چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳

استاندار اصفهان با اسقف اعظم اصفهان و ارامنه جنوب ایران دیدار و گفتگو کرد

اسقف اعظم سیپان کچیچیان: منشأ حوادث اخیر ایران از بیرون کشور است/ مهرعلیزاده: صهیونیست‌ها ریشه همه ترورها و خشونت‌گری‌ها در جهان هستند

استاندار اصفهان با بیان اینکه هر جا حرف از ترور و خشونت در جهان هست مردم دست صهیونیست‌ها را در این اعمال مشاهده می‌کنند، اظهار کرد: با توکل بر خداوند و مشارکت و حضور مردم شاهد خنثی‌سازی دسیسه‌هایی آن‌ها بوده و خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، محسن مهرعلیزاده صبح امروز در کلیسای وانک اصفهان در دیدار با سیپان کچیچیان اسقف اعظم اصفهان و ارامنه جنوب ایران با بیان اینکه از گذشته تاکنون خاطرات خوبی از زندگی مسالمت‌آمیز ملت ایران با ارامنه وجود دارد، اظهار کرد: البته مردمان ارمنی همیشه مورداحترام ایرانیان بوده‌اند.

مدیر ارشد اجرایی استان اصفهان سال نوی میلادی را به همه مسیحیان اصفهان، ایران و جهان تبریک گفت و افزود: دوستی و برادری بین مسلمانان و ارامنه نه‌تنها در اصفهان بلکه در تمامی ایران قابل‌مشاهده است.

وی ایجاد اختلاف بین ادیان الهی را خواسته عده‌ای برای رسیدن به مطامع خود عنوان و اظهار کرد: اعتقاد مشترک به خدای متعال در اسلام و مسیحیت موجب وحدت و همراهی پایدار شده است، البته گسترش فرهنگ خشونت،‌ترور، افراطی‌گری و سلب امنیت از مردم خواسته آن‌ها است.

مهرعلیزاده ایمان به خدا و رشد فرهنگی مردم معتقد به ادیان الهی را مانع گزند از تفکرات خشونت‌آفرین دانست و گفت: این جریان از پیش از میلاد مسیحیت تا بعثت پیامبر اسلام (ص) و پس‌ازآن به دشمنی خود ادامه داده‌اند و همچنان این جریان به کار خود ادامه می‌دهد.

* خباثت‌های جبهه استکبار علیه جمهوری اسلامی

استاندار اصفهان به خباثت‌های جبهه استکبار علیه جمهوری اسلامی در ادوار مختلف اشاره و خاطرنشان کرد: آن‌ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی هرگونه توطئه‌ای را علیه این نظام و مردم انجام دادند.

وی به انجام ده‌ها هزار ترور در ایران توسط آن‌ها اشاره کرد و گفت: بزرگان و سیاستمداران ارزشمندی توسط آن‌ها به شهادت رسیدند حتی دفتر نخست‌وزیری در ایران را منفجر کردند.

مهرعلیزاده با بیان اینکه آن‌ها 72 نفر از سران سیاسی کشور را در حادثه هفتم تیر به شهادت رساندند، ادامه داد: تحمیل هشت سال جنگ به ملت ایران و انقلاب اسلامی،‌ شهادت حدود 240 هزار نفر از مردم در این جنگ که شهدای ارامنه نیز در آن‌ها وجود دارند، تحریم‌های سخت اقتصادی و اعمال جو سنگین سیاسی علیه این نظام اسلامی از دیگر اقدامات استکبار جهانی است.

مدیر ارشد اجرایی استان اصفهان، اسلام و جمهوری اسلامی را حق بیان و تأکید کرد: این جمهوری اسلامی است که علی‌رغم این‌همه توطئه همچنان باقدرت به‌پیش می‌رود.

* حضور مردم خنثی کننده دسیسه دشمنان

وی در ادامه با بیان اینکه عده‌ای محدود تحریک‌شده در روزهای اخیر مزاحمت‌هایی را برای مردم ایجاد کرده‌اند، گفت: در مقابل این عده محدود، در روزهای اخیر شاهد تجمعات گسترده مردم شهرهای مختلف در محکومیت رفتارهای آن‌ها هستیم.

مهرعلیزاده با بیان اینکه هر جا حرف از ترور و خشونت در جهان هست مردم دست صهیونیست‌ها را در این اعمال مشاهده می‌کنند، اظهار کرد: با توکل بر خداوند و مشارکت و حضور مردم شاهد خنثی‌سازی دسیسه‌های آن‌ها بوده و خواهیم بود.

استاندار اصفهان ایجاد داعش، به خاک و خون کشیدن مردم مظلوم و بی‌گناه یمن، فلسطین و لبنان و حتی انفجار برج‌های دوقلو در آمریکا را طبق طراحی صهیونیست‌ها عنوان کرد و افزود: همان‌گونه که در این چهار دهه در برابر توطئه‌های آن‌ها ایستاده‌ایم بازهم با صبر، قدرت تمام و مقاومت جلوی آن‌ها می‌ایستیم تا جهان از دست توطئه‌های این جمع راحت شوند.

* منشأ حوادث اخیر ایران از بیرون کشور است

سیپان کچیچیان اسقف اعظم اصفهان و ارامنه جنوب ایران هم در این دیدار با خیرمقدم و خوش‌آمد گویی به استاندار اصفهان و همراهان وی، گفت: اینجا را خانه خودتان احساس کنید.

وی حضور استاندار اصفهان در این مکان را دارای معنای بزرگ دانست و اظهار کرد: شاید شما چندین مرتبه تاکنون به این مکان آمده باشید اما این اولین دیدار رسمی ما با سران استان اصفهان است و از این مسئله خوشحال هستیم.

اسقف اعظم سیپان کچیچیان با اشاره به مساعدت‌ها و مشارکت‌های استانداری و شهرداری اصفهان در اجرای برنامه‌های مختلف ارامنه اصفهان، گفت: فرصت را غنیمت دانسته و از شما کمال تشکر راداریم.

اسقف اعظم اصفهان و ارامنه جنوب ایران اظهار کرد: از شما و شهرداری از طرف جامعه ارامنه بابت همه مجوزهایی که برای سال نو دادید سپاسگزار هستیم.

وی با اشاره به اخبار تأسف باری که در روزهای اخیر شنیده می‌شود، گفت: عده‌ای به دنبال فتنه‌انگیزی هستند و باور دارم منشأ این مسائل اخیر پیش‌آمده در کشور از بیرون کشور است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715