شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
معاون وزیر دادگستری خبر داد
 وجود حجم انبوهی از پرونده‌های قضایی در دستگاه قضا/ اصفهان پیشگام در برگزاری دوره‌های امور داوری و میانجیگری   

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری از وجود حجم انبوهی از پرونده‌های قضایی در دستگاه قضا کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، محمود عباسی بعد از ظهر امروز در دوره مجمع امور داوری و میانجیگری اصفهان در مجتمع آموزشی فرهنگی اردیبهشت اظهار کرد: یکی از چالش های امروز جامعه مسئله قضاوت و داوری است.
معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری با اشاره به لزوم توجه جدی به مسئله داوری و قضاوت، گفت: امروزه شاهد حجم انبوهی از پرونده‌های قضایی در دستگاه قضا هستیم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۲۰ میلیون پرونده قضایی موجود است، اظهار کرد: این مسئله غیر قابل انکار بودن توجه به مسئله داوری و قضا را نشان می دهد؛ اصفهان در زمینه برگزاری دوره‌های امور داوری و میانجیگری پیشگام است و لازم هست استمرار پیدا کند.
عباسی دو کشور اروپایی هلند و اسکاندیناوی را پیشتاز در امور حقوقی عنوان کرد و گفت: تقریباً کشورهایی که در مسیر ارتقا سیستم حقوقی خود گام برداشته اند بسیاری از مشکل‌هایشان مرتفع شده است، ما نیز می توانیم با داشتن چنین رویکردی از مشکلات عبور کنیم.
معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری افزود: در دیداری که با یک مقام نروژی در امور حقوقی داشته ایم وی برای استفاده از تجارب سیستم قضایی ما استقبال کرد.
وی از حمایت قوه قضاییه از برگزاری چنین نشست های و جلساتی خبر داد و گفت: اصفهان در این زمینه قدم های خوبی برداشته است که امیدواریم با این فعالیت ها باری از روی دوش دستگاه قضایی برداشته شود.
به گزارش ندای اصفهان، دوره مجمع امور داوری و میانجیگری اصفهان با حضور محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و جمعی از حقوقدانان فرانسوی در محل مجتمع فرهنگی اردیبهشت اصفهان برگزار شد.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق