جمعه ۰۲ آبان ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷

در جلسه شورایعالی برنامه ریزی شهرداری اصفهان مطرح شد؛

حرکت به سمت مدیریت بهره ور منابع آبی در شهرداری/ اجرای پروژها با تفکر و برنامه ریزی

در جلسه شورایعالی برنامه ریزی شهرداری اصفهان مروری بر سیاست ها و راهبردهای حوزه خدمات شهری صورت گرفت

به گزارش ندای اصفهان به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، جلسه شورایعالی برنامه ریزی شهرداری اصفهان با حضور قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان، معاون خدمات شهری، معاون شهرسازی و معماری شهرداری، نصیر ملت عضو شورای شهر اصفهان و تنی چند از روسای سازمان ها و مدیران شهرداری برگزار شد.

در این جلسه مروری بر سیاست ها و راهبردهای حوزه خدمات شهری و سازمان های وابسته در سال ۹۶ صورت گرفت و برنامه های این حوزه برای سال ۹۷ و اصفهان ۱۴۰۰ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیر برنامه ریزی و بودجه شهرداری اصفهان پیرامون این جلسه اظهار کرد: هدف جلسه شورایعالی برنامه ریزی در ایستگاه اول این است که فرایند برنامه و بودجه سال ۹۷، سیاست ها، احکام برنامه و شاخص های اصفهان ۱۴۰۰ را بازنگری کرده و بر اساس این شاخص ها وارد ایستگاه دوم که همان تعریف پروژه ها و اقدامات است شود و در ایستگاه سوم تخصیص منابع را در دستور کار قرار دهد.

سعید فردانی با بیان اینکه از لحاظ کیفیت بهترین جلسات را در سال جاری برگزار کردیم، تصریح کرد: سطح تصمیم گیری در این جلسات بسیار خوب بوده که نشان می دهد شهرداری قصد دارد برای اجرای هر برنامه و پروژه ای تصمیمات خود را با تفکر و برنامه ریزی انجام دهد.

وی با بیان اینکه مصوبات جلسه شورایعالی برنامه ریزی به سمتی رفت که سیاست گذاری های بخش خصوصی را در دستور کار خود قرار دهد، گفت: اولویت بندی موضوعات برای اجرای پروژه ها در مناطق مختلف شهرداری نیز یکی دیگر از موضوعاتی بود که مطرح شد.

وی با بیان اینکه سعی بر این داریم که شهرداری در سطح ستاد جهت گیری های سال آینده را مشخص کند، اضافه کرد: در گام بعدی ستاد شهرداری با مناطق و سازمان های خود روی موضوع پروژه ها ورود می کند که در صورت وقوع این اتفاق می توانیم تخصیص منابع و پیامدهای خوبی را با توجه به کاهش درآمدها و شرایط بد اقتصادی داشته باشیم.

مدیر برنامه ریزی و بودجه شهرداری اصفهان چند موضوع کلیدی در حوزه خدمات شهری را که در جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت مورد تاکید قرار داد و افزود: عمده موارد مطرح شده در این نشست موضوع فضای سبز، مادی ها و انهار، موضوع آب و پساب، موضوع ایمنی تاسیسات و مدیریت انرژی و مشاغل مزاحم بود.

وی با اشاره به موضوع فضای سبز، گفت: در این جلسه بررسی شد که به چه میزان توسعه فضای سبز و چه نوعی از فضای سبز را داشته باشیم و سرانه فضای سبز موجود با وجود محدودیت های منابع آبی و حرکت به سمت توسعه مناطق تفرجگاهی برای شهروندان چگونه حفظ شود.

فردانی استفاده بهینه از منابع آب و پساب را یکی دیگر از موارد مطرح شده در جلسه شورایعالی برنامه ریزی شهرداری اصفهان ذکر کرد و افزود: در این قسمت برنامه ریزی خود را بر اساس حرکت به سمت مدیریت بهره ور منابع آبی، کاشت گونه های گیاهی مقاوم به کم آبی و استفاده از پساب به عنوان جایگزین آب قرار دادیم.

وی با اشاره به موضوع مادی ها و انهار شهر اصفهان خاطرنشان ساخت: در این موضوع قرار شد با رویکرد باززنده سازی و اصلاح مادی ها و انهار وارد شویم تا محرک توسعه بافت و حضورپذیری بیشتر شهروندان محله در مسیر مادی ها باشد.

گفتنی است شهردار اصفهان نیز در این نشست دستورات و پیگیری های لازم را پیرامون بخش های مختلف معاونت خدمات شهری ارائه کرد که مقرر شد این دستورات و برنامه ها هر چه سریعتر برای بهبود عملکرد معاونت خدمات شهری و سازمان های وابسته به آن دنبال شود.

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715