جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۴
 خیز شبکه نمایش خانگی برای تطهیر دوران طاغوت/ موسوی: از پروانه نمایش «چنارستان» اطلاعی ندارم!   

سرپرست شبکه نمایش خانگی ضمن اعلام این مهم که امروز روز کاری من نیست و من عازم سفر هستم توضیح داد: من مطلقاً از پروانه نمایش فیلم «چنارستان» اطلاعی ندارم.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از فارس، مستند جنجال برانگیز «چنارستان»  که با عدم توجه برگزار کنندگان جشنواره مستند حقیقت به مضمون و محتوای این اثر که برای تقدیس از پهلوی خیابان ولیعصر(عج) را دستمایه قرارداد، مورد تشویق این جشنواره قرار گرفت. تقدیر جشنواره مستند از این جشنواره مورد انتقاد کارشناسان و بسیاری از هنرمندان انقلاب  قرار گرفت.

از سوی دیگر با نفوذ همان تفکر و جبهه فکری که باعث ساخت این مستند شد در اتاق فکر سازمان صدا و سیما،  روز «جنگل»  بهانه ای به دست شبکه مستند داد تا «چنارستان» را از این شبکه پخش کند.

افرادی که این مستند را در جشنواره سینما حقیقت دیدند بر این مهم واقفند، این مستند به‌رغم اینکه در ظاهر به نام چنارهای خیابان «ولیعصر(عج)» تهران ساخته شده، اما به تاریخچه این خیابان پرداخته و نوع نگاه سازنده اثر فیلم آنقدر یک طرفه است که اعتراض به آن از همان زمان اکران در جشنواره آغاز شد.

این فیلم برای پخش از شبکه مستند با ممیزی مواجه شد و تصاویری از فیلم حذف شد، اما فیلم پخش شده نیز روح پهلوی دوستی سازنده اثر  بر «چنارستان» را هنوز داراست.  براساس پیگیری های خبرنگار سینمایی فارس مطلع شدیم مدیران سازمان سینمایی تصمیم دارند به فیلم «چنارستان»  که موضوع آن کاملاً در انتقاد از جمهوری اسلامی است، مجوز نمایش و پخش در شبکه نمایش خانگی دهند بدون یک فریم تغییر و ممیزی در این فیلم! این درحالی است که اگر از روح پهلوی دوستی فیلم و یا  نظر کارگردان نسبت به انقلاب و دفاع مقدس (اعزام رزمنده‌ها به جبهه در بخشی از فیلم به تعبیر «اعزام سرباز به جنگ» اشاره دارد) بگذریم فیلم  از تصاویر رئیس جمهور دوره اصلاحات در جاهایی بهره برده است. رئیس جمهور دوره اصلاحات ممنوع التصویر است و حداقل کاری که باید انجام شود این است که این تصاویر ممیزی شود. اما با اطلاعاتی که خبرنگار سینمایی فارس در اختیار دارد این فیلم بدون یک فریم ممیزی موفق به دریافت پروانه نمایش از شورای نمایش شبکه نمایش خانگی شده است.

برای اطلاع دقیق از عملکرد شبکه نمایش خانگی در خصوص این فیلم ابتدا با سیدصادق موسوی که مدتی است در سمت مدیر کل ریاست سازمان سینمایی مشغول به فعالیت است (و تا عدم حضور مدیر جدید در شبکه نمایش خانگی به عنوان سرپرست شبکه نمایش خانگی محسوب می‌شود) تماس گرفتیم، وی ضمن اعلام این مهم که امروز روز کاری من نیست و من عازم سفر هستم توضیح داد: من مطلقاً از پروانه نمایش  فیلم «چنارستان» اطلاعی ندارم.

ایشان خاطر نشان کرد: روزانه ۵۰ پرونده به دست من می‌رسد و من پروانه‌های نمایش زیادی را امضاء می‌کنم طبعاً از پروانه نمایش این فیلم اطلاع دقیقی ندارم.

موسوی درباره پخش فیلم توسط رسانه ملی هم اظهار بی اطلاعی کرد . با اصرار خبرنگار سینمایی فارس وی قول داد که از دفترشان پیگیری کند و جزئیات پرونده این فیلم را به اطلاع برساند؛ اما تا زمان تهیه این گزارش به تلفنش پاسخ نداده و تلاش‌های خبرنگار فارس برای کسب آخرین وضعیت پرونده توزیع این مستند بی نتیجه ماند.

بعد از آن به سراغ «حبیب ایل بیگی» معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی رفتیم. گفته شد که وی نیز در جلسه بازبینی فیلم است! سوال را خدمت مسئول دفترشان دادیم و از پرونده فیلم «چنارستان» جویا شدیم؛ اما باز هم تا این لحظه که گزارش در حال آماده سازی است مطلع هستیم که از دفتر آقای ایل بیگی پرونده این فیلم از شبکه نمایش خانگی خواسته شده اما به دلیل عدم حضور یکی از کارمندان در خارج از اداره این پرونده به دفتر مدیر سازمان نرسیده است.

بنابراین آنگونه که انتظار می‌رفت هیچ پاسخ روشنی از سوی مدیران سازمان سینمایی به خبرنگار سینمایی فارس داده نشد. به نظر می‌رسد این دوستان زمان لازم را برای بازبینی مجدد پرونده داشته باشند و درباره ارایه پروانه نمایش به فیلمی که جمهوری اسلامی را به صورت آشکار با ارایه تصاویری از افراد ممنوع‌التصویر و اغتشاش‌های فتنه ۸۸، و … آن، تصمیم درستی اتخاذ کنند.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز