شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۷
در پایگاه هشتم شکاری اصفهان؛
 امام جمعه اصفهان: مدعیان تقلب در فتنه ۸۸ می دانستند ادعای آنها خلاف واقع است   

نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان اصفهان گفت: اختلاف آرا در انتخابات ۸۸ به گونه ای بود که یک طرف تنها ۷۰۰ هزار رای آورده بود و دیگری نیز میلیونها رای با نفر اول اختلاف رای داشت ولی دم از تقلب زدند، در حالی که خود می دانستند ادعایشان خلاف واقع است

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد امروز در مراسمی که به منظور بزرگداشت حماسه نهم دی در پایگاه هشتم شکاری شهید بابایی اصفهان برگزار شد، گفت: خداوند تنها به واسطه دو نعمت بر انسان ها منت گذاشته است که یکی از آنها نعمت هدایت به سوی ایمان و دیگری نعمت ولایت و ارسال پیامبران و رهبران الهی است.

وی اضافه کرد: اگر چه خداوند عقل را برای انسان قرار داده است تا راه را از چاه تشخیص دهد ولی ظرفیت عقل از درک بسیاری از مسائل محدود است و لذا خداوند در کنار عقل، پیامبران الهی را قرار داده است تا این محدودیت جبران شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: خداوند نعمت های بسیاری از جمله دست، زبان، پدر، مادر، دانش و امثال آن در اختیار انسان قرار داده است که انسان تنها زمانی می تواند از این نعمت ها بهره صحیح داشته باشد، که این استفاده مطابق دستورات الهی و فرامین رسولان و رهبران الهی باشد.

وی اظهار کرد: اهمیت نعمت ولایت به این جهت است که سایر نعمت های الهی در پرتو بهره گرفتن این نعمت در مسیر درست قرار می گیرد و موجب رستگاری می شود وگرنه نقمت و باعث بدبختی انسان می شود.

نعمت ولایت فقیه

امام جمعه اصفهان با اشاره به اینکه نعمت ولایت فقیه در راستای ولایت ائمه (ع) و پیامبران الهی است، افزود: اگر نعمت رهبری الهی نباشد، سایر نعمت ها نیز پوچ خواهد شد.

وی تصریح کرد: نعمت ولایت فقیه در ایران اسلامی باعث شد انقلاب شکل گیرد و در طوفان فتنه های مختلف نیز همین نعمت و روشنگری های امام و مقام معظم رهبری موجب فلاح و نجات این ملت شد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه دشمن از ابتدا تا کنون توطئه ها و فتنه های مختلفی را در سر راه انقلاب اسلامی قرار داده است، ادامه داد: دشمن در ابتدا می گفت این انقلاب شش ماه و سپس گفتنند تا دو سال بیشتر دوام ندارد زیرا مطمئن بودند که توطئه های آنها انقلاب را زمین گیر می کند.

غائله های مختلف برای سرنگونی انقلاب

وی اظهار کرد: کودتای نوژه، حمله به طبس، غائله های مختلف، نفوذ برخی مهره های بیگانه در نظام، جنگ هشت ساله و فتنه ۸۸ نمونه هایی از برنامه ریزی های دشمن برای سرنگونی انقلاب اسلامی بود که نقش ولایت فقیه در هر یک از آنها بی نظیر و بی بدیل است.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به راه اندازی جنگ هشت ساله علیه ملت ایران، گفت: این جنگ اگرچه هشت سال طول کشید که از نظر مدت و کمک های جهانی به یک طرفِ جنگ در جهان بی نظیر است، ولی ملت، نیروهای مسلح و تمامی قوا با هدایت های امام (ره) در صحنه ایستادند و پیروزی بزرگی را رقم زدند.

وی تصریح کرد: در دفاع مقدس اگر هدایت جنگ به دست افرادی غیر از امام خمینی (ره) بود قطعا چنین پیروزی بزرگی رقم نمی خورد.

آیت الله طباطبایی نژاد تاکید کرد: در تمامی جنگ هایی که پیش از انقلاب اسلامی بر این ملت تحمیل شده بود، قسمت هایی از ایران بزرگ جدا شد ولی در جنگ تحمیلی علیرغم اینکه تمام جهان از یک طرف حمایت می کرد، به برکت احیای فرهنگ اسلام در این مملکت حتی یک وجب از خاک ما دست دشمن نیافتاد.

وی به فتنه سال ۸۸ اشاره کرد و گفت: در این فتنه علیرغم اینکه رهبر معظم انقلاب، برخی را که نسبت به نتیجه اعتراض داشتند به صورت حضوری، تلفنی و در سخنرانی ها نصیحت کردند ولی آنها بر ادعاهای باطل و خلاف خود اصرار داشتند و این درحالی بود که می دانستند، اصل قضیه چیست.

جریان شناسی فتنه ۸۸

عضو خبرگان رهبری گفت: ادامه مسیر فتنه مشخص کرد که پای دیگران و بیگانگان در میان بوده است و حتی مسیر این فتنه به جایی رسید که افراد لاابالی و ضد انقلاب ها به صحنه آمدند به مقدسات توهین شد و حتی پرچم امام حسین (ع) را آتش زدند.

وی خاطر نشان کرد: ادعای این افراد به گونه ای بود که یکی از آنها تنها ۷۰۰ هزار رای آورده بود و دهها میلیون با نفر اول اختلاف و دیگری نیز میلیون ها رای با نفر اول اختلاف رای داشت و خودشان می دانستند که ادعایشان خلاف است.

آیت الله طباطبایی نژاد به نقش رهبری در خنثی شدن این فتنه اشاره کرد و افزود: پس از سخنرانی و روشنگری های رهبر معظم انقلاب مردم در نهم دی حماسه ای بزرگ خلق کردند که در تاریخ ثبت شد و ملت ایران نشان دادند اگر اقدامی شود تا پای جان پای رهبر خود ایستاده اند.

وی با اشاره به هدایت های رهبری در عرصه سیاست خارجی، گفت: تمامی منویات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری مطابق با مفاد آیات قرآن کریم است.

استاد خارج حوزه علمیه اصفهان گفت: اگر رهبر معظم انقلاب می فرمایند آمریکا هیچگاه با ما خوب نمی شود دقیقا همان سخن قرآن کریم است که در آیه ۱۲۰ سوره بقره می فرماید یهود و نصارا از شما راضی نمی شوند تا شما را از دینتان اخراج کنند و در آیه ۲۱۷ این سوره می فرماید دشمنان مدام با شما در جنگ هستند تا شما را از دینتان خارج کنند.

حضور ایران در عرصه بین الملل/ دین فقط نماز و روزه نیست

وی به حضور ایران اسلامی در حمایت از مردم مظلوم عراق و سوریه اشاره کرد و افزود: این مساله نیز دقیقا مطابق همان سخنی که حضرت علی (ع) می فرمایند «بارها من به شما گفته‌ام که از خانۀ خود بیرون بروید و در آن نقطه‌ای که دشمن می‌خواهد به سوی شما حمله کند، در همانجا به دشمن ضربه بزنید! نگذارید دشمن به لبِ مرز خانه‌های شما برسد که آن‌گاه ذلیل خواهید شد و ضربه خواهید خورد».

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان حفظ استقلال و عدم سلطه اجانب را از دیگر سیاست های رهبر معظم انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: این دستور قرآن در آیه ۱۱۴ سوره نساء است که نباید کافران بر مومنان تسلط یابند.

وی با بیان اینکه دین فقط نماز و روزه نیست، گفت: اینکه ما از مستضعفان حمایت کنیم یک دستور دینی است ولی کشورهایی چون عربستان ظاهر نماز و روزه را برای خود حفظ کرده اند ولی در باطن به اصول دینی همچون حفظ حرمت ماههای حرام احترام نمی گذارند و در این ماهها نیز بر سر مردم بی پناه یمن بمب می ریزند.

وی تصریح کرد: کشورهای عربی انبارهای بزرگ سلاح را با خرید از کشورهای غربی برای خود فراهم کرده اند ولی حتی جرات ندارند کوچکترین این سلاح ها را در اختیار مردم فلسطین قرار دهند زیرا زیر سلطه مسکتبرین هستند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به توان بازدارندگی ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: این امنیت بی نظیر که موجب یاس دشمن از جنگ فیزیکی علیه ایران اسلامی شده است به برکت خون شهدا، حضور ملت ایران در همه صحنه ها و اقتدار ارتش، سپاه، نیروی انتظامی محقق شده است.

حربه جنگ فرهنگی

وی گفت: امروز دشمنی که از حربه نظامی مایوس شده است، به حربه جنگ فرهنگی متوسل شده است و لذا از طریق شایعات مختلف به دنبال تضعیف نظام و بدبین کردن مردم و جدا کردن آنها از نظام و رهبری است.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه نیروهای دفاعی ما اعم از ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی نشان داده اند دشمن قدرت رویارویی با این ملت را ندارد، افزود: امروز امثال شهید حججی ها که اصلا بعد از دفاع مقدس متولد شده اند نشان داده اند که جوانان ما هنوز از اسلام جدا نشده اند.

وی تصریح کرد: امروز نیروهای نظامی کشور ما باید هم در حوزه نظامی و هم در حوزه اعتقادی و دینی قوی باشند زیرا امنیت ایران اسلامی در سایه این دو رکن محقق می شود.

وی گفت: پیامبر اسلام (ص) می فرمایند “بدترین شهرها، شهری است که امنیت ندارد”؛ ولی امروز  علی رغم دشمنی های بسیار زیاد جهان استکبار با هوشیاری رهبری و نیروهای مسلح کشور ما از بالاترین شاخصه امنیت در جهان و منطقه برخوردار است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز