جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
معاون سازمان ثبت احوال کشور در اصفهان:
 کارت هوشمند ملی هویت افراد در «دولت الکترونیک» را تصدیق می‌کند   

پارسایی معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور تصدیق هویت افراد در فضای دولت الکترونیک را از کارکردهای کارت هوشمند ملی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، حمید پارسایی عصر امروز در همایش بزرگداشت روز ملی ثبت‌احوال در سالن همایش‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان اظهار کرد: ثبت وقایع حیاتی، صدور مدارک هویتی و انتشار آمار سه وظیفه اساسی سازمان ثبت احوال است.

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه هویت مجازی نزدیک به دو دهه است که در جهان مطرح شده است، گفت: شناخت هویت در فضای مجازی و دولت الکترونیک از موضوعات مهم است.

وی با اشاره به بخش های هویت، گفت: هویت به بخش های هویت اشخاص حقیقی، هویت اشخاص حقوقی مثل شرکت ها و هویت اشیاء همچون کالاها، سایت ها و … تقسیم می‌شود.

پارسایی با بیان اینکه متولی هویت اشخاص حقیقی بر عهده ثبت احوال است، عنوان کرد: دولت الکترونیک زمانی به منصه ظهور خواهد رسید که طرف غیر حضوری و کسی که خواهان دریافت خدمات غیرحضوری است باید شناخته شده باشد و این وظیفه را باید ثبت احوال انجام دهد.

* روزانه میلیون‌ها استعلام از سامانه احراز هویت پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور انجام می‌گیرد

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور، تصدیق هویت افراد در فضاهای غیر حضوری را بر عهده ثبت احوال بیان کرد و توضیح داد: ابزاری که این کار را انجام می‌دهد و سازمان ثبت احوال در دو دهه اخیر به آن پرداخته است یکی سامانه احراز هویت پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور که در اختیار بیش از ۱۲۰ دستگاه قرار دارد که روزانه میلیون‌ها استعلام برای تصدیق هویت و مدارک ارائه شده از سوی مردم از آن انجام می‌گیرد و دیگری در اختیار قرار دادن ابزاری برای مردم است تا در فضای غیر حضوری هویت آن‌ها اثبات شود که چیزی غیر از کارت هوشمند ملی نیست.

وی تصدیق هویت افراد در فضای دولت الکترونیک را از کارکردهای کارت هوشمند ملی عنوان کرد و افزود: تصدیق هویت به واسطه کارت افراد، پین و اثرانگشت انجام می‌گیرد که همه آن‌ها در کارت هوشمند ملی تجمیع شده است.

به گزارش ندای اصفهان در پایان این همایش از تعدادی از کارمندان نمونه زیرمجموعه اداره کل ثبت احوال استان اصفهان در حضور جمعی مسئولان ارشد اجرایی و نظامی ملی و استانی تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز