دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
امام جمعه موقت اصفهان:
 شکست فتنه اخیر در کمتر از هشت روز توسط مردم رقم خورد/ اقتدار نظام سیلی محکمی به‌صورت استکبار زد   

امام‌جمعه موقت اصفهان گفت: در روزهای اخیر دشمن با سوءاستفاده از مطالبه به‌حق مردم حوادثی را ایجاد کرد ولی مردم ما در فتنه ۸۸ دشمن را پس از هشت ماه و در این حوادث اخیر فقط در هشت روز مأیوس و ناامید کردند.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان با توصیه همه به جدیت در انجام عمل صالح با نیت خالص، اظهار کرد: کسی که شعائر الهی را بزرگ می‌دارد نشانه از تقوا داشتن فرد است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه در هفته آینده سالروز کشف حجاب به دستور رضاشاه پهلوی هستیم، گفت: این توطئه استعماری به عبارت ساده‌تر حذف حجاب توسط رضاخان بود که ملت در برابر آن کوتاه نیامد.

وی با اشاره به سابقه داشتن حجاب توسط زنان ایرانی، خاطرنشان کرد: آثار به‌جای مانده از مردم ایران از چند هزار سال پیش گواه داشتن رعایت حجاب و پوشش توسط زنان هستیم.

آیت‌الله مهدوی به آثار سوء عدم حفظ پوشش مناسب اشاره و اظهار کرد: پوشش‌های نامناسب یکی از دلایل افزایش طلاق در جامعه است چراکه تحریک جنسی و معاشرت‌های نابجا را سبب می‌شود.

امام‌جمعه موقت اصفهان گفت: مستر همفر انگلیسی که کتاب خاطرات آن نیز چاپ‌شده است دریکی از توصیه‌های خود گفته بود که باید زنان ایرانی را از حجابشان جدا کنید.

وی تصریح کرد: اگر توجه بکنید کسانی هم که به دنبال شهوت‌رانی خود هستند زنان را به پوشش‌های نامناسب تشویق می‌کند.

آیت‌الله مهدوی بابیان اینکه فطرت انسان هم موافق حجاب است، گفت: حفظ حجاب به حفظ و تقویت حیا کمک می‌کند، اگر پوشش مناسب توسط زنان رعایت شود خطر تعرض به آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری به حوادث روزهای اخیر در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی به همراه خود حق مطالبه گری را برای مردم آورد تا خواسته‌های خود را بتوانند بیان کنند.

وی بابیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و این روزها آمریکا و ایادی آن دشمنی‌شان را بیش‌ازپیش بروز داده‌اند، گفت: چه دسیسه‌چینی و تهمت‌هایی که علیه این ملت و نظام روا نداشته‌اند.

آیت‌الله مهدوی به شکست داعش در چند ماه اخیر اشاره و تصریح کرد: این شکست سیلی محکمی از سوی اقتدار نظام اسلامی بر چهره نظام استکبار جهانی بود.

امام‌جمعه موقت اصفهان بابیان اینکه انقلاب اسلامی متکی به دو جزء اسلام و مردم است، گفت: دفاع از قشر ضعیف جامعه و محرومان از اصول انقلاب اسلامی است.

وی اظهار کرد: در روزهای اخیر دشمن با سوءاستفاده از مطالبه به‌حق مردم حوادثی را ایجاد کرد ولی مردم ما در فتنه ۸۸ دشمن را پس از هشت ماه مأیوس کرد ولی در این حوادث اخیر فقط در هشت روز این یاس و ناامیدی را به دشمن تحمیل کرد.

آیت‌الله مهدوی تأکید کرد: اگر هنوز در فکر دشمنان تعدی به جمهوری اسلامی وجود دارد بدانند که مردم جلوی آن‌ها را خواهند گرفت.

عضو خبرگان رهبری بابیان اینکه فتنه و حوادث اخیر خسارت‌هایی را برای کشور به دنبال داشته است، گفت: سلب آرامش و امنیت از سر مردم، تخریب اموال عمومی، تعرض به مقدسات مثل پرچم ایران، مساجد و حوزه‌های علمیه و همچنین به شهادت رساندن امثال شهید شاهسنایی مهم‌ترین این خسارت‌ها به‌نظام است.

وی از عملکرد سپاه، نیروی انتظامی و بسیج در این حوادث تشکر و قدردانی کرد و گفت: عده‌ای فتنه‌گر در میان مطالبات به‌حق مردم آمدند و فتنه‌انگیزی کردند حتی به دلیل صبر و تحمل بالای نیروهای ارزشی آن‌ها را مورد ضرب و شتم خود قراردادند.

آیت‌الله مهدوی با گلایه از افرادی که گاه‌گداری دم از رفع سران فتنه می‌زنند، تصریح کرد: این افراد که برخی از آن‌ها از مسئولان هستند بفهمند که این نظام چقدر نسبت به روسای فتنه ۸۸ رأفت نشان داده و حتی مجازاتشان نکرده است.

امام‌جمعه موقت اصفهان به حفظ اتحاد در جامعه تأکید کرد و گفت: حالا که فتنه خاموش شده است مسئولان مبادا فراموش کنند که مردم هنوز مطالبه دارند و ما نیز موظف به حمایت از آن‌ها هستیم.

وی به لزوم مراقبت فضای مجازی هم اشاره و اظهار کرد: برخی از مسئولان برای راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات آن‌چنان‌که باید عزم جدی ندارند.

 انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز