جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۷

شهردار بهارستان مطرح کرد:

برخورد با اقدامات فرق ضاله در بهارستان/ ساخت و ساز فاز 3 در اولویت شهرداری

شهردار بهارستان درخصوص عدالت اجتماعی و توزیع برابر بودجه با توجه به محرومیت فاز ۳ این شهر اذعان کرد: در راستای اجرای عدالت ساخت و ساز فاز سوم را در اولویت قرار داده ایم.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، یحیی عیدی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب  با اشاره به پتانسیل های شهر بهارستان عنوان کرد: از اقدامات شهرداری بهارستان رابطه و تعامل مناسب با شهروندان بهارستان خواهد بود.

وی با بیان اینکه شهرداری در تشکیل انجمن ها باید پیشرو باشد افزود: در لرستان اولین شهرداری بودم که خانه تشکلها را ساخم براین اساس سعی ما این است که تشکل ها را شناسایی و از آن ها کمک بگیریم.

شهردار بهارستان ادامه داد: تشکیل اتاق فکر و استفاده از حضور مردمی برای حمایت و کمک به شهرداری ضروری است، فراهم کردن بستر لازم برای جذب سرمایه‌گذاری از مهم‌ترین اولویت‌هاست؛ برای حل مسأله اشتغال باید برای سرمایه‌گذار فرش قرمز پهن کنیم.

وی با بیان این‌که معتقد هستم سازمان عمران بهارستان در کنار شهرداری دو بال برای رسیدن به اهداف این شهر هستند، عنوان کرد: بهارستان باید از حالت خوابگاهی خارج شده و مانند سایر شهرها با ساخت زیرساخت‌های لازم پویا باشد.

عیدی با بیان این‌که مجتمع‌های مسکونی‌ ساخته شده در بهارستان با ابعاد و قیمت‌های مختلف باید تمامی قشرها را پوشش دهد، ابراز داشت: ارتقای سرانه فضای سبز، اماکن تفریحی و مجموعه‌های ورزشی از جمله اولویت‌های مجموعه شهرداری در بهارستان است.

وی با اشاره به منابع انسانی شهرداری تصریح کرد: قصد تعدیل نداریم اما رویکردمان برون‌سپاری امور شهرداری است، دو شهرداری ناحیه‌ای برنامه‌ریزی شده تا تسهیل امور و ارباب رجوع انجام شود.

شهردار بهارستان اذعان داشت: هر چقدر حمل و نقل گسترده شود، هزینه‌های دیگر مانند آلودگی کاهش پیدا می‌کند؛ همچنین ورودی‌های شهر بهارستان با استفاده از المان‌های جذاب از دیگر اهداف برای آینده نزدیک است.

عیدی پرداخت عوارض را یک حق عمومی دانست و گفت: با همین مبالغی که از سوی مردم پرداخته می‌شود خدمات شهری ارائه می‌شود، کسی که از پرداخت عوارض سر باز می‌زند نمی‌تواند مطالبه‌گری از شهرداری داشته باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که برنامه شما برای منابع پایدار درآمدهای شهرداری چیست، پاسخ داد: اگر قانون مالیات بر ارزش افزوده نبود به ویژه در شهرهای کوچک 80 درصد شهرداری‌ها ورشکست شده بودند، دولت می‌تواند راهکارهایی را در این رابطه داشته باشد.

شهردار بهارستان در جواب به سؤالی پیرامون بودجه شهر تصریح کرد: 85 میلیارد تومان بودجه برای سال جاری پیش‌بینی شده اما در 9 ماه گذشته 20 درصد بودجه محقق شده است، چرا که 60 درصد درآمد شهرداری از صدور پروانه ساخت و ساز است و زمانی که رکود باشد درآمدها تحقق پیدا نمی‌کند.

عیدی با اشاره به آخرین وضعیت فاز سوم شهر بهارستان عنوان کرد: فاز سوم در دستور کار قرار گرفته و زیرساخت‌ها در حال انجام است، از جمله پارک 4.5 هکتاری زمانی که تحویل شهرداری شود نواقص آن برطرف خواهد شد.

وی در خصوص وضعیت مترو گفت: پروژه مترو با شهرداری بهارستان نیست اما اگر مترو کامل شود با بحران جمعیتی مواجه خواهیم شد، چرا که سر ریز جمعیت اصفهان به بهارستان آمده و این یعنی نیازمند کامل شدن سریع زیرساخت‌ها هستیم.

وی در پایان شرکت با بیان اینکه شرکت عمران موظف است زیرساخت ها را بسازد افزود: ساخت و ساز فاز 3 در دستور کار قرار گرفته است و کارهای خوبی آغاز شده که احداث پارک 4و5 هکتاری یکی از این موارد است.

وی در پاسخ به خبرنگار ندای اصفهان مبنی بر رویکرد شهرداری در برخورد با فرق ضاله خاطرنشان کرد: با هرگونه فرقه ای که بر خلاف فرهنگ اسلام حرکت کند برخورد می‌کنیم و برای اشاعه فرهنگ اسلامی نهایت تلاش خود را به کار می‌بندیم.

 

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715