دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۴
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان:
 ایستگاه‌های مترو متناسب با معماری اصیل اصفهان طراحی شود   

فریدون الهیاری گفت: معماری ایستگاه‌های مترو نیز می‌تواند متناسب با معماری اصیل اصفهان طراحی شود که علاوه بر دانش‌افزایی درباره معماری این شهر تاریخی خود به افزایش جذابیت اصفهان کمک خواهد کرد.

به گزارش ندای اصفهان، فریدون الهیاری مترو را یک زیرساخت مهم حمل و نقل شهری در بسیاری از کشورها دانست و افزود: مترو به طور غیر مستقیم و با افزایش کیفیت خدمات حمل‌ونقلی ارائه شده به گردشگر می‌تواند رضایتمندی گردشگر از سفر خود به اصفهان را ارتقا دهد.
وی تصریح کرد: ارائه خدمات بهتر به مردم و گردشگران  توسعه صنعت گردشگری را تسهیل می‌کند.
الهیاری بیان داشت: اصولاً رویکرد تمام دنیا در بحث ایستگاه‌های مترو به‌عنوان کانون تجمعات و رفت و آمدهای شهروندان و گردشگران به سمت نمایش سنبل‌ها و نمادهای جوامع سوق یافته است.
وی اضافه کرد: انتظار می‌رود اصفهان نیز به عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی و همچنین یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگران بین‌المللی در ایستگاه‌های مترو توجه ویژه‌ای به هنر معماری اصفهان داشته باشد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در حال حاضر هیچ مشکلی در روند پیشرفت قطار شهری در بافت میراثی اصفهان وجود ندارد.
الهیاری با بیان اینکه کمیته راهبری مترو اصفهان با حضور نمایندگانی از استانداری، شهرداری و میراث فرهنگی در حال پیگیری مسائل مربوط به این پروژه است، اظهار کرد: بحث‌های مدیریتی در این کمیته انجام و سپس به قطار شهری اصفهان برای اجرا ابلاغ می‌شود.
وی با اشاره به اینکه پس از افتتاح فاز یک قطار شهری اصفهان نوبت به فاز دوم این پروژه که در محور میراثی قرار دارد، می‌رسد، بیان کرد: نگاه امروز میراث فرهنگی به مترو نگاهی مساعد است، مترو به عنوان یکی از نیازهای مردم برای تسهیل رفت و آمد و کاهش آلایندگی‌های جوی مطرح بوده و نگاه میراث فرهنگی به این پروژه تسهیل اجرای آن است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به اینکه میراث فرهنگی تمام تلاش خود را برای تسهیل اجرای مترو اصفهان به کار گرفته است، تأکید کرد: اما نباید از نظر دور داشت که دغدغه اصلی ما حفاظت و حراست از میراث فرهنگی ارزشمندمان است.
وی بیان کرد: در دوره اخیر هر زمانی که شهرداری با مشکل میراثی در رابطه با اجرای مترو برخورد کرده سازمان تمام تلاش خود را برای ممکن ساختن ادامه پروژه مترو با انجام عملیات نجات‌بخشی، انتقال اثر و یا ارائه راهکار عملیاتی به کار بسته است.
الهیاری با بیان اینکه در حال حاضر هیچ مشکلی در روند پیشرفت قطار شهری در بافت میراثی اصفهان وجود ندارد، اظهار کرد: پروژه قطار شهری اصفهان در میدان امام حسین (ع) به خوبی در حال انجام است.
وی تصریح کرد: نباید از نظر دور داشته باشیم که عملیات مترو اصفهان در یک بافت میراثی و باستانی در حال انجام است و ممکن است در هر لحظه به اثر با ارزش برخورد کنیم کما اینکه در میدان امام حسین (ع) به آثاری از این دست برخورد کردیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به حضور باستان‌شناس مقیم در پروژه قطار شهری اصفهان تصریح کرد: با کشف هر اثر تاریخی و باستانی، عملیات قطار شهری برای مدتی متوقف می‌شود اما به سرعت راهکارهای اجرایی برای ادامه روند کار در کمیته راهبردی اعلام و توسط مدیریت قطار شهری اصفهان اجرا می‌شود.
وی با اشاره به تغییرات انجام شده در شهرداری اصفهان افزود: جمالی نژاد رویکرد مناسب‌تر و متعادل‌تری به مباحث مشترک شهری و میراثی دارد.
الهیاری ابراز امیدواری کرد که با آغاز کار مدیریت شهری جدید اصفهان، فضای تعامل میان میراث فرهنگی و شهرداری نسبت به گذشته بهبود یابد./ایمنا

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز