شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۵

واقعیت تاسف بار فعالیت فرهنگی در اصفهان

مسئولین شهر اصفهان چقدر با مجموعه‌هایی که به خودشان وابسته نیستند همکاری دارند؟

گفتند تصمیم گرفتیم سه شنبه عصر فن‌های دانشگاه و سیستم تهویه مطبوع دانشگاه که خنک می‌کند را تا شنبه برای صرفه جویی در انرژی خاموش بماند و اینقدر این حرف برای من سنگین بود که چنین جلسه‌ای تعطیل بشود به این دلیل..

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، در فتنه اخیر متاسفانه حضور نوجوانانی که با اندیشه های انقلاب اسلامی آشنایی نداشتند آنقدر پر رنگ بود که موضوع به تحلیلهای تلویزیونی هم کشیده شد. اما چرا نوجوانان ما به چنین وضعیتی رسیده‌اند؟ این پاسخی است که باید در انتصابهای نادرست فرهنگی در مسئولین و یا باندبازی‌ها و نگرشهای جناحی به موضوع فرهنگ و تربیت فرهنگی در برخی مدیران حتی به اصلاح مذهبی و انقلابی جستجو کرد.

برای مثال حجت الاسلام امان اللهی یکی از روحانیون فعال فرهنگی شهر است که با دغدغه فرهنگی و مذهبی خود در عرصه تخصصی تیزهوشان که در آن فعال بوده مجموعه‌ای برای دختران دانش‌آموز این قشر خاص ایجاد کرده است. او در گفتگو با ندای اصفهان نسبت به بی‌مهری‌ها و رفتارهای عجیب برخی مسئولین در طول عمر مجموعه فرهنگی‌اش به که نام دختران آسمانی شناخته می‌شود و نزدیک به 800 عضو دارد، خاطره‌هایی را تعریف می‌کند. ولی بدترین خاطره‌اش از عدم همراهی با یک دغدغه فرهنگی برای نسل آتی را اینگونه بیان می‌کند. خاطره ای که برخی از مجموعه های دلسوز مستقل و غیر حزبی به اشکال مختلف در گیر آن بوده اند و این جای تاسف دارد… وی می‌گوید:

یکی از خاطرات بدی که من دارم و مربوط به نیمه ابتدایی امسال است و شاید به بعضی از نهادها بربخورد چند بار عرض کردم که مجموعه‌ای نیستیم که انتفاع مالی داشته باشیم و در واقع کاری را داریم انجام می‌دهیم که شهرداری و دانشگاه و مدارس باید انجام بدهند. اما مجموعه‌های فرهنگی احساس مسئولیت می‌کنند و کار را انجام می‌دهند. و به قول فرمایش رهبری آتش به اختیار است واقعا.

ولی این را می‌خواهم بگویم که جایی مثل دانشگاه اصفهان که نهاد نظم و علم باید باشد ما آمده‌ایم یک توافقی را داشته‌ایم با نهادهای مختلف مثل نهاد رهبری، مثل معاونت دانشجویی، معاونت فرهنگی و… آمده‌اند به ما قول داده‌اند که تا آخر تابستان جلسات ما در سالن‌های آنها برگزار بشود روزی که ما افتتاحیه دوره سوم مان بوده و مصادف شده با تولد حضرت فاطمه معصومه  سلام الله علیها و روز دختر که جشن مفصلی برای همه 800نفر گرفتیم و خیلی تدارکات چیده شده بود. شما تصور بکنید چقدر بنرهای شهری این همه هزینه، هزینه‌هایی که همه‌اش 1000تومان 1000تومان از بانی‌ها جمع شده است و به اصطلاح چقدر باید آدم خون دل بخورد تا یک برنامه سنگینی برگزار بشود. صدا وسیما بعضی از خبرگزاری‌ها را هماهنگ کنید برای برنامه تان ولی دقیقا شب برنامه با اینکه اینها به من توافق نامه دادند شب برنامه نماز مغرب را خواندم دیدم گوش‌ام زنگ می‌خورد به ما می‌گویند که شما فردا نمی‌توانید در سالن برنامه برگزار کنید.

ندای اصفهان: چرا چنین کاری کردند؟

چه عرض کنم؛ همین برای من درد دارد که گفتند تصمیم گرفتیم سه شنبه عصر فن‌های دانشگاه و سیستم تهویه مطبوع دانشگاه که خنک می‌کند را تا شنبه برای صرفه جویی در انرژی خاموش بماند و اینقدر این حرف برای من سنگین بود که چنین جلسه‌ای تعطیل بشود به این دلیل و شاید من تا یک نصف شب آن شب داشتم تماس می‌گرفتم که آن جلسه برقرار بشود و فقط نهاد رهبری به داد ما رسید و من از آنها ممنون هستم که کمک کردند تا این مراسم برگزار شد.

ولی از هفته بعد نگذاشتند جلسات ما در آن سالن برقرار بشود و الان بعد هم به ما گفتند یا باید جلسه ای بین 1 الی 3 میلیون هزینه بدهید به دانشگاه یا اینکه ببرید جایی دیگه جلساتتان را و ما برای این هفته پنجشنبه نمی‌دانیم باید کجا برگزار کنیم و دنبال جایی هستیم که جایی را پیدا بکنیم که در شان دختران باشد خلاصه اینکه این برای من خیلی تلخ بود فقط نهاد رهبری بود و من از آنها ممنون هستم یعین هرکسی وصل به رهبری است و هرکسی که شمه‌ای از نام رهبری را دارد باید تمام قد جلویش ایستاد که واقعا متفاوت با نهادهای دیگر است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715