جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶

سالک ابعاد «فتنه جدید» را تشریح کرد

پرده‌برداری از پشت‌برده‌های مهم «فتنه 88»/ هم‌پیمانی دشمنان انقلاب در اغتشاشات اخیر

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: مرز بین اعتراض مردمی که مطالبات به‌حق اقتصادی دارند با اغتشاشگران و عناصر دست‌پرورده استکبار باید تفاوت کند و مردم این را تشخیص داده و صف خود را از آشوب‌گران جدا کرده‌اند.

به گزارش ندای اصفهان،حجت‌الاسلام احمد سالک با اشاره به ناآرامی‌های چند روز اخیر در تهران و برخی از شهرهای کشور اظهار کرد: مقام معظم رهبری بعد از فتنه 88 فرمودند فتنه بزرگ‌تر در راه است و به نظرم اگر بخواهیم اهداف این فتنه را در یک کلمه بیان کنیم به کلمه «نفت» می‌توان اشاره کرد.

وی افزود: حرف «ن» در این کلمه به معنای این است که جریانات مختلف اعم از بیگانگان و دشمنان تلاش می‌کنند اعلام کنند جمهوری اسلامی ایران «ناکارآمد» است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش آمریکا اعلام ناکارآمدی در جمهوری اسلامی ایران است و می‌خواهند با القای ناکارآمدی بر دستاوردهای چند دهه گذشته ایران سرپوش بگذارند.

سالک تصریح کرد: «ف» در کلمه نفت، تلاش بیگانگان و جریانات معاند برای این است که بگویند «فساد» در همه قسمت‌ها گسترش پیداکرده و همه دزد هستند و اگر چندنفری حقوق بیت‌المال را دزدیدند، به گونه‌ای وانمود کنند که همه دزد هستند.

وی ادامه داد: «ت»در کلمه نفت به معنای «تفرقه» و  ایجاد اختلافات قومی و مذهبی بین مردم و مسؤولان است و بدون تردید رشد اختلافات قومی و ایجاد شکاف بین مردم و مسؤولان به نفع دشمنان است و این‌ها تلاش دارند این موضوع را گسترش بدهند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بنابراین در فتنه امروز با موضوعات جدید با تکیه بر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی روبرو هستیم.

سالک در ادامه ضمن تأکید بر مرزبندی میان فتنه‌گران و اعتراض مردم که مطالبات اقتصادی دارند، خاطرنشان کرد: مردم مطالباتی دارند و باید به مطالبات مردم پاسخ مثبت داد و با گفتمان درمانی نمی‌توان به مطالبات به حق مردم پاسخ داد و بیش از آنچه را که مسؤولان اجرایی صحبت می‌کنند باید آن را در اقدامات عملی بروز دهند.

وی بیان کرد: مردم دیگر عمل مسؤولان را می‌خواهند اما اینکه برخی مسؤولان بگویند مثلاً 98 درصد مشکلات مؤسسات اعتباری حل‌شده است و تنها 2 درصد باقی‌مانده است با واقعیت تناسب ندارد و باور مردم خلاف این است و رئیس‌جمهور و هیئت دولت باید نسبت به جذب اعتماد مردم به خودشان تلاش کنند و این جز با کار و تلاش و پیگیری محقق نخواهد شد.

نماینده مردم اصفهان در بیگانگان تصریح کرد: مسأله بیکاری، عدم قدرت اقتصادی جوانان برای ازدواج، بحران‌هایی مثل بازنشستگان اعم از فولاد و نیروهای مسلح و گرانی و… باید حل شود و حلال خود این‌ها خود دولت است.

سالک ادامه داد: رئیس‌جمهور باید شخصاً اختلاف بین وزارت رفاه و بهداشت را حل کند، نمی‌شود بیمارستان طلبکار بیمه باشد و مردم از این موضوع متضرر شوند، باید کشمکش بین این‌ها و مشکل بازنشستگان حل شود.

وی افزود: ما در خصوص مشکلات مؤسسات اعتباری، سوال از رئیس‌جمهور را مطرح کردیم و امیدواریم که رئیس مجلس اجازه طرح موضوع را در صحن علنی بدهد.

وی در جمع بندی این بخش از صحبت‌های خود با تأکید بر اینکه مشکلات اقتصادی کشور باید حل شود، افزود: اگر رئیس‌جمهور گفتمان‌درمانی را رها نکند، مجلس ابزار نظارتی نظیر سؤال را به جریان می‌اندازد.

سالک در بخش دیگری از این گفت‌و‌گو، اظهار کرد: این موارد مشکلاتی است که مردم با آن روبرو هستند اما هیچ‌گاه مردم عزیز کشور دست به اقداماتی که امنیت عمومی را تحت‌الشعاع قرار دهد نخواهند زد اما دشمنان با بهانه قرار دادن مشکلات اقتصادی اغتشاشاتی را که ابعاد سیاسی و امنیتی دارد، طی چند شب گذشته در کشور ایجاد کرده‌اند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مرز بین اعتراض مردمی که مطالبات به‌حق خودشان را دارند با اغتشاشگران و عناصر دست‌پرورده استکبار باید تفاوت کند و مردم این را تشخیص دادند و صف خود را از آشوبگران جدا کرده‌اند.

وی ادامه داد: ما شاهد هستیم قضیه اغتشاشات از بیرون اتفاق افتاده و البته از نارضایتی‌های اقتصادی مردم استفاده و موج‌سواری کردند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در فتنه 88، آمریکایی‌ها 15 دفتر امور ویژه در اطراف ایران برای رصد و راهبری فتنه ایجاد کردند، حدود 700 اتاق فکر در آمریکا تشکیل شد، 17 سفارتخانه کشورهای غربی چون فرانسه، ایتالیا، آلمان و نروژ و… همه مأمور شدند تا هدف شوم خود یعنی براندازی جمهوری اسلامی ایران را محقق کنند.

سالک با بیان اینکه دشمنان در حال پیگیری تجربه‌های فتنه 78 و 88 در ایران هستند، تصریح کرد: چند شب قبل آمریکایی‌ها اعلام کردند روی موضوعاتی چون تشدید تحریم‌ها و مهار کردن جمهوری اسلامی ایران کار می‌کنند.

وی اضافه کرد: در فتنه 88 جلسه‌ای در کاخ واشنگتن تشکیل و ابراهیم یزدی نیز در آن جلسه شرکت می‌کند، مسأله‌ای که در آن جلسه مطرح شد این بود که باید تقلب در انتخابات را مطرح کرد، اردیبهشت 87 تقلب در انتخابات که جزو 150 محور جین شارپ بود مطرح شد و ابراهیم یزدی به ایران آمد و  با پسر یکی از سران فتنه صحبت کرد که پدر شما باید مسأله تقلب در انتخابات را چند ماه قبل از فتنه مطرح کند.

وی عنوان کرد: این اتاق فکرها الان هم هستند مؤسساتی مثل راکفلر و ده‌ها موسسه دیگر و سرپل‌هایی که داخل ایران داشتند به کار گرفتند و الان می‌بینیم استکبار همان تجربه قبل را به‌کار گرفته‌ است.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر ارتباطات مطرح کرد: فضای مجازی بسیار حائز اهمیت است، در همین رابطه با جهرمی وزیر ارتباطات صحبت کرده‌ام و الان از این طریق به وی اعلام می‌کنم وزارت ارتباطات کارگروهی را 24 ساعته تشکیل داده و زیرساخت‌ها را برای استفاده مردم از فضای مجازی بومی آماده کند.

سالک در پایان گفت: در اغتشاشات اخیر دشمنان نظام همچون منافقان، سلطنت‌طلب‌ها، ضدانقلاب نقش دارند و قطعا با درایت نیروهای امنیتی و اطلاعاتی با عوامل این اغتشاشات برخورد خواهند کرد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715