سه شنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۳

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

عکس العمل ایران درمواجه با داعش سخت خواهد بود/ تکفیری ها را در سوریه دفن می کنیم/شهدای اصفهان این شهر را تبدیل به قطعه ای از بهشت کرده اند

سرلشکرمحسن رضایی گفت: عکس العمل ایران درمواجه با داعش و تکفیری ها سخت خواهد بود و سوریه وعراق را در روزهای آتی مدفن آنها خواهیم کرد.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از صاحب نیوز، سرلشکر محسن رضایی عصر امروز در یادواره نخستین فرمانده شهید سپاه پاسداران در دفاع مقدس، شهید پورکیان، اظهار کرد: در حالی وارد ماه محرم می شویم که ملت ایران همه وجود و هستی و ارادت خود را تقدیم اباعبد الله الحسین(ع) می کنند.

وی با بیان اینکه امسال محرم در ایران با توجه به تشییع شهدای غواص، تشییع پیکر شهید حسین همدان یو جانباختن حجاج ایرانی در فاجعه منا رنگ و بویی دیگر خواهد داشت، گفت: اصفهان سرزمین شهدا و مجاهدین جبهه توحید و سرزمین مردان خدا است.

*اصفهان با وجود سرداران شهید چون خرازی ها و کاظمی ها قطعه ای ازبهشت است

رضایی با تاکید براینکه اصفهان سرزمین سرداران شهیدی چون کاظمی‌ها، ردانی ها، میثمی هاف بابائی ها و خرازی ها است، گفت: این سرزمین همچون مهد و پرورش دهند علمایی مجاهد چون آیت الله اشرفی اصفهان است که امروز نیز سالروز شهادت ان بزرگوار است.

وی عنوان کرد: اصفهان حقیقتا قطعه ای از بهشت است و گلستان شهدای آن در میان ملکوت اعلی قطعا اعتباری زیاد دارد،با ورود به گلستان شهدای اصفهان دیدن علما و شهدای بزرگ افراد احسن الخالقینی را درک می کند.

*شهید پورکیان ، نماد مقاومت تن در برابر تانک بود

رضایی به شهید سردار پورکیانان و جانفشانی های او در دروان دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: شهیدان هشت سال دفاع مقدس جان خود را درکف دست خود گرفتند و از آبروی اسلام انقلاب دفاع کردند، باید مراقب باشیم روحیه انقلابی و تعداد شهید پورکیانی ها در بین جوانان کاهش پیدا نکند.

*شهدای ما شخصیت هایی چند بعدی و همه جانبه ای داشتند و تک بعدی نبودند

وی در ادامه به نحوه شهادت شهید سردارپورکیان در برابر رژیم بعثی که قصد تجاوز به شهر حمدیه وشکستن مقاومت سوسنگرد را داشت گریزی زد و افزود: شهادت سردار پورکیان به راستی مقاومت تن در برابر تانک است، آن شهید یک تنه در برابر گروهی از تانک های بعثی ایستاد شهید شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اذعان کرد: شهدای ما در دوران دفاع مقدس چون شهید پورکیان فقط یک فرد نظامی نبودند، آنها پیش ازاینکه فردی نظامی تلقی شوند، شخصیتی فرهنگی و سیاسی داشتند، آنها نسبت به محیط پیرامون خود حساس، هوشیار و تیزبین بودند.

*عده ای درصدد هستند مارا از مسیر صحیح رسیدن به اهداف نظام منحرف کنند

وی تاکید کرد: شهدای ما شخصیت‌هایی همه جانبه داشتند و با درک عالم وموضوعات پیرامون خود، آگاهانه و داوطلبانه راه شهادت را انتخاب کردند و از اسلام و آرمان های انقلاب دفاع کردند.

رضایی تصریح کرد: جنگ ما با عراق یک جنگ اعتقادی بود، ما برای کشورگشایی نمی جنگیدیم، شهدای ما برای حفظ یک نظام سیاسی با رژیم بعثی جنگیدند، ما تنها برای آزادی سازی سرزمین نمی جنگیدیم، برای دفاع از توطئه های دشمنان می جنگیدیم.

وی خاطرنشان کرد: ایران اسلامی به مدد شهدای انقلاب و دفاع مقدس و خون بهای سنگینی که داده است، بخش اعظمی از مسیر رسیدن به اهداف نظام و انقلاب را پیموده است تنها بخشی دیگر از این مسیر مانده است، ولی عده ای در داخل کشور درصدد منحرف کردن ما از این مسیر صحیح هستند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه برخی در داخل کشور با بلند کردن تابلوی غرب گرایی و ارتباط با آمریکا درصدد منحرف کردن ما از مسیر رسیدن به اهداف نظام و انقلاب اسلامی هستند، گفت: نظام و ملت ایران برای رسیدن به این جایگاه، خون بهایی سنگینی پرداخت کرده است و هرگز از ادامه مسیر حرکتی خود عقب نشینی نخواهد کرد.

*فتنه بزرگ علیه اسلام، زیر سر آمریکا، اسرائیل و عربستان است

وی به هجمه ها و توطئه های دشمنان و علیه اسلام و انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: پرورش و حمایت از گروه های تکفیری و داعش درمنطقه یکی از این هجمه ها و فتنه های بزرگ است، این فتنه بزرگ زیر سر آمریکا، اسرائیل و عربستان است.

رضایی اضافه کرد: عربستان،امریکا و اسرائیل بیش از ۷۰ سال است که در پی پاک کردن صورت مسئله اصلی از تابلوی سیاه جهان اسلام هستند،آنها در پی پاک کردن چگونگی رسیدن به استقلال،آزادی و پیشرفت کشورهایی اسلامی به تبعیت از ایران اسلامی هستند.

وی عنوان کرد: دلیل اصلی مقابله آمریکا با بحث هسته ای ایران، ترویج فرهنگ اعتماد به نفس و خودباوری است که در لوای هسته ای شدن ایران اسلامی به جوانان منطقه القا می شود و می تواند منافع استکبار را در منطقه از بین ببرد،دشمنان از بیداری اسلامی و نهضت های روشنگر منطقه هراس دارند.

سرلشکرمحسن رضایی گفت: ائتلاف میان ایران، سوریه و عراق برای نابودی داعش و تکفیری ها شکل گرفته است و روسیه نیز به این ائتلاف پیوسته است، در آینده نزدیک، عملیات های بزرگی علیه داعش اتفاق خواهد افتاد، دنیا خواهد دید ایران چه بلایی سر مسببان شهادت همدانی ها و حجاج ایرانی در می آید.

وی متذکر شد: توصیه ما به استکبار این است که با دم شیر بازی نکنند، ملت ایران ملتی صبور و نجیب است،ایران به دنبال تامین امنیت در منطقه است.

دبیر تشخیص مصلحت نظام افزود: عکس العمل ایران درمواجه با داعش سخت خواهد بود تکفیری ها را در سوریه دفن می کنیم.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق