جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۶
آیت‌الله طباطبایی‌نژاد:
 هیئتی‌ها به اجرای سبک زندگی اسلامی پای‌بند باشند   

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: انقلابی بودن و حسینی بودن فقط به حضور در جبهه‌های جنگ نیست و در حال حاضر باید در مباحث اجتماعی نیز لباس رزم پوشید و رعایت سبک زندگی اسلامی از اعضای اصلی هیئت‌های مذهبی شروع شود.

به گزارش ندای اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار هیئت امنای هیئت رزمندگان اسلام اجرای سبک زندگی اسلامی و دوری از تجملات در جامعه را وظیفه اعضای هیئت عزاداری دانست و اظهار کرد: این کار موجب افتخار هیئت مذهبی می‌شود.

وی افزود: خوشحالم که در ایام عاشورا جلساتی خوبی توسط هیئت‌های بزرگی همچون رزمندگان اسلام و… که جذب جوانان در دستور کارشان است در اصفهان برگزار می‌شود.

امام جمعه اصفهان با تأکید بر اینکه نباید امام حسین (ع) را به محرم محصور کنیم بلکه قیام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) باید منشأ حرکت‌های بزرگ باشد، گفت: هیئت‌های بزرگ اصفهان باید فعالیت تشکیلاتی داشته باشند و عضوگیری انجام دهند و اعضای ثابت خود را شناسایی کنند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد تأکید کرد: حسین گفتن خیلی راحت است اما حسینی ماندن خیلی سخت است، ما باید در اعمال خودکاری کنیم که دیگران هم حسینی شوند.

وی نماز اول وقت، قرائت روزانه قرآن کریم و دوری از محرمات را برای هیئتی‌ها ضروری دانست و تصریح کرد: همه ما که در جلسه عزاداری امام حسین (ع) شرکت می‌کنیم و خود را هیئتی و امام‌ حسینی می‌دانیم نسبت به انجام این اعمال، متعهد هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در ادامه به مباحث اجتماعی و کارکرد هیئت در آن اشاره و مطرح کرد: جامعه باید بدانند که اهالی هیئت رزمندگان اصفهان در ازدواج دختران و پسران خود از تجملات دوری می‌کنند، جهیزیه ساده می‌دهند و بیش از ۱۴ سکه در مهر دختر قرار نمی‌دهند.

آیت‌الله طباطبایی تأکید کرد: خصلت‌های اسلامی باید توسط رزمندگان اسلام در جامعه منتشر شود.

وی دوری از اخلاق اسلامی را دوری از انقلاب اسلامی دانست و گفت: انقلابی بودن و حسینی بودن فقط به حضور در جبهه‌های جنگ نیست و در حال حاضر باید در مباحث اجتماعی نیز لباس رزم پوشید و رعایت سبک زندگی اسلامی از اعضای اصلی هیئت‌های مذهبی شروع شود.

در ادامه آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی، عضو مجلس خبرگان رهبری و رییس هیئت‌امنای هیئت رزمندگان اسلام اصفهان خاطر نشان کرد: در سال جاری تغییراتی در اساسنامه هیئت رزمندگان انجام شد و هیئت‌ مدیره قبلی در هیئت‌امنا قرار گرفتند که از این‌ پس وظیفه نظارتی خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه ساختار کلی اساسنامه این هیئت نیز دستخوش تغییرات جزئی شده است، اظهار داشت: ۱۰ هزار اسم و مشخصات از مخاطبین هیئت رزمندگان داریم که در سال جاری بعد از محرم نیز با آنان در ارتباط خواهیم بود.

امام‌جمعه موقت اصفهان همچنین به تداخل مدیریت در اجرای برنامه در مسجد امام (ره) اشاره کرد و افزود: نظر واقف مسجد جامع عباسی اجرای برنامه‌های مذهبی در این مسجد است و مباحث میراثی و گردشگری در اولویت بعدی قرار دارد.

وی با بیان اینکه میراث فرهنگی باید بداند که وظیفه آنان رسیدگی به بنای مسجد جامع عباسی است، تصریح کرد: نباید برنامه‌های مذهبی مسجد، نمازهای جماعت، برنامه‌های فاطمیه و محرم و اعتکاف را در آن تعطیل کرد.

آیت‌الله مهدوی در پایان گفت: به برکت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) هیئت رزمندگان با تمرکز جمعیتی فوق‌العاده‌ای روبه‌روست و خوشبختانه خیلی از مخاطبین مباحث مطرح‌شده در جلسات هیئت عزاداری را یادداشت می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه اصفهان

 

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز