سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۱
«اين جهان كوه است و فعل ما صدا»
 نتیجه اعتدالگرایی، بازگشت رجوی به صحنه   

حتي منحرف و فتنه گر باشي. در درون ما ميتوان هزار دسته باشي اما هميشه چشمت بر دشمن باز باشد . اما ميتواني هم آنقدر درگير با حريفان داخلي باشي كه دشمن بيايد و فرش را از زير پاي همه مان بربايد.

ندای اصفهان – علی زارعی (کارشناس علوم سیاسی):

سالهاست که فقط به پرو پای همدیگر می پیچیم. یک دور تحت نام اصلاح طلب و یک چند تحت عنوان اعتدالگرا، در امر نامیمون «تیشه زنی به ریشه »، نقش آفرینی می کنیم. برشاخ نشسته «بن» می بریم ، دشمنان خود را شاد و دوستان را دل آزرده می سازیم، یکبار در فتنه ۸۸ تجربه کردیم و سرنگونی خود را در جلو چشمان خود دیدیم، توگویی مردیم و زنده شدیم.

متنبه نشدیم و باز به پرو پای همدیگر پیچیدیم. در سالگرد همان فتنه هربار به همگان گفتیم که پایان آن قصه «رجوی» بود اما باز متنبه نشدیم… دلمان پر بود اما هرباز به توصیه بزرگان، دندان بر جگر افشردیم.
گفتیم و فریاد زدیم و پچ پچ کردیم که از پاره کردن یقه های همدیگر چیزی عایدمان نمی شود و کسی آنجا در پشت صحنه و در پس کوچه های این سرزمین گوش خوابانیده است. اما باز متنبه نشدیم.
درهمه جا فریاد ما بلند بود که «آقا جان رجوی می آید و حاصل خون فرزندانمان را به جیب خود و سازمانش می ریزد؛ آما گوشمان به همدیگر بدهکار نبود.
گفتیم که دولت بایستی به حرف رهبر باشد، دولتیان بایستی با سپاه و بسیج و دردمندان این مملکت یکی باشند، اما انگار که نه انگار بخدا دنیا بی حساب و کتاب نیست. «این جهان کوه است و فعل ما صدا». حاصل رقص درمیدان و دست در کمر با دشمن همیشه می تواند، خنجری باشد که برپشت تو فرو میرود.
حوادث هفتم و هشتم و نهم دیماه جاری، همان خنجری است که از سوی «رجوی» بر پشت نظام ما فرو رفته است. وقتی می گوییم نظام دیگر چه فرق می کند که اصلاح طلب باشی یا اصولگرا باشی یا حتی منحرف و فتنه گر باشی. در درون ما می توان هزار دسته باشی اما همیشه چشمت بر دشمن باز باشد. اما می توانی هم آنقدر درگیر با حریفان داخلی باشی که دشمن بیاید و فرش را از زیر پای همه مان برباید.
بله «این جهان کوه است و فعل ما صدا»، حوادث این روزها انعکاس صداهای خودمان است که به خودمان بر می گردد.
الحق و الانصاف بایستی گفت که دشمن خوب و هوشیار عمل کرد. گذاشت که ما خوب سرگرم اختلافات خود باشیم و سر بزنگاه آمد و زد و برد.
سال ۸۸ البته که دیر فهمیدیم که پشت آن همه آشوب و ساختارشکنی چه کسی است اما این بار همان اول فهمیدیم که بله این فتنه از آن نمونه هایی است که سر همه مان را برباد می دهد.

اینبار دیگر دعوای خانوادگی نیست. آن طرف روشن و بسیار گویا خود را معرفی می کند و این طرف هم همه ما صدا پای آشنایی می شنویم که می آید تا خانه را بر سرمان خراب کند. این صدای پای رجوی است. کسی که در همه این سالیان گوش به زنگ در کمین ما بوده و یک لحظه هم از وارد کردن خنجر زهر آگینش بر گرده هایمان غافل نشده است.
بیاییم تا دیر نشده خود را باز یابیم و نگذاریم بنیاد این خانه بر باد رود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز