جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
استاد حوزه علمیه در مسجد صاحب‌الزمان (عج) اصفهان:
 هدف انقلاب اسلامی رسیدن به تمدن نوین اسلامی است/ مردم وظیفه مطالبه‌گری دارند/ مسرفان بیت‌المال چگونه جواب مردم را خواهند داد؟   

حجت‌الاسلام اسماعیل فخریان استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه مردم تخلف مسئولان را پای نظام می‌نویسند،‌ خطاب به نجومی بگیران و کسانی که بیت‌المال را حیف‌ومیل می‌کنند، تصریح کرد: شما چگونه جواب مردم را خواهید داد.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل فخریان بعد از ظهر امروز در نشست «ضرورت تبیین اندیشه‌ها و مطالبات امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی)» در مسجد صاحب‌الزمان (عج) اصفهان اظهار کرد: تمامی احکام دین را با دو موضوع عمل‌گرایی در مفاهیم دینی و اجتماعی عمل کردن بسنجید.

این سخنران حوزوی توحید را اساسی‌ترین رکن اسلام بیان کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در کتاب «طرح کلی اندیشه‌ اسلامی در قرآن» فرموده‌اند کسی که قائل به یگانگی خدا باشد ولی برای جامعه کاری نکند یکتاپرست نیست.

وی نگاه دوگانه داشتن به پایین و بالای شهر توسط مسئولان را نشان از عدم مسلمانی آن‌ها عنوان کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند مسئله ایمان فقط یک گرایش قلبی، وابستگی روانی و اعتقادی نیست، آن‌وقتی ایمان راستین در کسی وجود دارد که در عمل او نیز نمود پیدا کند.

حجت‌الاسلام فخریان تأکید کرد: صرف اعتقاد قلبی کفایت نمی‌کند و باید در عمل هم درست انجام‌وظیفه بکنیم یعنی عمل حسینی (ع) و ایمان عملی داشته باشیم.

این استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه اسلام ناب در «اسلام در عمل» معنا و مفهوم پیدا می‌کند، اظهار کرد: اجتماع یعنی انسان‌ها بر همدیگر تأثیر و تأثر داشته باشند نه اینکه افراد نسبت به هم بی‌تفاوت باشند.

وی عمل‌گرایی را نیاز امروز جامعه عنوان کرد و گفت: یکی از نمادهای جامعه اسلامی، جامعه بدون طبقه است.

حجت‌الاسلام فخریان با اشاره به فرمایشی از رهبر معظم انقلاب که فرموده‌اند ما هنوز جامعه اسلامی نداریم، تأکید کرد: عموم مردم به سمتی حرکت کنند تا جامعه اسلامی شکل بگیرد.

این سخنران حوزوی مطالبه گری را وظیفه مردم بیان کرد و گفت: تا مردم درصحنه نباشند هیچ دولتی پیش نخواهد رفت؛ جمهوری اسلامی در کلام امام (ره) و امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) یعنی نظامی که به تمدن نوین اسلامی بپیوندد.

وی با بیان اینکه مردم تخلف مسئولان را پای نظام می‌نویسند،‌ خطاب به نجومی بگیران و کسانی که بیت‌المال را حیف‌ومیل می‌کنند، تصریح کرد: شما چگونه جواب مردم را خواهید داد.

حجت‌الاسلام فخریان تأکید کرد: در نظام جمهوری اسلامی به سمت جامعه بی طبقه هستیم و این با تحقق دولت اسلامی امکان‌پذیر است و باید به سمت این مسئله حرکت کنیم.

این سخنران حوزوی گفت: کسی می‌تواند خود را مؤمنین واقعی بداند که خود را به لوازم و تعهدات ایمان متعهد بداند.

وی خدمت به مردم باهدف کسب رضای الهی را یکی از اهداف جامعه اسلامی عنوان و اظهار کرد: نیازهای امروز جامعه و اسلام را آن‌گونه که بوده را خواص باید برای مردم بگویند.

حجت‌الاسلام فخریان هدف انقلاب اسلامی را رسیدن به تمدن نوین اسلامی بیان کرد و گفت: تمدن نوین اسلامی یعنی جامعه بین‌المللی اسلامی که اسلام در تمام ابعاد سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی پیاده‌سازی و عملی شده باشد.

این سخنران حوزوی با بیان اینکه مساجد، هیئت و … باید انقلابی باشد، گفت: انقلابی یعنی کسی که نسبت به انقلاب اسلامی احساس وظیفه بکند، نباید فقط زبانی بلکه عملا هم انقلابی باشیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز