پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس خبر داد

تولید 50 هزار تاکسی برقی با راه‌اندازی خط تولید خودروی برقی

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: با راه‌اندازی خط تولید خودروی برقی در کارخانه دیارخودرو، ۵۰ هزار خودرو تاکسی برقی تولید می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان،علی بختیار با اشاره به اقداماتی که برای توسعه دو شهرستان گلپایگان و خوانسار در حوزه‌های مختلف انجام شده است، اظهار کرد: درمانگاه تأمین اجتماعی خوانسار حدود 15 سال بلااستفاده مانده بود که باعث پوسیدگی سر ستون‌های این بیمارستان شده بود.

وی با اشاره به اینکه با تدبیر و رایزنی‌ها، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بیمارستان آیت‌الله گلپایگانی و درمانگاه تأمین اجتماعی خوانسار بازدید کرده است، افزود: پس از بازدید وزیر اعتبار کامل این درمانگاه برای تجهیز و راه‌اندازی صورت گرفت که تا پایان سال جاری درمانگاه تأمین اجتماعی خوانسار افتتاح می‌شود.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: با رایزنی در وزارت بهداشت با رئیس و معاونت سازمان تأمین اجتماعی در خصوص بیمارستان آیت‌الله گلپایگانی جلسات متعددی برگزار شده است.

وی خاطرنشان کرد: پس از رفع اشکالات بیمارستان آیت‌الله گلپایگانی به عنوان بیمارستان تأمین اجتماعی غرب استان و مرکز کشور قرار می‌گیرد.

بختیار بیان داشت: با رایزنی برای راه‌اندازی مرکز بانک پلاسمای خون در گلپایگان مکان مورد نیاز برای احداث این مرکز از سوی یکی از خیرین گلپایگانی در اختیار قرار داده شده است.

وی اضافه کرد: به همین منظور با رئیس سازمان انتقال خون ایران جلسات متعددی برگزار شده است و همچنین بازددید از مرکز وصال در تهران خواهیم داشت تا شبیه مرکز وصال در گلپایگان ایجاد شود زیرا امروزه در به جای خون گیری پلاسماگیری رایج‌تر است و امیدواریم که به زودی با فراهم شدن تجهیزات لازم مرکز نگهداری خون در این مرکز انجام شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به خط ریلی راه آهن ادامه داد: در حال تأمین اعتبار برای سال آینده هستیم تا بتوانیم با منابع کافی برای خط ریلی راه آهن برای سال آینده همه بخش‌ها و قطعات راه آهن را به مناقصه بگذاریم و همچنین انتخاب پیمانکار انجام شود و یکی یکی قطعات راه آهن را فعال کنیم و به این مهم دست یابیم.

وی با اشاره به اقدامات  فرهنگی اذعان داشت: یکی از اقدامات مهم در زمینه دانشگاه فنی مهندسی گلپایگان این که این دانشکده برای پیشرفت و توسعه باید به دانشگاه صنعتی شریف متصل شود.

بختیار تصریح کرد: برای تبدیل شدن دانشکده فنی و مهندسی به دانشگاه باید سه دانشکده در کنار آن ایجاد شود، و در هیأت علمی آن 45 نفر عضو باشند و زیر ساخت‌های آن از قبیل تجهیزات آزمایشگاهی و فضای محیط دانشگاه توسعه یابد.

وی با اشاره به اینکه برای پیشرفت دانشگاه ریاضی خوانسار نیز باید همین موارد لحاظ شود، یادآور شد: دانشگاه‌های دو شهرستان خوانسار و گلپایگان باید به سمت تربیت دانشجوی پژوهش محور حرکت کند تا دانشجویان پس از فارغالتحصیلی وارد چرخه تولید و کسب و کار شوند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات دیارخودرو تأکید کرد: از همین جا اعلام می‌کنم اگر کارگران دیار خودرو با ما همکاری ‌کنند بسیاری از مشکلات بر طرف خواهد شد زیرا عدم همکاری آنان باعث خواهد شد بسیاری از اقدامات صورت نگیرد.

بختیار با بیان اینکه بخشی از معوقات باقی مانده این کارگران قبل از انتخاب بنده در منصب نماینده مجلس است، متذکر شد: امسال حقوق این کارگران پرداخت شده و اخیراً شرکت بایک در این کارخانه مشغول تولید خودرو است.

وی ابراز داشت: در دیدار با سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور بسیاری از مشکلات شهرستان‌های خوانسار و گلپایگان از جمله شماره‌گذاری خودروها برطرف شده است.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت مشکلات دیار خودرو در مسیر روال عادی سوق داده شد تا جایی که تسریع در آزادسازی پکیج‌ها که در گمرک انجام شده است به زودی به کارخانه ارسال می‌شود.

وی اذعان داشت: برای کمک به رونق اقتصادی کارخانه دیار خودرو  نیازمند همکاری کارگران هستیم، همواره درصدد هستم دیار خودرو همانند سایر شرکت‌های شهرستان رونق بگیرد.

بختیار در پایان اظهار داشت: با رایزنی در وزارت اقتصاد در آینده نزدیک با استفاده از تسهیلات ماده 12 خط  تولید خودروی برقی در این کارخانه راه‌اندازی و  50 هزار خودرو تاکسی برقی تولید می‌شود و پس از تولید تاکسی‌ها به ناوگان حمل و نقل کشور اضافه می‌شود، با نظر مساعد وزیر اقتصاد  این اقدام به زودی در شورای عالی اقتصاد به تصویب می‌رسد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715