پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۴
امام جمعه موقت اصفهان:
 دشمن به دنبال نفوذ فکری است   

امام جمعه موقت اصفهان گفت: دشمن از راه‌های مختلفی همچون نفوذ اقتصادی، امنیتی و فکری به دنبال حضور در کشور ما است که مهم‌ترین آن نفوذ فکری است و باید توجه ویژه‌ای به آن کرد.

به گزارش ندای اصفهان، آیت‌الله ابوالحسن مهدوی، خطیب نماز جمعه اصفهان در خطبه‌های امروز با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در چند ماه اخیر حدود ۷۰ مرتبه از نفوذ دشمن ابراز نگرانی کردند و نفوذ لایه‌های مختلفی دارد، گفت: نفوذ فکری یکی از مهم‌ترین نفوذها بوده تا جایی که مورد تاکید رهبری نیز بوده است.
وی در ادامه افزود: در نفوذ فکری دشمن به دنبال اهدافی همچون ایجاد ناامیدی، قبول کردن استکبار، بزرگ کردن چهره شیطانی آمریکا، بی‌نتیجه خواندن ۳۷ سال استقامت کشور، القای تفکر “ما می‌توانیم”، تأثیرگذاری در مراکز تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی، از بین بردن مقاومت در لبنان و فلسطین، تکیه در صادرات نفتی و واردات بی‌رویه، باور کردن حل مشکلات در ارتباط با استکبار، گره زدن مشکلات به تحریم‌ها، ایجاد وحشت از انزوای از جامعه جهانی و دست برداشتن شعارهای انقلابی همچون مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تصویب طرح برجام در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مصلحت نبود که کلیت برجام رد شود اما در مرحله دوم که مجلس برای تصویب جزییات وارد عمل شد این انتظار از نمایندگان می‌رفت که در راستای حفظ استقلال و امنیت کشور و توجه به خطوط قرمز رهبری وقت و زمان بیشتری را جهت رسیدگی به جزییات برجام اختصاص دهند چون تصویب این طرح آینده کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد در هر حال این طرح تصویب شد و ما نیز تسلیم قانون بوده و اقدام مجلس را قبول داریم.
امام جمعه موقت اصفهان گفت: ما هیچ اعتمادی به دشمن خود نداریم حال و پس از تصویب برجام موضوع مهم مدیریت پس از برجام است. موضوعی که رهبری نیز در آن تاکید دارند.
مهدوی به فعالیت‌های کمیته ۴‌ جانبه ایران، روسیه، عراق و سوریه نیز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با تشکیل این کمیته ضربات سنگینی به داعش وارد شد. علاوه بر این دروغ‌گویی غرب در برخورد با داعش مشخص شد و غربی‌ها در یکی دو هفته اخیر کاملاً گیج هستند و نمی‌دانند چه موضعی بگیرند و البته خوشبختانه نظام سوریه قدرت گرفته و از تجزیه این کشور جلوگیری شده است.
وی با بیان اینکه در این هفته موشک عماد که کاملاً بومی و بسیار دقیق است مورد آزمایش موفق قرار گرفت همچنین خط تولید اژدر والفجر افتتاح شد ادامه داد: در کنار آن قرارگاه‌های زیرزمینی نظامی کشور نیز با قدرت در حال فعالیت هستند و تمامی این موفقیت‌ها موجی از امید و نشاط را در دل مومنین ایجاد کرده و رعب و وحشت در دل دشمنان انداخته است.
خطیب نماز جمعه اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود به فرارسیدن ماه محرم نیز اشاره کرد و ابراز داشت: همه عزت و شرف ما در گرو ارتباط با امام حسین (ع) و نهضت ایشان است، باید سبک زندگی خود را حسینی کنیم.
وی ادامه داد: سخنرانان مجالس عزای امام حسین (ع) وظیفه سنگینی بر عهده دارند و باید حیات روحی را در میان عزاداران ایجاد کنند باید از این سفره معنوی گسترده سیدالشهدا کمال استفاده را کنیم؛ اهل بیت برای این جلسات اهمیت فراوانی قائل بوده‌اند.

منبع: ایمنا

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز