سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی
 کشف فسادهای جدید مالی و اقتصادی در پتروشیمی و ماشین سازی   

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در پاسخ به سوالی مبنی بر علت به تعویق افتادن گزارش تحقیق و تفحص از صدوق ذخیره فرهنگیان گفت: در یک و نیم سال گذشته فشارهای زبادی بر روی هیات بود اما این فشارها قطعاً دلیل به تعویق افتادن ارائه گزارش نیست و علت اصلی این است که رقم فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان از ۸ هزار میلیارد بسیار فراتر رفته به رقمی بالغ بر ۱۳ هزار میلیارد رسیده است.

به گزارش ندای اصفهان،حسین مقصودی، سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در خصوص اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان و خروج متهمان این پرونده از کشور اظهار داشت: اگرچه متهمان صندوق ذخیره فرهنگیان زیاد بودند اما خوشبختانه با اقدام به موقع نمایندگان مجلس و افشاگری هایی که برخی از رسانه ها علیه این صندوق انجام دادند امروز شاهد دستگیری بیشتر متهمان و بازگشت مقادیر زیادی از سرمایه های فرهنگیان هستیم.

وی با اشاره به زمزمه های تشکیل بانک فرهنگیان گفت: برای خارج نشدن سرمایه معلمان و از دست نرفتن این سرمایه، پیشنهادی مبنی بر تاسیس یک بانک به وزارت آموزش و پرورش داده شد که با جدا شدن فرهنگیان از بانک سرمایه، سرمایه های فرهنگیان در این بانک جدید گذاشته شده و حقوق معلمان به آنها بازگردانده شود. این بانک جدید وام هایی را به صورت قرض الحسنه به معلمان پرداخت می کند.

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با اعلام این خبر که معاونت اقتصادی، معیشتی در وزارت آموزش و پرورش در حال تاسیس است گفت: پیشنهاداتی در خصوص تاسیس کارگروه فرهنگیان با ریاست رئیس جمهور و دبیری وزیر آموزش و پرورش برای رسیدگی به مشکلات فرهنگیان داده شده است.

با بیان اینکه اگر پول های معلمان از بانک سرمایه منفک شود باید در جایی غیر از صندوق ذخیره فرهنگیان سرمایه گذاری شود گفت: با همکاری شورای پول و اعتبار و کمک هایی که رئیس بانک مرکزی می کند، می توان این بانک را تاسیس و پول های معلمان را از بانک سرمایه خارج کرد.

در پاسخ به سوالی مبنی بر علت به تعویق افتادن گزارش تحقیق و تفحص از صدوق ذخیره فرهنگیان گفت: در یک و نیم سال گذشته فشارهای زبادی بر روی هیات بود اما این فشارها قطعاً دلیل به تعویق افتادن ارائه گزارش نیست و علت اصلی این است که رقم فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان از ۸ هزار میلیارد بسیار فراتر رفته به رقمی بالغ بر ۱۳ هزار میلیارد رسیده است.

با بیان اینکه ابعاد جدیدی از فساد صندوق ذخیره فرهنگیان مشخص شده است گفت: در بخش‌هایی مانند پتروشیمی و ماشین سازی اراک فسادهای جدیدی کشف شده است که منتظر نهایی شدن تحقیق و تفحص از این بخش ها هستیم تا گزارش نهایی اعلام شود.

انتهای پیام/

منبع:شبکه اطلاع رسانی راه دانا

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز