سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۶

رسانه‌های غربی؛

«نبرد بزرگ» آغاز شد/ پیشروی با حمایت ایران، حزب‌الله و روسیه

«بالاخره نبرد حیاتی برای تصاحب دومین شهر بزرگ سوریه آغاز شد... یک تیپ نظامی ایران در ۲۰ کیلومتری جنوب حلب مستقر شده که در کنار آن، صدها مبارز حزب الله لبنان، شبه نظامیان شیعه عراق و نیروهای ارتش سوریه قرار دارند.»

به گزارش ندای اصفهان رسانه های غربی از آغاز نبرد بزرگی برای پاکسازی شهر حلب از تروریست ها خبر می دهند؛ نبردی که با مدیریت و همراهی نیروهای ایران و حزب الله لبنان کلید خورده و از حمایت حملات هوایی روسیه نیز برخوردار است.

روزنامه انگلیسی گاردین (Guardian) با بیان اینکه “روسیه راه را برای پیشروی نیروهای اسد با حمایت ایران هموار کرد” نوشت: بالاخره نبرد حیاتی برای تصاحب دومین شهر بزرگ سوریه یعنی “حلب” آغاز شد.

در ادامه این گزارش آمده است: سه هفته پس از مداخله نظامی روسیه در سوریه، حرکت در یکی از جبهه های نبرد که پیش از این برای مدت های طولانی متوقف شده بود، آغاز شده است.

یکی از اعضای ارتش آزاد سوریه در حلب اعلام کرد: نیروهای دولتی روز جمعه شش کیلومتر پیشروی کرده و سه روستا را به تصاحب خود درآوردند.

وی افزود: روسیه نیروهای ما را حتی در مناطق شهری بمباران می کند. آن ها می خواهند همه چیز را پاک سازی کنند تا تانک های ارتش سوریه و حتی سربازان پیاده نظام آن بتوانند رو به جلو پیشروی داشته باشند.

گاردین در ادامه می نویسد: یک تیپ نظامی ایران در ۲۰ کیلومتری جنوب حلب مستقر شده که در کنار آن، صدها مبارز حزب الله لبنان، شبه نظامیان شیعه عراق و نیروهای ارتش سوریه قرار دارند.

خبرگزاری رویترز (Reuters) نیز گزارشی را با عنوان “نیروهای ارتش سوریه با حمایت مبارزان ایران در جنوب حلب پیشروی کردند” روی خروجی سایت خود قرار داده است.

براساس این گزارش، یک گروهه ناظر جنگ اعلام کرد: نظامیان سوری که توسط حزب الله لبنان و مبارزان ایرانی حمایت می شوند، روز شنبه در تهاجم خود برای بازپس گیری مناطق اطراف شهر حلب از شورشیان و نیروهای جهادی، پیشروی داشته و به موفقیت هایی دست یافتند.

این خبرگزاری انگلیسی افزود: ائتلاف نظامی اطراف حلب که روز جمعه و توسط ارتش سوریه کلید خورده است، یکی از چندین تهاجم ارتش به شورشیان است که از زمان آغاز حملات هوایی روسیه انجام می شود.

به نوشته رویترز، ارتش فعلا نیروی خود را بر پاک سازی شورشیان از مناطق جنوب حلب متمرکز کرده است و تاکنون توانسته سه روستای این منطقه را تصرف کند.

این درحالی است که خبرگزاری فرانسه (AFP) روز گذشته به نقل از “یک مقام رسمی آمریکا” نوشته بود: حدود ۲٫۰۰۰ نیرو که ایرانی یا تحت حمایت ایران هستند در سوریه حضور داشته و به ارتش این کشور کمک می کنند تا حمله گسترده نزدیک شهر حلب علیه داعش انجام شود؛ تهاجمی که درحال هماهنگ شدن با نیروی هوایی روسیه است.

پایگاه آمریکایی یاهو (Yahoo) نیز به نقل از این مقام آمریکایی که نخواسته نامش فاش شود می نویسد: در شرایط کنونی ما شاهد تلاش های هماهنگ کننده بین ایران و روسیه هستیم که برای حمایت از اسد در جنگ علیه گروه های مخالف انجام می شود.

وی این مبارزان را متشکل از “نیروهای ویژه سپاه قدس”، “جنگجویان تحت حمایت ایران” و “نیروهای حزب الله لبنان” دانسته است. این مقام آمریکایی اشاره کرده که تعیین تعداد دقیق مبارزان، کار مشکلی است.

این مقام آمریکایی در پایان گفت: همکاری نظامی ایران و روسیه در جنگ سوریه پس از سفر ژنرال قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس به مسکو در ماه آگوست آغاز شده است.

۱۱

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز