دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۷

امام جمعه موقت اصفهان:

سران فتنه تا زنده‌اند مورد سؤال ملت ایران هستند/ فتنه 88 لکه ننگی که هرگز از دامن مسببان آن پاک نخواهد شد

امام جمعه موقت اصفهان گفت: سران فتنه تا زنده‌اند مورد سؤال ملت ایران و تا تاریخ برقرار است مورد سؤال مردم، شهدا و خون‌های ریخته‌شده در فتنه ۸۸ هستند.

به گزارش ندای اصفهان،حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر با اشاره به فتنه 88 اظهار کرد: فتنه سال 1388 یک حرکت به معنای واقعی ضد انقلابی بود که از طرف بیگانگان حمایت شد.

* فتنه 88 لکه ننگی که از دامن مسببان آن پاک نخواهد شد

وی افزود: در این فتنه برخی از خودی‌ها هم با فراموش کردن همه باورهای انقلاب در دام افتاده به دشمن میدان دادند؛ این افراد به بیگانگان امیدواری دادند و سبب شدند تا در میهن اسلامی خون‌ریزی به پا شود.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه فتنه 88 لکه ننگی است که از دامن مسببان و حامیان آن هرگز پاک نخواهد شد، گفت: سعه صدر و بزرگواری نظام باعث شد تا با سران فتنه‌ برخود حقوقی نشود چراکه در غیر این صورت، معلوم نبود سرنوشت آنان چه بود و با چه مجازات سختی روبرو می‌شدند.

* سران فتنه تا زنده‌اند مورد سؤال ملت ایران هستند

وی خاطرنشان کرد: سران فتنه تا زنده‌اند مورد سؤال ملت ایران و تا تاریخ برقرار است مورد سؤال مردم، شهدا و خون‌های ریخته‌شده در فتنه 88 هستند؛ این فتنه لکه ننگی که هرگز از صفحه تاریخ پاک نخواهد شد.

رهبر با اشاره به مطرح کردن آشتی ملی توسط برخی از چهره‌های سیاسی عنوان داشت: طرح «آشتی ملی» جز یاوه‌سرایی چیزی نیست چراکه مردم با یکدیگر دعوایی ندارند و دعوای سال 88 بر سر حرکت‌های سیاسی احزاب بود.

وی با اشاره به خسارات واردشده در فتنه 88 به کشور ادامه داد: سران فتنه 88 چگونه می‌خواهند خسارات جانی، مالی، حیثیتی و سیاسی آن سال را جبران کنند؟ حرکت‌هایی که در محرم سال 88 شد، حرمت عاشورا و کربلا را شکست، هزینه سنگینی را به اعتبار نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد کرد و به هیچ وجه قابل جبران نخواهد بود.

*مسؤولان حرکت خودجوش مردم در 9 دی را الگوی خود قرار دهند

امام جمعه موقت اصفهان یادآور شد: مردم بیدار و خودجوش ایران اسلامی در نهم دی ماه سال 1388 مثل همیشه یک‌صدا در صحنه حاضر شدند و با زدن تودهنی به مسببان فتنه، آمریکا، رژیم صهیونیستی و بیگانگان، آنان را محکوم کردند.

وی با بیان اینکه مسؤولان نظام باید چگونه واکنش نشان دادن در بزنگاه‌ها را از ملت یاد بگیرند، متذکر شد: حرکت خودجوش مردم در دوره‌های مختلف کارساز بوده و در 9 دی سال 88 نیز کارساز بود.

رهبر در پایان اذعان داشت: مسؤولان ما باید در بسیاری از حوزه‌ها حرکت‌های مردمی را یاد بگیرند و به ویژه حرکت خودجوش مردم در 9 دی ماه را الگوی خود قرار دهند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715