چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰

استان‌های صاحب بیشترین بودجه و کاهش بودجه نوسازی مدارس

جزئیات تغییرات بودجه‌ای آموزش‌وپرورش

براساس لایحه بودجه سال ۹۷ میان استان‌های کشور بیشترین اعتبار مربوط به استان تهران و کمترین آن مربوط به استان سمنان است.

به گزارش ندای اصفهان،براساس بودجه پیشنهادی دولت، برای وزارت آموزش‌وپرورش در لایحه بودجه سال ۹۷ اعتباری معادل ۳۵ هزار و ۹۸۴ میلیارد و ۷۰۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اختصاص یافته است.

براساس بودجه استانی، بیشترین اعتبار اختصاص‌یافته با سه هزار و ۴۱۰ میلیارد و ۸۳۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان مربوط به استان تهران است و پس از آن استان‌های خراسان رضوی با دو هزار و ۸۹۲ میلیارد و ۷۷۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و استان خوزستان با دو هزار و ۲۲۹ میلیارد و ۴۳۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قرار دارند.

همچنین بخوانید: دولت برای سال ۹۷ چه‌اعتباری را به آموزش‌وپرورش اختصاص داد؟+ جداول

کمترین میزان اعتبار استانی نیز با ۲۹۹ میلیارد و ۷۹۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مربوط به استان سمنان است و پس از آن استان ایلام با ۴۱۳ میلیارد و ۷۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و استان قم با ۴۹۳ میلیارد و ۹۰۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قرار دارند.

میان سازمان‌های زیرمجموعه وزارت آموزش‌وپرورش بودجه سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کاهش چشمگیری داشته است و از ۸۱۴ میلیارد و ۷۹۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان سال ۹۶ به ۶۶ میلیارد و ۳۴۲ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان رسیده است.

کاهش بودجه سازمان نوسازی و تجهیز مدارس در شرایطی است که تعداد بسیاری از مدارس کشور فرسوده هستند و مشخص نیست که با کاهش بودجه این سازمان وضعیت مدارس فرسوده کشور چه می‌شود.

در بودجه سال ۹۷ سهم مربوط به فعالیت‌های پرورشی ۱۹۷ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان که در مقایسه با سال ۹۵ که این رقم ۱۶۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود با اعتبار ۳۴ میلیارد تومانی همراه است.

از موارد جدید در لایحه بودجه سال ۹۷ می‌توان به ردیف مجزایی با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان برای خرید خدمات آموزشی در مناطق کمتربرخوردار اختصاص یافته و ردیف جداگانه‌ای تحت عنوان کمک به صندوق ذخیره فرهنگیان نیز با اعتباری معادل ۶۳ میلیارد تومان اشاره کرد.

بودجه کمک به تأمین سرانه دانش‌آموزی با اعتباری معادل ۲۸۶ میلیارد و ۸۴۹ میلیون تومان در لایحه بودجه سال ۹۷ تعیین شده است که این رقم در بودجه سال ۹۶، ۱۹۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود.

در بحث اختصاص اعتبار به مناطق محروم کشور ۴۸۵ میلیارد تومان تحت عنوان طرح جامع حمایت و ارتقاء پوشش تحصیلی مناطق محروم و کیفیت‌بخشی به فعالیت‌های آموزشی و پرورشی و توسعه عدالت آموزشی با ۲۸۸ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که در بودجه سال ۹۶ بابت  یارانه دفترچه، تغذیه رایگان و امور رفاهی دانش‌آموزان مناطق محروم ۷۵ میلیارد و ۴۹۰ میلیون تومان و کمک به ایاب و ذهاب دانش‌آموزان مناطق روستایی ۹۴ میلیارد و ۷۷۵ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز