

معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان را یکی از برنامه‌های این سازمان بیان کرد و گفت: پوشش غربالگری شنوایی و چشم در کشور به بالای 80 درصد رسیده است تا از ناشنوا شدن، کم‌بینا و نابینا شدن فرزندان خود جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به اجرای آزمایش ژنتیک پیش از ازدواج، اظهار کرد: در حال حاضر نزدیک به 25 تا 30 هزار کودک معلول در کشور به دنیا می‌آیند که با انجام این آزمایش تعداد آن‌ها در آینده کاهش پیدا خواهد کرد

محسنی بندپی با بیان اینکه لایحه دفاع از حقوق معلولان یکی از جامع‌ترین و اثربخش‌ترین برای جامعه معلولان دارد، گفت: گسترش اورژانس اجتماعی در 150 شهرستان بالای 50 هزار نفر جمعیت کشور در سال جاری انجام‌گرفته است.

معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور استفاده از ظرفیت‌های ارزشمند و خیرخواهانه را یک افتخار برای این سازمان عنوان و اظهار کرد: سازمان خدا را شاکر است که توانسته شرایطی را فراهم کند تا اعتماد خیران، سازمان‌های مردم‌نهاد و نیکوکاران جلب شود.

وی گفت: بهزیستی استان اصفهان 25 میلیارد تومان در 9 ماهه سال جاری مشارکت خیران و نیکوکاران را جذب کرده است.

محسنی بندپی تأکید کرد: سازمان بهزیستی توانسته نسبت به کاهش، کنترل و مهار آسیب‌های اجتماعی که دغدغه مسئولان نظام است شرایطی را فراهم بکند تا با برخورداری از نیروهای متخصص و کارشناس در سراسر کشور نسبت به آن اقدام‌های اساسی انجام دهیم.

معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به زلزله رخ داده در منطقه غرب کشور، اظهار کرد: بهزیستی استان اصفهان جز برترین نهادهایی بود که کمک های زیادی را به آن مناطق ارسال کرد.

وی خدمت کردن در بهزیستی را خدمت دل عنوان کرد و گفت: جامعه هدف بهزیستی به دلیل برخورداری از خدمات نابرابر در جامعه نیازمند کمک و مشارکت بهزیستی هستند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715