دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس:
 آمریکایی‌ها با نمایش لاشه آهنی به دنبال انحراف افکار عمومی از مسأله قدس هستند   

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: هدف آمریکایی‌ها از نمایش لاشه این استوانه تحت‌الشعاع قرار دادن مسأله قدس و راهپیمایی‌های ضدآمریکایی در کشورهای مختلف دنیا بود.

به گزارش ندای اصفهان،سید جواد ابطحی در اصفهان در خصوص اظهارات بی‌پایه و اساس نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل اظهار داشت: نیکی هیلی در جلسه‌ای که برگزار کرد با لاشه‌ای استوانه‌ای که معلوم هم نبود چیست و می‌گفت از موشک‌هایی است که به ریاض خورده به دنبال فراهم کردن یک شارلاتانیسم مطبوعاتی و رسانه‌ای بود.

وی افزود: البته هدفشان از این کار تحت‌الشعاع قرار دادن مسأله قدس و راهپیمایی‌های ضدآمریکایی در کشورهای مختلف دنیا بود، این‌ها به دنبال منحرف کردن و تحت‌الشعاع قرار دادن افکار عمومی هستند، و اگر نه احتیاجی نبود که آن لاشه مثلاً لوله را به نمایش بگذارند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سازمان ملل هم این صحبت را تائید نکرده که موشکی که یمن به ریاض زده توسط ایران به آن‌ها داده شده است.

وی با بیان این‌که این گفته از اساس دروغ است، اما بر فرض که این موشک‌ها توسط ایران به یمن داده شده و این گفته صحت داشته باشد، خطاب به آمریکایی‌ها گفت: شما این همه سلاح به عربستان داده‌اید و این‌ها سه سال است با سلاح‌های آمریکایی در حال کشتن مردم بی پناه و مظلوم یمن هستند، خانه‌هایشان را ویران می‌کنند و کودک‌کشی راه انداخته‌اند، همچنین از زمان حمله عربستان سعودی به یمن یک میلیون نفر در یمن به وبا دچار شده‌اند، آیا چشمانتان را در مقابل این جنایات می‌بندید؟

ابطحی اضافه کرد: این سؤال را هم باید از نیکی هیلی و ترامپ و دیگران پرسید که اگر شما واقعاً دلتان می‌سوزد چرا حالا که به ریاض یک موشک خورده است این چنین وحشت کرده‌اید اما این همه آدم در کشورهای دیگر و یمن کشته می‌شوند اصلاً انگار نه انگار و برایتان مهم هم نیست؟

وی تصریح کرد: این نشان می‌دهد که چهره آمریکا چهره پلید و خبیثی است و نظام‌هایی که این‌ها قبول دارند نظام‌هایی هستند که استاندارد دوگانه از حقوق بشر برایشان ارزش دارد که اگر یک چشم‌آبی اذیت و گرفتار شود و منافعشان تأمین نشود، توجه می‌کنند، مبارزه با تروریستشان هم این است که یک ترقه به رژیم صهیونیستی نخورد و یک فلسطینی مثلاً یک کاری نکند ولی بقیه آدم نیستند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: این‌ها مسائلی است که ما در دنیا می‌بینیم، نسل جوان و نوجوان ما که این چیزها را ندیده و سوابق جنایات آمریکا را در جاهای مختلف دنیا ندیده‌اند باید چشمانشان را باز کنند و ببینند که آمریکا واقعاً قابل اعتماد نیست؛ این‌ها هر جا زور داشته باشند با زور منافع خودشان را تحمیل کرده و منابع کشورهای دیگر را غارت می‌کنند، امید داریم این اقدام مضحک و مسخره‌ای که نیکی هیلی انجام داد به آگاهی بیشتر افکار عمومی دنیا منجر شود.

 وی در ادامه با اشاره به تقسیم قدس شریف به شرقی و غربی در کنفرانس اخیر در ترکیه ابراز داشت: این جالب بود که این کنفرانس به گونه‌ای برگزار شد که زمینه‌سازی کند قدس را به عنوان پایگاه وحی الهی و قبله اول مسلمین تحویل رژیم کودک‌کش صهیونیستی بدهد، با این عنوان که با تقسیم قدس به غربی و شرقی دو کشور درست کند، اما معلوم است که این راه به جایی نمی‌برد به همین خاطر هم گروه‌ها و مبارزان فلسطینی این را رد کردند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته این اجلاس هم اجلاس درخوری نبود، خیلی کشورها نیامده بودند یا خیلی کم‌تر دیده می‌شد که در سطح رؤسا شرکت کرده باشند.

وی تصریح کرد: این اجلاس یک چراغ سبزی به رژیم غاصب صهیونیستی بود که خودش را از این مهلکه نجات دهد و یک قدم رو به جلو برود؛ کار دشمن همین حیله‌گری‌ها است که ابتدا از کم شروع کرده و بعداً زیاده‌خواهی خواهند کرد، جای پا که پیدا کردند جلوتر می‌روند، این سیاست گام به گام آمریکا و اذنابش در منطقه است.

ابطحی در پایان تأکید کرد: خواستند برای کشورهای دیگر هم که در افکار عمومی و مطالبات مردمشان نمی‌دانند چه طور در مقابل ترامپ در مسأله قدس موضع‌گیری کنند، بگویند که ما قدس شرقی و غربی را قبول داریم، این کار بازی با افکار عمومی دنیا و بازی رسانه‌ای است که خبرگزاری‌های امپریالیسم هم این را پوشش دادند که معلوم می‌شود این اجلاس، اجلاس هدایت شده‌ای بوده است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز