جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵

در جریان آئین تجلیل از فعالان عرصه حمل و نقل همگانی بهارستان و با توصیه شهردار این شهر:

راه اندازی صندوق رفاه و تعاونی مسکن، ماموریت جدید سازمان حمل و نقل همگانی بهارستان

عیدی بیرانوند: کیفیت صنعت حمل و نقل عمومی در هر اقلیم و در هر شهری نمود بارزی از میزان و کیفیت توسعه در آنجا تلقی می‌گردد لذا با نگاه بر کمیت و کیفیت ناوگان این صنعت در بهارستان در می‌یابیم تا چه اندازه به نقاط مطلوب روند توسعه نزدیک شده‌ایم

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، شامگاه دیروز در جریان ویژه برنامه تجلیل از فعالان عرصه حمل و نقل بهارستان که با حضور تنی چند از کارکنان این سازمان و آحاد مردم برگزار شد، مهرداد رحمتی با تبریک سالروز گرامیداشت صنعت حمل و نقل اظهار کرد: پس از گذشت نزدیک به چهار سال از آغاز دوره مدیریت جدید در این سازمان، به لطف خداوند بسیاری از مشکلات و معضلات پرسنل و کارکنان این بخش از جمله مشکلات اقتصادی و مالی این فعالان تا حد قابل توجهی مرتفع گشته از طرفی طی بررسی‌های انجام گرفته سعی شد تا دیگر مشکلات کادر این سازمان همچون مشکلات رفاهی نیز حل و گره‌های موجود بازگردد.

وی گفت: نقش جدی و با اهمیت حمل و نقل عمومی در شهرهای جدید از جمله بهارستان موجب شد تا با افزایش چند برابری تعداد اتوبوس‌های فعال در خطوط این شهر از ۱۲ به ۵۰ دستگاه در هفت خط داخل شهری و برون شهری رکورد بیش از ۳۳۰۰۰ سفر را برای مردم بهارستان ثبت نماید که در جای خود دستاورد مهم و درخوری تلقی می‌گردد.

مدیر عامل سازمان حمل و نقل همگانی شهرداری بهارستان افزود: از سوی دیگر انجام بیش از ۶۰۰۰ سفر شهری با ناوگان تاکسیرانی بهارستان که با استعدادی بالغ بر ۱۶۰ دستگاه تاکسی در حال انجام وظیفه است، حاصل تلاش‌های شبانه روزی پرسنل خدوم این صنعت و حمایت های مسئولین امر می‌باشد.

وی توضیح داد: کاهش حداقل سه برابری هزینه‌های تعمیر و نگهداری ناوگان اتوبوسرانی در عین کاهش محسوس مدت زمان لازم به منظور انجام فعالیت‌های تعمیراتی از دیگر دستاورد‌های دوره مدریت جدید از سال ۹۲ است که به همت پرسنل فنی این سازمان منجر به افزایش تراز فنی سازمان حمل و نقل همگانی بهارستان شد.

رحمتی ادامه داد: به رغم دستاورد‌های جدی و مهم این سازمان در دوره چهار ساله منتهی به حال، توسعه بخش حمل و نقل عمومی می‌بایست در دستور کار قرار گرفته و با ورود بیش از ۴۵۰۰۰ شهروند به بهارستان که در غالب طرح مسکن مهر اسکان پیدا خواهند کرد گستره خدمات این سازمان به رشدی مطلوب دست پیدا نماید.

وی تشریح کرد: به واسطه تفاوت قیمت محسوس بین قیمت تمام شده یک تاکسی و خط مربوطه در اصفهان و در بهارستان، بستری به منظور ایجاد نوعی رانت محیا گشته بود که به لطف خداوند متعال با اقدام این سازمان و به منظور افزایش امنیت اقتصادی پرسنل ناوگان تاکسی رانی بهارستان این بستر از بین رفت است به شکلی که امروز با جرات اعلام می‌کنیم طی دوره مدیریت فعلی حتی یک دستگاه تاکسی به ناوگان تاکسیرانی بهارستان اضافه نگردید.

مدیر عامل سازمان حمل و نقل همگانی بهارستان گفت: با ورود تاکسی‌های آنلاین متاسفانه بخش تاکسی بی سیم با تهدید جدی روبرو گشته لذا از مسئولین امر تقاضا داریم ضمن موافقت با اعطای بسته‌های حمایتی از این بخش که با استعداد ۲۵ تاکسی در حال انجام وظیفه هستند پشتیبانی نموده و از تعطیلی آن جلوگیری نمایند.

وی در پایان با انتقاد از وضعیت جاری مراکز عرضه سوخت در بهارستان، اذعان کرد: وضعیت جاری وضعیت قابل قبولی نبوده و می‌بایست هر چه زود تر با مساعدت مسئولین امر به نقطه مطلوب در عرصه عرضه سوخت به آحاد مردم و البته ناوگان حمل و نقل عمومی برسیم.

در ادامه این نشست که با حضور تنی چند از اعضای شورای اسلامی بهارستان و با همراهی معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان اصفهان، سید ابوالفضل موسوی برگزار گردید، یحیی عیدی بیرانوند با اشاره به منابع روایی مربوط به کار و تلاش گفت: تلاش و فعالیت خدمتگذاران مردم از جمله پرسنل خدوم ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی بهارستان شایسته تقدیر و سپاسگذاری است.

وی ادامه داد: کیفیت صنعت حمل و نقل عمومی در هر اقلیم و در هر شهری نمود بارزی از میزان و کیفیت توسعه در آنجا تلقی می‌گردد لذا با نگاه بر کمیت و کیفیت ناوگان این صنعت در بهارستان در می‌یابیم تا چه اندازه به نقاط مطلوب روند توسعه نزدیک شده‌ایم.

شهردار بهارستان اذعان کرد: از بزرگترین ویژگی‌های پرسنل ناوگان حمل و نقل همگانی اعتماد مردم است از طرفی به جهت ارتباط گسترده این کادر خدوم با آحاد مردم درک و فهم مشکلات و معضلات جاری در جامعه برای مسئولین و مدیران راحت و سهل و الوصول می‌باشد لذا جایگاه پرسنل این صنعت در واقع گوش و چشم متولیان خدمات شهری محسوب می‌گردد.

وی اظهار داشت: از مدیریت سازمان حمل و نقل همگانی بهارستان انتظار دارم با رصد اقدامات دیگر سازمان‌های متولی صنعت حمل و نقل در کشور، ضمن افزایش سطح رفاه پرسنل این سازمان جهت راه اندازی صندوق رفاه و تعاونی مسکن مخصوص به کارکنان این عرصه اقدام لازم را پیگیری نمایند.

در بخش پایانی این نشست نبی الله مومنی گفت: شهر پویا و خلاق شهری است که دارای صنعت حمل و نقل پویا، فعال و خلاق باشد به همین واسطه بهارستان از این جهت که دارای حمل و نقلی فعال و کارآمد است الگوی مناسبی برای دیگر نقاط و دیگر شهرهای همتراز محسوب می‌گردد.

وی ادامه داد: شورای اسلامی بهارستان عزم و اراده جدی و بلندی در جهت رفع معضلات کارکنان این سازمان و فعالان این عرصه دارد که امید آن می‌رود با همراهی مدیریت سازمان حمل و نقل همگانی بهارستان گام‌های مثبتی در این جهت برداشته شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
 دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز