شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹

گفتگو با دکتر محمدحسین لباف قاسمی، مربی تربیتی عقیدتی

ولایت فقیه بدون سانسور!/ مقام معظم رهبری هرگز سکوت نکرده اند و در مقابل مشکلات موضع گیری می کنند

هر انقلابی که هر کجای دنیا اتفاق می افتد را مردم می توانند حفظ کنند؛ تا زمانیکه مردم در صحنه حضور داشته باشند یک حرکت و جنبشی را به نتیجه می رسانند. ما کوتاهی بعضی مسئولین را در فتنه ها دیده ایم ولی مردم همه کاره هستند

ندای اصفهان- نفیسه قاسمی:

عده ای هشت ماه تمام به دنبال اغتشاش و آشوب در کشور بودند و با شعارهایشان ارکان نظام را زیر سوال بردند. شمشیر از رو بسته بودند، به اعتقادات مردم حمله کردند و می خواستند عاشورای دیگری را رقم بزنند اما با تفاوت اینکه مردم از تبار کوفیان نبودند. یکصدا و هم قدم وارد صحنه شدند و خواب و رویای شیرین دشمنان را به کابوس مبدل کردند.

بمناسبت روز پشتیبانی از ولایت فقیه گفتگو می کنیم با آقای محمدحسین لباف قاسمی. او دانشجوی دکترای ریاضی است و بیش از هفده سال سابقه فعالیت های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و ورزشی دارد. لباف قاسمی دارای مدرک تکمیلی هادیان و مربی تربیتی عقیدتی نیز هست.

***

ندای اصفهان: هدف از نامگذاری روز بصیرت و میثاق امت با ولایت چیست؟ گرچه مردم نشان داده اند که همیشه در صحنه حضور داشته، دارند و خواهند داشت.

محمدحسین لباف قاسمی: علت نامگذاری بخاطر ایام فتنه است. فضا مشتبه و حالت ابهام آلود داشت. در گذشته وقتی بحث سیاسی اتفاق می افتاد خیلی واضح بود، همه مسائل روشن بود ولی در ایام فتنه شرایط مه آلود بود و اینکه مردم توانایی تشخیص داشته باشند خیلی سخت بود.

افرادی که جلوی ما ایستاده بودند با تبلیغات گسترده جهانی و پشتبانی رسانه ای که داشتند فضا را دگرگون کرده و از طرفی بعضی از مسئولین هم موضع گیری هایی می کردند که برخلاف موضع گیری های رهبری بود و تقاضا داشتند که انتخابات باطل اعلام شود که من این افراد را به سه گروه تقسیم می کنم:

عده ای به دنبال انتقام گیری های شخصی از نظام، انقلاب و رهبری بودند که امکان این وجود ندارد که اسم بیاورم. دسته دوم می خواستند خیانت کنند و عده ای هم بر اساس جهل و نادانی و اطلاعات غلط که می گرفتند موضع گیری می کردند و در مقابل نظام بودند. افراد نادان خود دو دسته هستند: قاصر یا مقصر.

قاصر یعنی اینکه تحقیق کرده ولی برای او روشن نشده است ولی مقصر برای رسیدن به حق کوتاهی کرده است، که روز نه دی مردم با حضور شکوهمند خود تمام ابهامات را رفع کردند.

ما در آن روز بخاطر بصیرت، آگاهی و حضور به موقع مردم در صحنه گریه کردیم چون واقعا دست بچه ها بسته بود و نمی دانستند در مقابل این فتنه چه باید کرد و هیچ چیز جز حضور به موقع مردم نمی توانست جواب دندان شکنی به دشمنان دهد.

مقام معظم رهبری هم فرمودند: «من هر چقدر نگاه می کنم فقط دست خدا را در این واقعه می بینم و اگر خواست خداوند نبود این کار انجام نمی شد و از عهده من کاری بر نمی آمد.»

بعد از تمام شدن فتنه هم بعضا مسئولین کشوری و لشکری عذرخواهی کردند.

ندای اصفهان: آیا قُصور از بعضی مسئولین عالی رتبه کشور پذیرفتنی است؟

– بنده هم منکر نمی شوم که قُصور از بعضی مسئولین است. سال هفتاد و هشت زمانیکه قضیه کوی دانشگاه اتفاق افتاد همه نسبت به عامه مردم مشکوک شده بودیم که دیگر این انقلاب را نمی خواهند ولی وقتی مقام معظم رهبری فرمودند: «من به این دانشجویان اطمینان دارم» واقعاً دل ما قرص و محکم شد.

هر انقلابی که هر کجای دنیا اتفاق می افتد را مردم می توانند حفظ کنند؛ تا زمانیکه مردم در صحنه حضور داشته باشند یک حرکت و جنبشی را به نتیجه می رسانند. ما کوتاهی بعضی مسئولین را در فتنه ها دیده ایم ولی مردم همه کاره هستند.

ندای اصفهان: گرچه مردم ما همیشه صادقانه و صمیمانه پشتیبان واقعی ولایت فقیه بوده اند ولی چرا این حمایت و پشتبانی از جانب مردم ضروری است؟

– زمانیکه هوا مه آلود و آب گل آلود می شود تنها یک علم و یک پرچم است که راه حق را از باطل تشخیص می دهد؛ به ویژگی های مقام معظم رهبری توجه کنید: به عنوان مرجع تقلید شیعه از نظر علم و اسلام به درجه کامل رسیده اند. دوم اینکه ایشان به عنوان سیاستمدار شخصی هستند که از سال چهل و دو به بعد جزء فعالان سیاسی بوده اند و از آن زمان تا کنون مهمترین اخبار سیاسی کشور به ایشان می رسیده است. حتی مخالفان مقام معظم رهبری به پاکدامنی و پاک دستی ایشان همیشه اعتراف می کنند.

چنین شخصیتی زمانیکه موضع گیری می کنند کلامشان قابل اعتماد و پیگیری است. اگر ما از چنین پرچمی تبعیت نکنیم قطعاً منحرف می شویم و دچار چند دستگی خواهیم شد. بخاطر اینکه به اتحاد و همبستگی ما لطمه ای وارد نشود باید همیشه پیرو خط رهبری و ولایت باشیم.

ندای اصفهان: عده ای از مردم بخاطر بیکاری، اختلاس های کلان، یا اینکه نتوانستند پول های خود را از موسسات مطالبه کنند از رهبری گله مند هستند و می گویند چرا مقام معظم رهبری سکوت کرده اند؟

– اولاً برخی از این رقم هایی که در مورد اختلاس ها  گفته می شود آمارهای اشتباهی است و تنها شایعه است. تصورات مردم اشتباه است؛ مقام معظم رهبری هرگز سکوت نکرده اند و همیشه در مقابل تمام اتفاقات کشوری موضع گیری می کنند ولی بعضی مسئولین در مقابل رهبر ایستاده اند.

زمانیکه مقام معظم رهبری گفتند: «ما برجام را می پذیریم به شرط آنکه خواسته های ما تحقق پیدا کند» و چون در برجام خواسته های ملت تحقق پیدا نکرد مقام معظم رهبری فرمودند: «اگر در قضیه برجام به ما خیانت شود برجام را آتش می زنیم»، و بعد شخص دوم مملکت بگوید: «انگار بعضی ها منقل کنار دستشان هست که تعهدات را آتش بزنند!» این یعنی موضع گیری در مقابل صحبت های صریح مقام معظم رهبری! ایشان چه باید می کردند؟ زمانیکه مردم آن شخص را انتخاب کرده اند آیا رهبری یکسری نیرو از آسمان بیاورد که چیدمان کند؟

اگر نخبه های ما تمام سخنرانی های رهبری را پیگیری کنند به شبهات آنها پاسخ داده می شود. زمانیکه سخنرانی رهبر معظم انقلاب را گوش می کنم آن داستان اخلاقی که همان اول تعریف می کنند جواب شبهاتم است. اگر سکوت ایراد است! پس ایراد به حضرت امیر المومنین وارد است که بیست و پنج سال سکوت کردند یا حضرت امام خمینی در مورد بنی صدر قسم یاد می کردند: «که به والله  من با نخست وزیری بنی صدر از همان ابتدا مخالف بودم.»

ندای اصفهان: مردم از مشکلات معیشتی رنج می برند. اما کرمی قدوسی یکی از نمایندگان مجلس گفته است: «اگر بخواهند می توانند شش ماهه کشور را از رکود خارج کنند». وضعیت سخت معیشت و مشکلات اقتصادی تقصیر کیست؟

– مقام معظم رهبری مرتب خط و مشق می دهند. ایشان حتی در سخنرانی های خصوصی که با تمام قوا دارد با آنها به شدت برخورد می کنند. نیاز نیست که مسئله را به روزنامه ها بکشانند و علنی کنند. در مورد مسائل اقتصادی هم که وجود دارد هر سال موضوعی را که مسئولین کمتر به آن توجه کرده اند شعار سال قرار می دهند که مسئولین بیشتر به آن موضوع دقت کنند.

رهبری همیشه از دولت ها حمایت کرده اند. در این دولت از برجام حمایت کردند. بحث اقتصادی و مشکلاتی که وجود دارد ناشی از بی کفایتی مسئولین است. مدیرانی در این دولت انتخاب شده اند که بر اساس گرایش های سیاسی هستند نه بر اساس قابلیت هایی که در فرد وجود دارد. نمونه بارز وزیر راه که تحصیلاتش چیز دیگری است. یا وزیر اطلاعات که کافیست سخنرانی او را گوش دهیم که به عمق فاجعه پی ببریم.(+)

چقدر مقام معظم رهبری تاکید بر تولید داخلی دارند ولی الان ببینید واردات بی رویه و قاچاق کالا، کمر تولیدکننده را شکسته است. آیا مقصر رهبر جامعه است؟ در بحث اقتصادی دو نگاه داریم که هر کدام پشتوانه علمی دارد؛

نگاه اول اینکه اگر به سرمایه دار رسیدگی کنیم، کارخانه ها فعال می شوند و قشر ضعیف می توانند کار کنند که این نگاه به این دولت نزدیکتر است.

نگاه دوم اینکه اگر به قشر ضعیف رسیدگی کنیم و قشر ضعیف را قوی کنیم، سرمایه دار می تواند خود را قوی کند که این نگاه به دولت قبلی نزدیکتر بود.

واضح تر اینکه دولت قبل وام برای تهیه مسکن می داد ولی دولت کنونی وام برای خرید ماشین و حمایت از صنعت خودروسازی می دهد. اینکه گفته اند شش ماهه می شود مشکل رکود را حل کرد به این آسانی ها نیست. اگر می خواهند مشکلات مردم حل شود باید مسئولین تجدیدنظر کنند و  مدیران متخصص به سر کار بیایند وگرنه این مسیر عوض نخواهد شد.

ندای اصفهان: عده ای که جزء مسئولین هستند یا حتی اساتید دانشگاه یا سلبریتی هایی که بصورت علنی با نظام مخالفت می کنند و افکار خود را نشر می دهند. مثلاً صادق زیبا کلام گفته است: «اگر انقلاب اسلامی برای مقابله با آمریکا بوده است آیا ما نمی توانیم بگوییم که آمریکا ستیزی نمی خواهیم، ما انتخابات آزاد می خواهیم». چرا با این تفکرات ابهام آلود مخالفت نمی شود؟

– اینها می گویند ما آزادی می خواهیم؛ اینها آزاد هستند که از آزادی صحبت می کنند پس آزادی بیان وجود دارد. دوم اینکه اظهار نظرهایی که انجام می دهند سازمان یافته نیست؛ بعضی ها مثل آقای زیبا کلام تنها می خواهند اظهار وجود کنند. حرف های تیتر روزنامه ای می زنند که جایگاه علمی هم ندارد.

در سال هشتاد و هشت دو نفر از دانشجوهایی که ما با آنها در ارتباط بودیم را دستگیر کردند. یکی از آنها با من رابطه نزدیک داشت؛ او به دنبال هیجانات بود و قصد وارد شدن به فتنه را نداشت. اولی آزاد شد اما دومی چون بحث سازمان یافتگی داشت با آن مقابله شد. تنها در صورتیکه بحث سازمان یافتگی باشد مقابله می شود ولی اگر حرفهای هیجانی بزند با آن شخص کاری ندارند.

حرفهایی که تیتر روزنامه ای هستند حرفهای عقلی و منطقی نیستند. حرفی می زنند که تنها شبهه ایجاد کنند که حتی ممکن است ده سال گذشته به آن پاسخ داده شده باشد.

اینکه بحث مخالفت با آمریکا را می خواهیم یا نمی خواهیم، اکثر مردم ما مسلمان هستند؛ بحث آمریکا همان بحث فروع دین است. اهمیت آن در حد نماز است. دشمنی با دشمنان خداست که بحث اعتقادی است. اگر افرادی مانند زیبا کلام در محیط های آکادمیک قرار بگیرند و بصورت مناظره ای بحث کنند و شبهات را مطرح کند قطعاً جواب خواهند گرفت و بزرگانی هستند که پاسخگو خواهند بود.

ندای اصفهان: آیا می توان ولی فقیه جامعه را نیز نقد کرد؟!

– اینکه مقام معظم رهبری نقد شود یا نشود، ایشان همیشه تاکید دارند به کرسی های آزاداندیشی؛ این یک مطالبه چندین ساله است. به نظر من افراد چون خودشان توانایی پاسخگویی به شبهات را ندارند، افسران جنگ نرم تمام شبهاتی که وجود دارد را رصد می کنند حتی علم روز و مبانی غربی که بعضی ها به آن سجده می کنند و به راحتی هم می توانند پاسخگو باشند.

از نظر علم روزنامه نگاری زمانیکه بحث جنگ نرم را مطرح می کنیم، اگر صد نفر خبر دروغی را بخوانند، چهل نفر اول که جوابیه را نمی خوانند، سی نفر که جواب درست را نمی پذیرند و سی نفر باقی مانده نسبت به تمام خبرهایی که منتشر می شود بی اعتماد می شوند. وقتی یک خبر از زبان شخصی که روزی سکان این کشور را در دست داشته است منتشر می شود و در جامعه نشر می شود، در عمل صددرصد جامعه را از دست خواهیم داد.

زمانیکه شایعه منتشر می شود عوام اصلا فرصت پاسخگویی نمی دهند. منظور از نقد مقام معظم رهبری این است که در یک محیط دانشگاهی باشد و بحث شود وگرنه بحث ولایت فقیه مربوط به چند سال اخیر نیست، از زمان پیامبر تا کنون وجود داشته است.

شبهاتی که امروزه مطرح می شود هیچ کدام جدید نیست و در کتب استاد مطهری به آنها اشاره شده است. اگر نقد در محیط علمی و منصفانه باشد ولی حرفهای شعارگونه و کوچه بازاری نباشد، پاسخگویی هیچ اشکالی ندارد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. علی اصغر احسانی گفت:

    جالب بود

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق