پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۹
 جان بولتون مدعی شد: ایرانی‌ها قصد دارند امتیازات بیشتری از دولت اوباما بگیرند   

سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل گفت ایرانیها می دانند امتیازاتی که از آمریکا می گیرند تمامی ندارد و قصد دارند در چند روز آتی نیز چند امتیاز دیگر بگیرند.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، جان بولتون از حزب جمهوری‌خواه — سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل — که در حال حاضر تحلیلگر موسسه تحقیقاتی آمریکن اینترپرایز است مدعی شد سفر ظریف و رایزنی های وی درتهران در واقع یک نمایش است. وی ادعا کرد ایران با این اقدام دوباره به جان کری وزیر خارجه آمریکا در مذاکرات رو دست زده است و اگر ایرانی ها بتوانند در شرایط کنونی نیز به توافق با آمریکا دست پیدا کنند، هنوز یک پیروزی بزرگ برای آنها محسوب می‌شود.

 

بولتون افزود: با این حال آنها این مسئله را احساس می کنند که امتیازاتی که می توانند از دولت اوباما بگیرند هیچ انتهایی ندارد و قصد دارند طی چند روز آینده چند امتیاز دیگر نیز بگیرند. اظهارات اخیر آیت الله خامنه ای رهبر معظم ایران نیز تلاش وی برای افزایش قدرت اهرم مذاکراتی ظریف بود. من فکر می کنم در واقع در وین از این نقطه عبور کرده اند که بتوانند اختلافات خود را حل و فصل کنند. آنها در تلاشند بتوانند شرایط را ادامه دهند و همانطور که انگلیس گفته است اسنادی خواهند داشت تا بتوانند اعلام پیروزی کنند. بنابراین آنها این نمایش ساختگی خود را درباره مسئله تحریم ها ادامه خواهند داد. آنها کمیته ای از مذاکره کنندگان کنونی تشکیل داده اند تا درباره اجرای توافق گفتگو کنند بنابراین این توافق حتی پس از آنکه امضا شود به معنی پایان مذاکرات نخواهد بود.

 

بولتون در ادامه افزود: توافقی که براساس آن بازرسان نتوانند به سایت های نظامی ایران دسترسی داشته باشند قابل اعتماد نخواهد بود. با این حال مذاکراتی که سالهاست ادامه یافته است در واقع این فرصت و این زمان را برای ایران فراهم کرده است که بتواند برنامه هسته ای خود را پیش ببرد. اجازه بدهید به صراحت بگویم که ایران هیچگاه توافقی را امضا نخواهد کرد که توان دستیابی این کشور به سلاح هسته ای را هر زمان که بخواهد به سلاح هسته ای دست یابد از بین ببرد. بنابراین ایرانی ها بسیار خوشحال هستند که این مذاکرات این اندازه به درازا کشیده شده است. اگرچه تحریم ها موجب آزار آنها شده است؛ به گفته خود مدیر سازمان اطلاعات ایران برنامه تسلیحات هسته ای آنها را کند نکرده و این تحریم ها همچنین به طور مشخص حمایت این کشور از تروریسم بین المللی را نیز کند نکرده است.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز