یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی:
 عدم واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس غیر قانونی است/ دولت ترمز خصوصی سازی ها را کشیده است   

فولادگر گفت: وقتی AFC لیگ ما را حرفه ای کرد شرط آن را ورود باشگاه ها به شرکت سهامی خاص گذاشت و پرسپولیس و استقلال را شرکت سهامی خاص کردند اما سهامدار آن دولت بود و این امر با رویکرد دولت در تناقض بود.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان حمید رضا فولادگر شامگاه امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه پیرامون مصوبات ۳ ماهه اخیر مجلس اظهار کرد: در کمیسیون صنایع چند طرح و لایحه ارجاع شده است که مهم ترین آن طرح حمایت از صنایع دستی و استادکاران صنایع دستی است که برای اصفهان که به عنوان مهد این رشته قرار گرفته طرح بسیار خوبی است و هرچه در این زمینه کار شود به نفع میراث فرهنگی هنرمندان خواهد بود..

وی با بیان اینکه در صنایع دستی با کمترین هزینه ایجاد اشتغال می شوذ افزود: صنایع دستی فصل مشترک بین صنعت و هنر است و یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی به شمار می آید که طرح اخیر مجلس در رابطه با بیمه هنرمندان، آموزش و ترویج این حرفه عناوینی در نظر گرفته شده است.

فولادگر با اشاره به طرح تقویت نظام استاندارد تولید ملی پیرامون کالا و تجهیزات پزشکی ابراز کرد: طرح ارائه شده  چند مورد مغایرت با شورای نگهبان داشت که رفع شد و یک مورد باقی مانده مربوط به کالا و تجهیزات پزشکی بود که طبق نظر مجلس به عهده بهداشت و درمان قرار داشت و همه کالاهای سلامت محور باید در حوزه وزارت بهداشت قرار بگیرد.

وی افزود: با رای مجمع تشخیص مصلحت نظام، موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی به سازمان ملی استاندارد تغییر یافته که زیر نظر رئیس جمهور قرار گرفت و رئیس آن را رئیس جمهور تعیین می کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در ۴ حوزه اصل ۴۴، تولید داخل، کسب و کار و اشتغال ذیل سیاست های اقتصاد مقاومتی وارد عمل شده است افزود: ۹ سال پس از اجرای قانون اصل ۴۴ مرور کلی در این مدت انجام داده ایم و حاصل این گزارش این است که بخش هایی از آن اجرا شده و بخش هایی نیز هنوز بر زمین مانده است.

وی با اشاره به نحوه اجرایی شدن سهام عدالت در بین مردم عنوان کرد: در حوزه سهام عدالت بخشی اجرا شده و ۴۸ میلیون نفر از مردم تحت پوشش این سهام رفتند  و متوسط برای هر نفر ۵۳۰ هزار تومان برآورد شده که ۲ دهک پایین درآمدی را دولت ۵۰ درصدشان را پرداخت کرده و ۴ دهک دیگر ۵۳۰ هزار تومان به حسابشان واریز شده است.

فولادگر اظهار کرد: ۲۷ هزار میلیارد از این سهام نهایی شده و حدود ۲۲ هزار میلیارد باقی مانده که فعلا به دولت باز می گردد و دولت باید آن را از ابتدا آغاز کند.

وی با بیان اینکه هدف از اجرایی شدن طرح سهام عدالت گسترش مالکیت عمومی و تمرین سهامداری برای مردم بوده خاطرنشان کرد: از آنجا که مردم هنوز مالک سهام نشدند این قضیه تحقق نیافته و دولت می گوید با این ساختارها نمی توانیم آن را اجرایی کنیم براین اساس دولت می خواهد هر بخش از سهامداران به صورت واحدهای مجزا تعریف شده و بنا به تعریفی خاص به آن ها سهام تعلق گیرد.

رئیس کمیسیون اصل ۴۴ با اشاره به اینکه یک محور تحقق سهام عدالت تعاون همگانی است تاکید کرد: اتحادیه های بزرگ تعاونی های چندمنظوره هنوز در کشور تشکیل نشده در حالیکه در کشورهای سرمایه داری تعاونی هایی هستند که چند میلیون سهام دار دارند و بسیار موفق عمل کرده اند.

وی در خصوص توانمندسازی بخش خصوصی توصیه کرد: در این زمینه باید شرکت های بزرگ به میدان بیایند که در واگذاری ها شرکت کنند اما متاسفانه هنوز شرکت خصوصی واقعی نداریم و در کشور ما هنوز بین مسئله مبارزه با فساد و امنیت سرمایه گذاری نتوانسته ایم تناقضات را بر طرف کنیم.

فولادگر در ادامه اظهار کرد: ما ۹۲ ماده در اصل ۴۴ داریم که ۴۰ ماده آن در حوزه انحصار و رقابت پذیری است و راهکارهایی برای به انحصار نیفتادن و رقابت پذیر شدن اقتصاد ارائه شده است.

وی با بیان اینکه تنها در حوزه وزارت ارتباطات قوانینی برای حل مشکل رقابت و انحصار وجود دارد اذعان کرد: متاسفانه قانونی در حوزه انرژی نفت و نیرو برای حل و فصل تعارض بین رقابت و انحصار نداریم به عنوان مثال دعواهای بر سر قیمت خوراک پتروشیمی به همین دلیل است و همه چیز در اختیار شخص وزیر است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در واگذاری ها دولت یازدهم یکسری واگذاری ها را اصلاح کرد تصریح کرد: بخش عمده واگذاری ها در دولت نهم و دهم اتفاق افتاد اما دولت یازدهم علی رغم اصلاح روند ترمز آن را کشید که شرکت ها را از لیست واگذاری خارج می کنند و نمونه آن توقف واگذاری دو باشگاه معروف است.

وی در خصوص غیرقانونی بودن عدم واگذاری دو باشگاه معروف و وابستگی به دولت افزود: وقتی AFC لیگ ما را حرفه ای کرد شرط آن را ورود باشگاه ها به شرکت سهامی خاص گذاشت و پرسپولیس و استقلال را شرکت سهامی خاص کردند اما سهامدار آن دولت بود و این امر با رویکرد دولت در تناقض بود.

فولادگر با بیان اینکه تیم هایی هستند که گیر چند ده میلیون تومان برای ورود به رقابت های بین المللی هستند تبیین کرد: این  در حالی است که بر خلاف قانون میلیاردها تومان در این دو باشگاه هزینه می شود و از بخش های دیگر ورزش غفلت شده است.

وی در پایان در خصوص تغییرات مدیریتی استان خاطرنشن کرد: به شهردار و استاندار درخواست دادیم از همه ظرفیت استان استفاده کنید  اما تا حالا از یک طیف سیاسی استفاده شده است در حالیکه این استان یکی از پر ظرفیت ترین استان های کشور است و امیدواریم این روند اصلاح شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز