جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۶
اسپوتنیک؛
 مقدمات تغییر نظام ایران با جنگ نیابتی اسرائیل و داعش   

یک تحلیلگر مسائل ژئوپلیتیک، پیشنهادهای آمریکا برای انتقال سیاسی در سوریه را بخشی از طرح بزرگتر این کشور علیه ایران می‌داند.

به گزارش ندای اصفهان یک تحلیلگر به رسانه روسی اسپوتنیک می‌گوید درگیری‌ها در سوریه را نباید «بحرانی مجزا» دانست، بلکه باید آن را بخشی از طرح بزرگتر آمریکا علیه ایران و فراسوی آن دانست.

 

«تونی کارتالوچی»، محقق مسائل ژئوپولتیک که در بانکوک مستقر است می‌گوید تحلیل‌گران غربی، «بالکانیزه کردن سوریه» را تنها گزینه برای حل بحران ادامه‌دار این کشور می‌دانند؛ به واقع، از دریچه نگاه آنها، سوریه تضعیف‌شده و چند تکه پایگاهی بالقوه برای هدف قرار دادن ایران و سایر بازیگران منطقه نگریسته می‌شود.

 

«کارتولوچی» معتقد است باور داشتن اینکه پیشنهادهای واشنگتن برای «انتقال سیاسی» در سوریه به ایجاد صلح و ثبات در خاورمیانه منجر شود، ساده‌انگارانه است.

 

این تحلیلگر در جدیدترین مقاله‌اش در پایگاه «آوت‌لوک» ضمن اشاره به اینکه پیشنهاد واشنگتن به ایجاد صلح و ثبات در منطقه منجر نمی‌شود، می‌نویسد: «نابودی موفقیت‌آمیز سوریه، از جنگ‌هایی دیگر با ایران و سایر کشورها خبر می‌دهند.»

 

وی در ادامه به مقاله‌ای که گروهی از دانشمندان آمریکایی در سال ۲۰۰۹ در اندیشکده بروکینگز نوشته‌اند اشاره می‌کند: «در این توطئه که به امضای این دانشمندان رسیده، روش‌های براندازی دولت ایران با استفاده از تظاهرات‌های مورد حمایت آمریکا و تقویت آن با شبه‌نظامیان مسلح، استفاده از سازمان‌های تروریستی تحت حمایت آمریکا برای ایجاد جنگ نیابی با ایران، استفاده از اسرائیل به عنوان آغازگر تهاجم یک جانبه به ایران و سپس ورود آمریکا به این جنگ اندکی بعد، در قالب یک گزارش ۱۵۶ صفحه‌ای به تفصیل تشریح شده‌اند.»/جام

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق