سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۷

یامین پور مطرح کرد؛

ساختارها بار نظام را به دوش نمی کشند/ بار انقلاب بر دوش نفوس تربیت شده

وحید یامین پور گفت: ساختارها به کمک انقلاب نمی آیند و بار انقلاب را به دوش نمی‌کشند بلکه آن چیزی که در لحظات حساس به یاری انقلاب می‌آید این نفوس مومن تربیت شده هستند نه ساختارهایی که از پیش وجود داشته است.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، وحید یامین‌پور شامگاه امروز در جمع هیئت فدائیان حسین با بیان اینکه امام در کتاب شرح جنود عقل و جهل و چهل حدیث نگاهی متفاوت پیرامون کتب اخلاقی داشتند افزود: کتاب اخلاقی برای آن نیست که بخوانیم و با عمل به آن تغییر کنیم بلکه کتابی است که صرف مطالعه تغییر ایجاد کند چنانکه درک محضر علما تزکیه ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه از منظر امام مملکت وجود انسان صحنه نزاع جنود عقل و جهل و قوای روحانی و حیوانی است تصریح کرد:این تحلیل درباره جامعه نیز صدق می‌کند و همواره جامعه در نزاع بر سر این دو قوه قرار دارد.

انقلاب اسلامی بازگشت جامعه به قوای روحانی

این مدرس دانشگاه با بیان اینکه انسانی به کمال می‌رسد که قوای روحانی‌اش برقوای حیوانی غلبه و آن را شکست دهد اظهار کرد: تحلیل امام از انقلاب اسلامی این بود که انقلاب بازگشت به قوای روحانی در تاریخ است و در شرایطی که تمدن طاغوتی غرب ذیل سلطه طاغوت و شهوات بود انقلاب اسلامی بازگشتی به امکان روحانی بودن تاریخ بود.

وی با اشاره به این سخن حضرت امام که حتما باید به انقلاب اسلامی به یک انقلاب ممهد برای ظهور حضرت مهدی نگاه کرد تاکید کرد: این باطن انقلاب اسلامی است و اگر کسی آن را نپذیرفته بدین معنا است که اصلا انقلاب را درک نکرده است.

یامین‌پور با بیان اینکه اندیشه های امام پیرامون انقلاب اسلامی دارای ظاهر و باطن است خاطرنشان کرد: باطن این حرکت انقلاب اسلامی و ظاهر آن جمهوری اسلامی است بدین معنا که زمانی که مردم نفوسشان آماده انقلاب علیه طاغوت بود اجمالا می دانستند به چه سمتی حرکت کنند اما اینکه دقیقا بعد از انقلاب چه اتفاقی قرار است رخ دهد برای سال های پس از انقلاب است که بسیاری از بزرگان انقلاب به آن فکر کردند که برای گرایش قلبی صورتی را رقم بزنند که اولین حرکت آن تدوین قانون اساسی بود.

اصلاح ساختار از طریق فروپاشی غیرممکن است

وی با تاکید بر این مهم که این سنگ بنا(قانون اساسی) از ابتدا بی نقص نبوده افزود: تدبیراتی که برای امور خلق وضع شده همچون نظام بانکی سینما و … دارای نواقصی بوده که باید جبران و اصلاح شوند و امام و رهبری نگاهشان این است که انقلاب حقیقتی است فراتر از جمهوری اسلامی اما با وجود اینکه این ساختار بی نقص نیست شورش علیه این ساختار موجود را نه امام و نه رهبری تاب نمی‌آورند.

این مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه ما بین یک دوگانه گرفتار شده ایم تصریح کرد: از طرفی ناچاریم همیشه برای ارزشیابی آنچه داریم به انقلاب اسلامی برگردیم ببینیم شعارها چه بوده و امام چه گفته است و بر اساس آن ساختار را ارزیابی و اصلاح کنیم و از طرفی اگر از حدود مرزهای اصلاح طلبانه مراقبت نکنیم این امر به دست کسانی که مدعی اصلاحند مبتلا به شورش علیه ساختار می‌شود بدین معنا که انقلابی گران بی تقوا شورشی را رقم می‌زنند.

وی با بیان اینکه کسی حق ندارد آنقدر محافظ کار شود که به آنچه دارد راضی شود و نه کسی حق دارد به بهانه نواقص جریان را به هم بریزد افزود: علت این است که وجود ولی فقیه لنگر نظام و ساختار است و ما نباید از این مرحله پا را فراتر بگذاریم و تعادل واقعی قرار گرفتن در این دوگانه و جلو رفتن است.

ماموریت اصلاح ساختارها بر دوش جناح مومن فرهنگی

یامین‌پور با تشریح این مهم که رهبر معظم انقلاب این ماموریت(اصلاح ساختار) را بر دوش جناح مومن فرهنگی گذاشتند و فرمودند در این محدوده آتش به اختیار هستید تاکید کرد: اگر حدود را رعایت نکنیم به این دو گزینه فوق الذکر دچار می‌شویم و اگر فرم نظام لطمه ببیند از محتوا چیزی باقی نخواهد ماند.

وی با بیان اینکه آن امامی که تا پیش از انقلاب علیه رفتارهای نظام طاغوت فریاد می زد بعد از انقلاب به کسانی که نظام جمهوری اسلامی را متهم می کنند می گوید در گوشه ای از این مملکت رفتاری سر داده که مورد پسند نظام نیست چرا جمهوری اسلامی را متهم می‌کنید؟ افزود: تفاوت این دو رفتار این است که امروز انقلاب به ثمر رسیده و باید اسلام استقرار پیدا کند و نباید اجازه دهیم به هر بهانه ای به ساختار اسلام لطمه زد در حالیکه در دوران طاغوت اصل ساختار محل اشکال است.

این مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب یک دهه است از جناح مومن انقلابی و نیروهای خود جوش استفاده می کنند و یک میدان عمل به فراخی آتش به اختیار برایشان باز کرده‌اند افزود: حضرت امام که انقلاب کردند با یک ساختاری مواجه بودند که ادارات زمان طاغوت همه پابرجا بود و با همان کارمندان به کارش ادامه داد.

ایجاد ساختارهای موازی، راه حل امام برای حل مشکلات انقلاب بود

وی در ادامه اظهار کرد: حضرت امام برای حل این مشکل به ایجاد ساختارهای موازی روی آوردندیعنی در کنار نهادهایی که باید کار توسعه را انجام دهد جهاد سازندگی تاسیس و در کنار ارتش سپاه و در کنار پست های مردمی بسیج را تاسیس کردند و انقلاب یک دهه دست نهادهای انقلابی بود و بار انقلاب را این افراد به دوش می‌کشیدند.

یامین‌پور با بیان اینکه اگر این افراد نبودند چیزی از انقلاب نگذشته، انقلاب سرنگون می‌شد ابراز کرد: طی این سال ها نفوسی تربیت شدند که هم کشور را اداره کردند و هم پایه گذار ایران بعدی شدند که اگر تربیت نمی‌شدند چیزی برای اداره کشورنداشتیم.

ساختارها بار نظام را به دوش نمی کشند/ بار انقلاب بر دوش نفوس تربیت شده

وی با اشاره به اینکه ساختارها به کمک انقلاب نمی آیند و بار انقلاب را به دوش نمی‌کشند تبیین کرد: آن چیزی که در لحظات حساس به یاری انقلاب می‌آید این نفوس مومن تربیت شده هستند نه ساختارهایی که از پیش وجود داشته است.

این مدرس دانشگاه در رابطه با نفوس تربیت شده توسط امام تصریح کرد: این نفوس در دهه 60 تربیت شدند و دهه 70 دهه غلبه ساختارها بر نفوس بود که این نفوس به انزوا رانده شدند و آن‌ها را تحقیر کردند تا جایی‌که اواخر دهه 70 رسما برخی از شبه روشنفکران سخن از پایان انقلاب اسلامی به میان آوردند.

یامین‌پور ادامه داد: دهه 80 رهبر معظم انقلاب به همان شیوه امام ساختارهای موازی را کلید زدند و با جنبش های عدالتخواه دانشجویی ماموریت عدالتخواهی و مبارزه با مانور تجمل را به دست جوانان سپردند و آنقدر آن را تقویت کردند که به گروه های اثرگذار تبدیل شدند.

وی با اشاره به سخن یکی از مسئولین خطاب به رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه من از آینده انقلاب نگران هستم یادآور شد: رهبری در پاسخ به این شخص فرمودند در آن 10 سال جوانانی تربیت شدند که انقلاب را به دوش خواهند کشید و من از این بابت خیالم راحت است.

این مدرس دانشگاه با بیان اینکه رهبری نسبت به مومنین به انقلاب بسیار حساس هستند تشریح کرد: این مومنین انقلابی هستند که انقلاب را در شرایط حساس نجات می‌دهند و در وقایع ناخوشایند برای نظام سینه سپر می‌کنند و خود را فدا می‌کنند.

مسئولین نباید مناصب کشور را در اختیار افراد زاویه دار با نظام قرار دهند

وی با اشاره به این سخن رهبر معظم انقلاب که مسئولین حق ندارند مناصب کشور را در اختیار کسانی بگذارند که با انقلاب زاویه دارند تاکید کرد: راهی جز حمایت و تقویت جناح مومن فرهنگی نداریم اما باید مراقب باشیم این جناح مومن را به شخصیت ها گره نزنیم چراکه شخصیت‌ها ممکن است از ریل خارج شوند.

یامین‌پور با بیان اینکه جریان اصلاحات(آمریکایی) تمام آرمان های انقلاب و حتی ولایت فقیه و ایرانی بودنشان را فدای شخصیت کردند و هنوز پای آن ایستادند اذعان کرد: این تعصب جاهلانه است که همه خطاهای شخص را توجیه کردند اما جناح مومن تا احساس کردند شخصیت محبوبشان انحرافی از معیارها دارد سریع او را رها کردند بر این اساس ما در این اتفاقات سربلند هستیم.

وی با بیان اینکه ساختارها حامل پیام های اصیل انقلاب اسلامی نیستند بلکه نفوس تربیت این پیام را منتقل می‌کنند تصریح کرد: در فتنه 88 نه قوه قضاییه، نه مجلس و نه دولت ما را از شر فتنه نجات نداند بلکه نفوس تربیت شده به میدان آمدند و به تعبیر یکی از مسئولین، مسئولان نظام سال‌ها است می‌خواهند نظام را سرنگون کنند اما مردم نمی‌گذارند.

یاس و خستگی تهدیدی برای نفوس تربیت شده انقلاب

یامین‌پور در رابطه با آفتی که ممکن است دامن گیر نفوس تربیت شده شود تاکید کرد: آسیبی که ما را تهدید می‌کند آسیب یاس و خستگی است و اگر هریک از علمدارهای ما علم را زمین بگذارد نباید نگران بود افراد دیگری علم را بر می‌دارند.

وی درپایان پیرامون خصوصیت نفوس تربیت شده ابراز کرد: این نفوس باید هم افق، تربیت شده و مبتنی بر چارچوب های نظری امام و رهبری حوادث را تحلیل کنند و کل آن را بپذیرند.

 

 

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715