چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱

نماینده مردم شاهین‌شهردر مجلس مطرح کرد

سؤال از صدا و سیما و سه وزارتخانه درباره نحوه تبلیغات برای مؤسسه ثامن‌الحجج

نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت: به‌ زودی از صدا و سیما و وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، ورزش و جوانان و تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرسش خواهم کرد که بر اساس چه مجوزهای قانونی، برای مؤسسه بدون مجوز ثامن‌الحجج تبلیغات کردند.

به گزارش ندای اصفهان،حسینعلی حاجی‌دلیگانی اظهار کرد: به‌ زودی از صدا و سیما و وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، ورزش و جوانان و تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرسش خواهم کرد که بر اساس چه مجوزهای قانونی، برای مؤسسه بدون مجوز ثامن‌الحجج تبلیغات کردند.

وی با اشاره به جلسه اخیر خود با دو تن از مدیران بانک مرکزی در ساختمان این بانک درباره چگونگی پرداخت بدهی به سپرده‌گذاران این مؤسسه غیرقانونی افزود: در این جلسه مقرر شد از صدا و سیما و سه وزارتخانه دیگر بخواهیم چنان‌چه برای تبلیغات خود از مؤسسه ثامن‌الحجج مجوز معتبری داشتند ارائه کنند، در غیر این صورت از ابزار نظارتی مجلس شورای اسلامی برای رسیدگی به تخلفات احتمالی استفاده خواهم کرد.

نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نتیجه یک بررسی نشان می‌دهد که این مؤسسه مبالغ هنگفتی برای تبلیغات فعالیت‌های بانکی خود به وزارت ورزش و جوانان پرداخت کرده است.

عضو کمیسیون برنامه‌، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: به دنبال تهیه طرح یک‌ فوریتی در مجلس شورای اسلامی هستیم که بانک مرکزی، ابزار نظارتی قوی‌تری بر فعالیت بانک‌ها و مؤسسات مالی وضع کند تا در آینده شاهد کلاهبرداری مؤسسات تحت پوشش بانک مرکزی نباشیم.

وی در ادامه به نتایج دیگر جلسه بررسی حقوق سپرده‌گذاران باقی‌مانده با مدیران بانک مرکزی اشاره کرد و گفت: مدیران این بانک تلاش کنند معوقات سپرده‌گذاران را زودتر از موعد مقرر پرداخت کنند، همچنین اموال و دارایی‌های مؤسسه ثامن‌الحجج با نظارت ناظر قضایی این پرونده که گفته می‌شود بیش از ۷ هزار میلیارد تومان ارزش‌گذاری اولیه شده است، به فروش برسد.

حاجی‌دلیگانی حذف یا تغییر متن تعهدنامه بانک پارسیان را که مجری پرداخت طلب سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج است، خواستار شد و مطرح کرد: بانک مرکزی مقرر کرد که متن این تعهدنامه را که به‌ صورت یک‌ طرفه و از روی اجبار به سپرده‌گذاران تحمیل‌شده است، پیگیری، حذف و یا اصلاح کند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: بانک مرکزی پذیرفته است پرداخت وجوه مربوط به سپرده‌گذاران، پیش از پرداخت بدهی این مؤسسه به بانک‌های دیگر باشد.

انتهای پیام/

منبع:خبرنگار فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز