دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۷
دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان مطرح کرد
 برگزاری همایش بین‌المللی شهرک غرب در دانشگاه اصفهان   

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان از برگزاری همایش بین‌المللی شهرک غرب در دانشگاه اصفهان خبر داد و گفت: دلیل تدارک چنین برنامه‌ای عمل به تکلیفی است که ولی امر ما در ماه مبارک رمضان سال ۹۵ در دیدار با دانشجویان، بر عهده‌ ما گذاشتند و تشکیل یک جبهه‌‌ واحد ضدآمریکایی و ضد صهیونیستی را از ما مطالبه کردند.

به گزارش ندای اصفهان،حسین عزیزی در رابطه با برگزاری همایش بین‌المللی شهرک غرب توسط انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان اظهار داشت: بعد از انتشار خبر همایش بین‌المللی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان، بسیاری از دوستان از برگزاری برنامه‌ای در این سطح ابراز خوشحالی کردند و این برنامه را جذاب خوانند.

وی افزود: دلیل تدارک چنین برنامه‌ای عمل به تکلیفی است که ولی امر ما امام خامنه‌ای در ماه مبارک رمضان سال ۹۵ در دیدار با دانشجویان، بر عهده‌ ما گذاشتند و تشکیل یک جبهه‌‌ واحد ضدآمریکایی و ضد صهیونیستی را از ما مطالبه کردند که در همایش بین‌المللی پیش‌رو قصد داریم ضرورت و الزامات چنین جریان مهمی را بررسی کنیم و به فضل الهی جزو طلایه‌داران انجام این تکلیف باشیم.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان خاطرنشان کرد: نسخه‌ جهانی شدن، نسخه‌ای است که نظام‌های طاغوتی مدت‌هاست مکرراً تبلیغ می‌کنند و اساساً خواستار این هستند که ملت ها در میدانی که آن‌ها طراحی کرده‌اند، جای گرفته و مطابق میل آن‌ها ایفای نقش کنند، اما ندای آزادی‌بخش اسلام که تبعیت انسان از هیچ کس جز خدا را اجازه نمی‌دهد و همین شأن والایی که خداوند برای انسان قائل است، باعث می‌شود که نسخه‌ متفاوتی از جهانی شدن را ارائه دهد و آن اتحاد جهانی برای حرکت در خط مقدس و مطمئنی است که با وجود تراکم بی‌راهه‌های جهان امروز، پررنگ شده است و مسلماً به شرط تحقق اتحاد، تاریخ امروز پیچ مهمی را به سمت یک تمدن نوین اسلامی تجربه خواهد کرد.

وی در ادامه با طرح این سؤال که شاید در ابتدای امر، عظمت و اهمیت چنین کاری موجب شود که عده‌ای تردید کنند که آیا ما از پس این کار بر می‌آییم یا اینکه اصلاً چنین کاری وظیفه‌ ما هست یا خیر، گفت: پاسخ را امام امت قاطعانه دادند آن‌گاه که فرمودند «رسالت انجمن‌های اسلامی رسالت انبیاست»، میلاد پیامبر اکرم(ص) یادآور این نکته است که پیام رسول بزرگوار خدا، زنده است و آن نامه‌های دعوت به توحید که این اسوه‌ حسنه به پادشاهان جهان در آن روز می‌نوشت به ما می‌آموزد که رسالت ما جهانی است.

عزیزی تصریح کرد: مهمانان برنامه‌ یکشنبه ۱۹ آذر ماه همگی افرادی هستند که تجربه‌ لازم را برای پی‌ریزی چنین جنبشی دارند و ما را یاری خواهند داد.

وی در پایان تأکید کرد: از همه‌ تشکل‌های دانشجویی که بر ضرورت این تکلیف الهی در تشکیل جبهه‌ واحد جهانی علیه طاغوت واقف هستند، خواستاریم که در این راه ما را یاری کنند، این فراخوان همکاری هم شامل کمک‌های فکری و هم عملیاتی می‌شود تا به فضل خدا استمرار و استقامت لازم در این مسیر هم حاصل شود.

 همایش بین‌المللی شهرک غرب با موضوع نگاهی واقعی به زندگی اروپایی همراه با میزگرد جنبش جهانی دانشجویی در روز یکشنبه ۱۹ آذرماه از ساعت ۱۲:۳۰ در تالار صائب دانشگاه اصفهان برگزار خواهد شد.

احمد رمی، نویسنده برجسته اروپایی و تحلیلگر ارشد مسائل بین‌الملل و مدیر رادیو اسلام سوئد سخنران این برنامه است و شهاب نوروزیان دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا، محمدرضا اراکی دبیر اسبق انجمن اسلامی لندن و فعال بین‌المللی دانشجویی، علیرضا فیروزی مسؤول کمیته بین‌الملل و عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل کشور و بشیر بی‌آذار فارغ‌التحصیل دانشگاه کینگستون لندن و دبیر اسبق کانون توحید لندن مهمانان حاضر در این برنامه هستند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز