یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۷
رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان:
 تلفیق هنر نقاشی با روح انسانیت اثرگذاری آن را بیشتر می‌کند   

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان گفت: اگر هنرمند نقاش روح انسانی و انسانیت را در تولید آثار خود وارد کند اثرگذاری آن‌ها بیشتر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قطبی صبح امروز در آیین گشایش اولین جشنواره نقاشی با موضوع «صداقت و راستی» در هتل سپاهان اصفهان اظهار کرد: تصویرگری و صورت پردازی در ادوار مختلف تمدن بشری جایگاه ویژه ای داشته است.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان گفت: در برخی از مکاتب و ادیان به هنر بیشتر پرداخته‌اند اما هنر از عصر حجر و امروز با ابزارهای پیشرفته مورد توجه است.

وی ماندگاری آثار هنری گذشته را به دلیل استفاده از ابزار طبیعی عنوان کرد و افزود: در دوران مختلف با فراز و فرود به نقاشی پرداخته شده است.

حجت‌الاسلام قطبی با بیان اینکه نقاشی ترکیبی از تکنیک است، گفت: هنرمند قبل از ترسیم نقاشی خود در قوه تخیل آن را متصور شده و بعد پیاده‌سازی می‌کند.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان نظم‌بخشی و انتظام بخشی را هنر دوم نقاش بیان کرد و گفت: اگر نظم‌بخشی در کار هنرمند نباشد اثر به‌صورت کاریکاتور خروجی پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: حس زیباشناسی فرد در خلق اثری ماندگار تأثیرگذار و مؤثر است که نقاش آنچه در ذهن پرورش داده و نظم بخشیده با حس زیباشناختی بر روی کاغذ پیاده‌سازی می‌کند.

حجت‌الاسلام قطبی با اشاره به وضعیت جامعه امروز جامعه، گفت: اگر هنرمند روح انسانی و انسانیت را در توانمندی‌های بالای خود وارد کند دستاورد ما بیشتر خواهد بود و اثرگذاری آثار بیشتر خواهد شد.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان با بیان اینکه خداوند در قرآن حدود ۵۰ مرتب با صداقت محاجه می‌کند، اظهار کرد: خواستاریم روح انسانیت را با ادغام در قوای تخیل، هندسی بخشی و زیباشناسی در نقاشی‌های خود وارد کنید.

وی نقاشی را یک زبان بینا متنی عنوان کرد و گفت: ابزار خوانش متن هنر چشم است، نقاش با ابزار و رسانه‌ای با انسان ارتباط می‌گیرد که چشم او را در یک فضای حسی و عاطفی درگیر می‌کند.

حجت‌الاسلام قطبی با بیان اینکه در گذشته نقاشی تنها در صنعت چاپ قدرت بازنمایی داشت،‌ اظهار کرد: اما امروزه با فضای دیجیتال و محیط سایبر تکثیر پذیری بسیار بالایی دارد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق