چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۳

مجید سعیدی:

از گفتن صحنه‌های زننده‌ای که در سینما دیده‌ام، شرم می‌کنم

من صحنه های زننده ای را در سینما دیده ام که از گفتنشان شرم می‌کنم. برخی انگار به هیچ وجه دغدغه سینما ندارند و تماماً به میهمانی‌های شبانه فکر می‌کنند.

به گزارش ندای اصفهان،بازیگر سینما و تلویزیون، درخصوص فعالیت‌های خود در عرصه سینما گفت: متاسفانه این روزها بازی در آثار سینمایی به امثال من نمی رسد زیرا برخی در سینمای ایران بیتوته زده و نمی گذارند چیزی به بقیه برسد.

وی در همین راستا افزود: من تعجب می‌کنم که برخی دوستان ۷ اثر سینمایی در سال بازی می‌کنند. مگر ما به جز اینها بازیگر نداریم که همه آثار به تعداد محدودی بازیگر می رسد.

بازیگر سریال “شهرزاد ۳” بسیاری از بازیگران امروز را نابازیگر خواند و اذعان کرد: بسیاری از بازیگران پر کار سینما از بازیگری هیچ چیز نمی‌دانند. بیان و بدن نامناسبی دارند و حتی نمی‌دانند که چگونه باید جلوی دوربین ایستاد. متاسفانه همین بازیگران هستند که سالی شش تا هفت کار سینمایی انجام می‌دهند.
وی با گلایه از لابی بازی در سینما تاکید کرد: حضور در سینمای ایران فقط و فقط بر اساس روابط شخصی است. هیچ عاملی به جز رابطه موفقیت شما در سینما را تضمین نمی کند. تهیه کنندگان و کارگردانان هم تنبل شده اند و از بازیگران تکراری استفاده می‌کنند و هیچ وقتی برای جستجوی بازیگران مستعد نمی گذارند.

بازیگر سریال تلویزیونی “نفس” در ادامه بیان کرد: مگر می شود یک بازیگر با هفت فیلم درجشنواره فیلم فجر حضور داشته باشد. بازیگر حرفه‌ای از لحاظ حسی نمی‌تواند هفت کار را همزمان جلو ببرد. من در حال حاضر بازی در شهرزاد و کاری دیگر را در برنامه دارم و همین باعث شده بعضی شب ها از استرس خوابم نبرد.

وی با اشاره به ساخت آثار بی کیفیت سینمایی تصریح کرد: وقتی در سینمای ایران فیلمی در نوزده روز ساخته می شود چه انتظاری باید داشت؟ البته مطمئن باشید همین فیلم با رابطه در بهترین زمان اکران شده و فروش چند میلیاردی خواهد داشت.

این بازیگر سینما خصوصی شدن را یکی از راهکارهای علاج وضع بیمار سینما دانست و اضافه کرد: تا زمانی که سینما دولتی باشد و تهیه کنندگان شخصی حضور نداشته باشند وضع به همین منوال ادامه پیدا خواهد کرد. البته این را بگویم که ما باید از خودمان شروع کنیم. یادم می آید کهاکبر خواجویی برای سریال پدر سالار مدت‌ها در جستجوی بازیگر با استعداد و معرفی آن به تلویزیون و سینما بود اما امروزه دیگر خبری از این دست کارگردانان نیست.

وی ادامه داد: من صحنه های زننده ای را در سینما دیده ام که از گفتنشان شرم می‌کنم. برخی انگار به هیچ وجه دغدغه سینما ندارند و تماماً به میهمانی‌های شبانه فکر می‌کنند. قدیم به ما می‌گفتند برای بازیگری باید تمام تمرکز خود را بگذارید اما امروز صرفاً اگر مهمانی ویلای لواسان جور شود نیاز به شخصیت پردازی و زحمت کشیدن نیست.

بازیگر فیلم “مهیا” نبود حمایت از پیشکسوتان را ناراحت کننده خواند و افزود: یکی از بزرگترین دلایل پرکاری برخی از بازیگران جوان در این است که می ببینند هیچ حمایتی از پیشکسوتان نمی شود و به همین دلیل می خواهند در جوانی پول جمع کنند. مهدی فتحی یکی از بزرگترین بازیگران تاریخ سینمای ایران است اما در وضعی بسیار ناراحت کننده و فوت کرد.

سعیدی با گلایه از نقش فروشی در سینما خاطرنشان کرد: نقش فروشی در سینمای ایران بیداد می کند. من به صورت علنی در دفاتر سینمایی دیده ام که به اندازه پولی که می دهید برای بازی به شما سکانس می دهند. شما وقتی برخی بازیگران مکمل را نگاه کنید به وضوح متوجه می شوید که با پول به سینما آمده اند و هیچ توانایی در بازیگری ندارند.

انتهای پیام/

منبع: میزان

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز