سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۵

پاسخ به بیانیه روابط عمومی دانشگاه اصفهان:

هنجارشکنی و توجیه مسئولین راهی برای ادامه سرپرستی غیرقانونی است

کدام واقعیت است؟ تشویش اذهان توسط رسانه ها یا دانشجویی که مجبور می شود برای جلوگیری از برخورد کمیته انضباطی تمامی مسئولیت را خود قبول کند؟ این در حالی است که در اساسنامه معاونت فرهنگی دانشگاه اصفهان اشاره شده اعضاي شوراي فرهنگي به نام امورفرهنگي حق فعاليت حزبي و گروهي نخواهند داشت...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، دانشگاه اصفهان به عنوان یکی از دانشگاه‌های جامع و برتر کشور دارای حدود ۱۵ هزار دانشجو و ۶۶۰ عضو هیئت علمی است ولی از آذرماه ۹۲ و با پایان مدت ریاست دکتر محمدحسین رامشت، نزدیک به دو سال است که با دکتر هوشنگ طالبی به عنوان سرپرستی دانشگاه (مسئولیت غیر قانونی بیش از شش ماه سرپرستی) اداره می شود. این در حالی است که تشکل ها و کانون های دانشجویی همراه با دولت یازدهم در مدت سرپرستی ایشان با برگزاری جشن هایی در ایام خاص محرم سال گذشته و ایام فاطمیه، بدور از شأنیت یک محیط علمی و فرهنگی در غالب جشن خوابگاه ها، جشن هلال احمر (به بهانه حمایت مادی و معنوی از کودکان مبتلا به سرطان)، نشست ادبی، مناظره با موسیقی های خارج از ضابطه که موجب تحریک و با رقص و عشوه گری های دختران برای پسران همراه بود (اخبار و فیلم های آن در فضای مجازی منتشر شده است اینجا و اینجا و اینجا و اینجا). این برنامه ها که با مجوز معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و با نظارت امور فرهنگی آن دانشگاه (بیشتر بدون حضور مسئولین) برگزار شده است از جمله هنجارشکنی های تاسف باری است که در عرصه فعالیت های فرهنگی و علمی دانشگاه برگزار می شود.

این در حالی است که فعالیت های سیاسی و جناحی در سایه این اقدامات ضد فرهنگی در حال برگزاری است؛ به عنوان مثال سخنرانی بعضی از آقایان معلوم الحال در خردادماه سال جاری که در پشت تریبون علمی دانشگاه می گوید: «راه مبارزه با نظام، تشکیل حزب و گروه است» و دیگری در بهار سال جاری در مناظره به اصطلاح علمی می گوید: «من یک لیبرال مسلمانم و در بسیاری از موارد تفکر دکتر سروش را نسبت به تفکر شریعتی ترجیح داده و می پذیرم و از طریق اینترنت با دکتر سروش ارتباط دارم و تفکر داعش شیعی را برگرفته از تفکر مرحوم شریعتی می دانم.» یا با نصب تصاویر فتنه گر 88 (محمد خاتمی) علیرغم تذکر صریح سخنگوی قوه قضاییه و شورای عالی امنیت ملی که در چند مرحله اعم از بنر، نشریه و تراکت منجر به جریحه دار شدن فضای دانشگاه و دانشگاهیان معتقد گردید (که در برخی موارد باعث ایجاد اعتراض و پاره کردن آن تصاویر توسط افراد ناشناس گردید). بنر تصاویر هاشمی، روحانی و خاتمی (آذر 1393) همزمان با سفر ریاست محترم جمهوری به اصفهان و نصب تراکت و بنر در اطراف غرفه استقبال از دانشجویان در غرفه انجمن اسلامی پیرو خط امام (مهر 94) و توزیع نشریات حاوی عکس های سران فتنه، ازجمله اقداماتی است که در سایه نظارت مسئولین دانشگاه اصفهان بويژه سرپرست دانشگاه به عنوان رئیس شورای فرهنگی و کمیته ناظر بر تشکل ها صورت گرفته است(+).

کدام واقعیت است؟!

علیرغم تمامی این موارد روابط عمومی دانشگاه اصفهان با صدور بیانیه ای، واکنش رسانه های خبری استان نسبت به اقدامات غیر قانونی برگزارکنندگان این جشن و حواشی ساختار شکنانه این مراسم را «حاشیه سازی های مغرضانه» و «تشویش اذهان عمومی در آستانه بازگشایی دانشگاه» قلمداد کرده است و رسالت دانشگاه اصفهان را فراهم نمودن محیطی امن و آرام در جهت آموزش و پژوهش علمی می داند. لیکن با فاصله کوتاهی، ابراهیم رضایی عضو هیأت علمی دانشکده اهل البیت دانشگاه و سرپرست امور فرهنگی در گفتگو با رویش نیوز اعلام می کند: دانشجوبانی که خلاف شئونات را بر روی صحنه جشن انجام داده بودند به کمیته انضباطی دانشگاه معرفی شده اند.

کدام واقعیت است؟ تشویش اذهان یا دانشجویی که به عنوان مسئول کانون مجبور می شود برای جلوگیری از برخورد کمیته انضباطی تمامی مسئولیت را خود قبول کند؟ (اینجا) و (اینجا) این در حالی است که در ماده 20 و 28 تشکیل معاونت فرهنگی این دانشگاه اشاره شده اعضاي شوراي فرهنگي و معاون امور فرهنگي معتقد به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، قانون اساسي و ولايت فقيه بوده و امورفرهنگي به احزاب و گروه هاي سياسي وابستگي نداشته و اعضاي آن به نام امورفرهنگي حق فعاليت حزبي و گروهي نخواهند داشت (+). تصور این است اگر این برنامه ها مجوز داشته پس نظارت و عدم حضور مسئولین دانشگاه کجای این برنامه ها بوده و اگر مجوز نداشته اند که جای تأمل دارد.

در آخرین برنامه تشکلی پیروان به اصطلاح پیرو خط امام در عصر روز سه شنبه شاهد تبلیغ رسانه ای مبنی بر سالروز تولد رئیس و یکی از عناصر فعال فتنه سال 88 بودیم که توسط معاونت فرهنگی تکذیب شد (+).

ادامه دار بودن حواشی

با این وضعیت در این قطب علمی کشور، اعضای شورای عالی انقلاب و نیز وزیر محترم علوم بدنبال کدام راه حلی برای تایید یا ماندن سرپرست دانشگاه می باشند!؟ چرا به نامه‌ها و درخواست‌ها توجه نمی شود!؟ اگر فردی صلاحیت فردی و تعهد مدیریتی جهت احراز یک عنوان را دارد چرا نباید همان ابتدا به‌عنوان مدیر قطعی تعیین شود و اگر هم به‌عنوان سرپرست است چنانچه صلاحیت دارد چرا نباید سریعاً حکم ریاست بگیرد و اگر صلاحیت احراز نشده است دلیل ادامه سرپرستی مگر تضییع حقوق نخبگی و دامن زدن به مشکلات دانشگاه‌ها و تکرار بی‌قانونی و هرج‌ومرج شمرده نمی‌شود؟ چرا در انتصاب تسریع نمی شود؟ انگار نامه‌ها و درخواست‌ها و متاسفانه صداها و فریادها و درخواست‌های دلسوزان فرهنگی اصفهان و دانشجویان و تشکل‌ها و برخی نمایندگان مردم به‌جایی نمی‌رسد و دانشگاه اصفهان به‌عنوان قطب علمی کشور در بهت بی‌سرانجامی و بلاتکلیفی مدیریتی مانده است که اصلاً و ابداً قابل‌ اغماض و توجیه نیست؟

در این برهه از زمان و در آغاز ماه محرم، مردم انقلابی و شهیدپرور اصفهان و اصحاب فرهنگ و دانش این قطب عظیم علمی کشور، هم از کمیسیون فرهنگی مجلس و شخص حجت الاسلام سالک و هم از وزارت علوم و اعضای شورای انقلاب فرهنگی و نیز از جناب استاندار محترم اصفهان خواستارند تا سریعاً به این خواسته که مطالبه عمومی مهم مردمی بوده و نزدیک ۲ سال گرد خورده رسیدگی کنند و دانشگاه را از بلاتکلیفی و مردم و اصحاب علم را از بی‌قانونی رها کنند.

حکم دکتر هوشنگ طالبی 

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

 1. حسن گفت:

  تکلیف مریر فرهنگی معلوم […] معاون نهاد را بگیرید گل نزنه متنا را خونده نخونده درست نخونده عوض شده
  http://snn.ir/detail/News/449732/142

 2. امير گفت:

  بايد هرچه سريع تر اقدام كنن مسئولين…

 3. محمود گفت:

  مگه داریم مگه میشه؟ من فکر میکنم همه چیز ارومه؟ این انحراف از قبل از سرپرستی طالبی شروع شد. انحراف از اصول و ارمانهای نظام

 4. هیات علمی گفت:

  باسلام
  ما اعضای هیات علمی دانشگاه برای وزارت علوم متاسفیم که نزدیک دو سال است رکود علمی و عمرانی را در دانشگاه اصفهان سپری می کنیم در حالیکه در سالهای گذشته با همت عالی و جهادی مدیریت قبلی دوران طلایی عمرانی و علمی را شاهد بودیم….
  متاسفیم که وزارت علوم از یافتن یک فرد مناسب از بین این همه عضو هیات علمی عاجز است و باید فردی پرحاشیه سرپرست دانشگاه گردد تا دو سال شورای عالی انقلاب فرهنگی مقاومت کند و حکم نزند….

  جه کسی جوابگوی رکود علمی، پژوهشی و عمرانی دانشگاه مادر اصفهان خواهد بود؟؟؟؟!!!!

 5. دوست دار رامشت طالبی گفت:

  بابا شما چرا گیر دادید به ریاست دانشگاه هم اون خوبی هم این ما هم تو اون دوره راضی بودیم هم تو این دوره شما چرا مردم ازاری می کنید بذارید ما کارمونا بکنیم.

 6. کارمندان دانشگاه گفت:

  با سلام
  واقعا امیدواریم دانشگاه از این بلاتکلیفی خارج بشه!
  مدیریت فعلی دانشگاه صرفا به فکر خویش است…… صرفا حق مدیریت ها در حال افزایش است!!!
  کاش به فکر اضافه کار یا سختی کار کارمندان هم بودند!؟ اگر بودجه محدودیت دارد چرا برای هیات رئیسه و افزایش حق مدیریت محدودیتی نیست؟
  یا برای مجهز کردن و مخارج صد میلیونی … بودجه هست؟!

 7. ناشناس گفت:

  در مدیریت 8 ساله طالبی ثابت کردند که فقط بفکر خودشان هستند

  • ناشناس گفت:

   بابا بودجه برای اضافه کار کامندان نیست ؟ البته نه برای همه ….؟ ولی برای تشریفات طبقه ششم از خرجهای صدملیونی برای […] و مشاور به سبک غربی تا خرید هر روز گرانترین میوه ها و شیرینی جات و ریخت و پاش های انچنانی مشاور اعظم، حالا چرا دیوان محاسبات و بازرسی چشماشونا بستند خدا میونه؟ بدبخت کارپرداز حوزه ریاست که……….

  • هیات علمی مهمندسی گفت:

   با نظرت موافقم اولا طالبی بفکر مسافرت خارجیه وخودش مدیریت نمی کنه ، تیم جبهه مشارکت در مدیریت سایه در دانشکاه به سخنگویی ایروانی داره مدیرت میکنه ، حتی این آقا حلقه واسط سیاسیون مشارکت خارج دانشگاه با طالبیه و […] اوناست ، حالا انتظار دارید دانشگاه شتاب علمی داشته باشه

   • ناشناس گفت:

    راست میگی دانشگاه توسط مشا رکتیا اداره می شه ، میگی نه. [……………………………………………………………………………..]/ نفهمیدیم دولت اصلاحات روی کار امده یا دولت اعتدال؟

 8. ناشناس : گفت:

  همه اینا درست ولی قافل از نفوذ بیگانه و خودباخته های فرهنگی نباشید لطفا بی خیالیم حدی داره ….آخه .

 9. هیات علمی گفت:

  یادم 2سال پیش اقای ایروانی دنبال ژنرال می گشت ولی به جز خودش کسی را پیدا نکرد چونکه داره جور همه را یه تنه می کشه . قائم مقام ریس، مشاور ریس، دبیر هیات ریسه ، ریس حوزه ریاست ، دبیر شورای دانشگاه ، ریس ستاد ازمون ، ریس تشریفات زیس ، مدیر کل دفتر ریاست ،عضو کمسیون هیات امنا ، عضو هیات جذب هیات علمی ، ریس کمیته انتصابات ، معاون هماهنگی کننده و چه عرض کنم همه کاره دیگه…………. خسته نباشی قهرمان.

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715