چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۹

آغاز دور جدید مبارزات مسلحانه در فلسطین اشغالی/ سرنوشت مبهم ۱٫۸ میلیارد دلار آزاد شده ایران

معاون سیاسی سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان گفت: اقدام اخیر ترامپ منجر به شکل‌گیری دور جدید انتفاضه در بین فلسطینیان می‌شود و پایان عمر این رژیم غاصب زودتر مهیا می‌شود و دور جدیدی از درگیری‌های مسلحانه در فلسطین اشغالی شکل خواهد گرفت.

به گزارش ندای اصفهان،ناصر بهرامی با اشاره به اظهارات اخیر ترامپ و جنجال آفرینی‌های رئیس‌جمهور آمریکا، اظهار کرد: یکی از ادعاهایی که ترامپ در خصوص نتایج برجام داشته، این است که ایرانیان توانسته‌اند از طریق برجام به دارایی‌هایی از جمله ۱٫۸ میلیارد دلار دست یابند.

وی با بیان این که این اظهار نظر ترامپ قابل تائید است، بیان کرد: در خصوص آزادی جیسون رضاییان، این پول به ایران تحویل داده شد و با آزادی این جاسوس که یک کیس پیچیده جاسوسی نیز بود، پول بلوکه شده ایران آزاد شد و آزادی رضاییان یکی از بندهای برجام بوده است که برای ایران نیز شرط گذاشته بودند و پولی را برای انجام این کار در نظر گرفته بودند.

*سرنوشت مبهم ۱٫۸ میلیارد دلار آزاد شده

کارشناس مسائل سیاسی در خصوص سرنوشت ۱٫۸ میلیارد دلار آزاد شده، عنوان کرد: این پول به حساب دولت آمده است البته دولت اعلام کرده است که این پول به صورت نقد نبوده است و در بانک‌های دیگر بوده است و این پول به صورت کالا از فرانسه و یا کشورهای دیگر وارد ایران شده است.

وی با بیان این که در خصوص سرنوشت ۱٫۸ میلیارد دلار پول آزاد شده آمریکا، شفاف سازی صورت نگرفته است، مطرح کرد: اما آن چه مسلم است این است که دولت ایران این پول را دریافت کرده است.

بهرامی یادآور شد: یکی دیگر از وعده‌های ترامپ این بود که از ورود اتباع برخی کشورهای خاص به خاک ایالات متحده جلوگیری کند و حتی اگر فردی حتی یک بار به این کشورهای سفر کرده باشد برای ورود مجددش به کشورهای اروپایی باید مجدداً ویزا بگیرد.

*ضرر متقابل ایران و آمریکا از محدودیت‌های جدید علیه ایران

معاون سیاسی سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان ادامه داد: این اقدام ترامپ یک ایران هراسی است و معامله و ورود و خروج از ایران را سخت می‌کند، البته هدف بیشتر آن‌ها ایران هراسی است و سومالی و عراق و سوریه در هدف‌های بعدی هستند و پشت پرده سیاست‌های آمریکا تشدید فشارها بر ایران است که فشارهای دیپلماتیک بخشی از آن است.

وی با اشاره به ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر این که خود را منجی دموکراسی می‌دانند، این اقدام را سخیف دانست و تأکید کرد: بیشترین ضرر را از این اقدام، خود آمریکایی‌ها خواهند دید اما از لحاظ اقتصادی با توجه به این که بعضی از بانک‌ها و یا شرکت‌های خارجی مایل به حضور در ایران و سرمایه‌گذاری بودند و با این پیش‌شرط‌هایی که آمریکایی‌ها گذاشته‌اند در عمل غیر ممکن خواهد بود.

*برجامی که پاره شده است

بهرامی با بیان این که اقدام اخیر آمریکا، تجارت با ایران از جمله ورود و خروج کالا و مبادلات ارزی را دچار مشکل می‌کند، خاطرنشان کرد: این اقدام آمریکا، پاره کردن برجام است و تحریم‌های یک جانبه آمریکا، می‌تواند چند جانبه باشد چرا که شرکت‌های بین‌المللی که در آمریکا نیز سرمایه‌گذاری کرده‌اند نمی‌توانند وارد ایران شوند.

وی با اشاره به انصراف شرکت ژاپنی از سرمایه‌گذاری در ایران به علت ممنوعیت ورود به ایران، در خصوص انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی یادآوری کرد: از چند ماه گذشته که رژیم صهیونیستی دور بیت‌المقدس گیت‌های حفاظتی قرار داد در حال نبض‌سنجی جهان اسلام بودند و منتظر بودند که واکنش دنیای اسلام را نسبت به اشغال بیت‌المقدس بررسی کنند.

*همراهی پشت پرده سعودی از انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به واکنش تند دنیای اسلام نسبت به ایجاد گیت امنیتی پیرامون بیت‌المقدس، تصریح کرد: صهیونیست‌ها از این اقدام خود عقب‌نشینی کردند اما ترامپ با یک حالت قلدرمآبانه اعلام کرده است که انتقال سفارت آمریکا به قدس و اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از برنامه‌های همه روسای جمهور آمریکا بوده اما هیچ کس جز او جرأت انجام آن را نداشته است.

وی با بیان این که ترامپ خود را به دیوانگی زده در حالی که دیوانه نیست، بیان کرد: کشورها سه واکنش متفاوت نسبت به این موضوع افتاده است؛ گروهی از کشورها مانند عربستان در حد حرف این اقدام را محکوم کرده‌اند در حالی که در پشت پرده همراه این اقدام هستند.

*اخراج سفرای ایالات متحده از کشورهای اسلامی در دستور کار قرار گیرد

معاون سیاسی سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان افزود: گروه دیگری که مشترک المنافع با رژیم اشغالگر قدس هستند؛ مواضع محتاطانه اتخاذ می‌کنند و گروه سوم کشورهای انقلابی هستند و اسلام سیاسی را دنبال می‌کنند این اقدام را شدیداً محکوم کردند.

وی ترامپ و رژیم صهیونیستی را در حال تست‌زنی واکنش مسلمانان دانست و عنوان کرد: کاری که جهان اسلام امروز می‌تواند انجام دهد این است که سفرای ایالات متحده را از کشورهای خود اخراج کند و یا حداقل آن‌ها را فرابخواند و تذکر جدی خود را به سفرای آمریکا ابلاغ کنند.

*آغاز دور جدید مبارزات مسلحانه در فلسطین اشغالی

بهرامی با بیان این که جهان اسلام باید بسیج جهانی خود را در مقابل این اقدام نشان دهد، عنوان کرد: باید به همه نشان دهیم که هدف صهیونیست‌ها اشغال کامل قدس و بیت‌المقدس است و امام (ره) زمانی که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس اعلام کردند دلیل آن امروز مشخص شده است.

وی با بیان نیاز به روشنگری در خصوص پشت پرده اقدامات صهیونیست‌ها وجود دارد، مطرح کرد: این اقدام می‌تواند منجر به شکل‌گیری دور جدید انتفاضه در بین فلسطینیان شود و پایان عمر این رژیم غاصب زودتر مهیا شود و دور جدیدی از درگیری‌های مسلحانه در فلسطین اشغالی شکل خواهد گرفت و اگر این واکنش‌ها تند باشد، دشمن عقب‌نشینی خواهد کرد.

*تقیه مسؤولان در برابر انتقال سفارت آمریکا به قدس جایز نیست

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به گفته‌ای از امام راحل(ره)، افزود: اگر مسلمین امروز هر کدام یک سطل آب در رژیم صهیونیستی بریزند، این رژیم را آب می‌برد و خود اروپاییان این رژیم را از فلسطین خواهند برد البته مجلس ایران تعطیل بود و نتوانست واکنش مناسب اتخاذ کند اما راهپیمایی بعد از نماز جمعه در سراسر کشور، پاسخ خوبی به صهیونیست‌ها بود.

وی با اشاره به مطالبه مردم ایران از ابتدای انقلاب مبنی بر محو شدن رژیم صهیونیستی است، تأکید کرد: نیاز است که مسؤولان نظام مانند رهبر انقلاب و حضرت امام(ره) بدون هیچ تقیه، موضع قاطعانه‌ای در خصوص دفاع از مردم فلسطین اتخاذ کنند.

معاون سیاسی سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان در پایان گفت: رژیم صهیونیستی و آمریکایی‌ها در این توطئه شکست خواهند خورد و باید روحیه انقلابی‌گری خود را حفظ کنیم و این روحیه را تقویت کنیم.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز