دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۴

آئین تکریم و معارفه شهرداران سابق و جدید بهارستان برگزار شد:

فاتحی رفت، شهردار با سابقه خرم آباد کلید دار جدید بهارستان

معاون استانداری اصفهان: مسئله رعایت انضباط مالی در مجموعه شهری بسیار با اهمیت است لذا مسئولین شهری از هرگونه حاشیه سازی دوری نمایند/مجتبی محبی: شورای دوره پنجم دور از سیاسی کاری و برای حل مشکلات جامعه بهارستان عزم و اراده ای ویژه ای دارد

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، پیش از ظهر امروز در جریان آئین تکریم شهردار سابق و معارفه شهردار جدید بهارستان که با حضور تنی چند از مقامات استانی، اعضای شورای اسلامی بهارستان، امام جمعه این شهر وشماری از نمایندگان مجلس صورت گرفت محمد علی طرفه، معاون عمرانی استانداری اصفهان گفت: با معارفه شهردار جدید بهارستان استقرار اکثریت شهرداران در 107 شهر موجود در استان انجام گرفت که از این جهت می بایست از تلاش های اعضای شورای اسلامی دوره پنجم این شهر و سرپرست این شهرداری تشکر کنیم.

وی ادامه داد: رشد قابل توجه بودجه شهرداری طی چهارساله اخیر حکایت از رشد عمرانی مناسبی است که در بهارستان اتفاق افتاد بنابراین با افزایش این بودجه به مبلغ بیش از 90 میلیارد تومان، سرانه جامعه بهارستان به ازای هر نفر به بیش از یک میلیون تومان رسید که نقطه عطفی در بهارستان به شمار می رود.

طرفه اظهار کرد: حمل و نقل مدرن در بهارستان رشد بسیار خوبی را تجربه کرده است به همین شکل مترو بهارستان که در محور خط شمال-جنوب اصفهان قرار دارد تا پایان سال قابل بهره برداری خواهد بود که جا دارد از شرکت عمران به واسطه فعالیت های موثر در احداث این خط تشکر کنیم.

وی اذعان کرد: پروژه پساب شهری که در دوره قبل شهرداری کلید خورد از زمره پروژه های موفق و با ظرفیت این شهر تلقی می شود که بی شک به همراهی دیگر مسائل شهری همچون جلوگیری از خلاف سازی می بایست ادامه یابد از طرفی مسئله رعایت انضباط مالی در مجموعه شهری بسیار با اهمیت است لذا مسئولین شهری می بایست با رعایت قوانین مذکور از هرگونه حاشیه سازی دوری نمایند.

 

حجت الاسلام و المسلمین ناصر موسوی لارگانی، رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در ادامه این نشست طی سخنانی کوتاه اظهار کرد: توانایی های شهردار جدید بهارستان به همراهی کمک های مدیریت ارشد استان و دیگر مقامات و مسئولین می تواند مشکلات بهارستان را مرتفع سازد که بی شک نمایندگان مجلس نیز در این عرصه آماده خدمت رسانی هستند.

در ادامه احمد رضوانی، فرماندار اصفهان گفت: خدمات و تلاش های شهردار سابق بهارستان، مهدی فاتحی قابل تقدیر و شایسته تشکر و قدردانی است، فعالیت هایی عمرانی بر محور توسعه شهری که در زمان جناب آقای فاتحی صورت گرفت نقطه عطفی بزرگی در بهارستان بود که بی شک از یاد نخواهد رفت.

معاون استانداری اصفهان اظهار کرد: نگاه های مسئولین به بهارستان می بایست تغییر نماید لذا تلاش ها به منظور اعطای بخش به بهارستان در دست اقدام هست بنابر این با تغییر حریم شهری که منجر به جداسازی برخی از روستاها از بهارستان می شود مخالف هستیم.

وی با اشاره بر برخی از خلاف سازی ها انجام شده در حریم شهر بهارستان توضیح داد: با تعاملی که با شهرداری و شورای شهر بهارستان صورت خواهد گرفت می بایست این تخلفات پایان بپذیرد از طرفی باید ذکر کنم که پیگیری های به منظور رفع مشکلات از جمله معضل عدم وجود مراکز درمانی با تشکیل شورای اداری در این شهر دنبال خواهد شد.

رئیس دوره پنجم شورای اسلامی در بخش ابتدایی این آئین با اشاره بر سوابق شهردار جدید این شهر اذعان کرد: انتخاب یحیی عیدی بیرانوند طی فرآیندی طولانی و با بررسی بیش از 18 کاربرنامه صورت گرفت لذا انتظار می رود بهارستان در دوره پیشرو با تحولات رو به جلویی مواجه شود.

وی ادامه داد: شورای دوره پنجم ضمن ادامه نقاط قوت دوره سابق به دور از سیاسی کاری و برای حل مشکلات جامعه بهارستان عزم و اراده ای ویژه ای دارد بنابر این به مردم اطمینان می دهیم که معضلات موجود تا آنجا که در اختیارات شورای اسلامی است رفع خواهد شد از طرفی از مسئولین مرکز استان تقاضا داریم بیش از پیش برای توسعه شهری تلاش نمایند.

مجتبی محبی با تشریح برخی از ظرفیت های موجود در بهارستان اظهار کرد: وجود ظرفیت های بزرگ در این شهر می تواند بستر های پیشرفت را برای بهارستان باز نماید که از نمونه های آن وجود راه های مواصلاتی، محیط زیست بکر و تنوع قومیتی است.

 

گفتنی است یحیی عیدی بیرانوند شهردار جدید بهارستان با دارا بودن بیش از 20 سال سابقه فعالیت اجرائی و ستادی در شهرداری های استان لرستان و سازمان های دولتی مربوط به خدمات شهری تا پیش از انتصاب در شهرداری بهارستان به عنوان شهردار خرم آباد مشغول به فعالیت بوده است، وی عضویت و ریاست بر شورای شهر خرم آباد و تصدی سمت شهرداری ازنا را نیز در کارنامه خود داراست.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین رجائی پور، امام جمعه بهارستان با اشاره بر تلاش های شهردار سابق این شهر توضیح داد: مطمئنا شهردار جدید بهارستان دوره درخشانی برای بهارستان به ارمغان خواهد آورد.

وی گفت: بی شک با تعامل مشکلات بهارستان حل خواهد شد لذا از مسئولین محترم استانی میخواهیم نگاه ویژه تری به بهارستان داشته و فرصت موجود برای خدمت رسانی را مغتم بشمارند.

در ادامه این آئین شهردار سابق، مهدی فاتحی طی سخنانی اظهار داشت: بی شک به واسطه تفاوت های اساسی مابین شهر های جدید و دیگر شهرهای کشور می بایست در  قوانین مربوط به این شهرها تجدید نظر صورت بگیرد لذا وجود برخی از حواشی طبیعی به نظر می رسد.

وی اذعان کرد: تلاش دوره چهارم شورای شهر بهارستان و از طرفی بنده به عنوان شهردار انتخابی این دوره همواره بر گذار این شهر از مسیر توسعه به سوی شهری دارای تراز بالاتر بود.

در ادامه این آئین با قرائت حکم انتصاب یحیی عیدی بیرانوند از سوی استاندار اصفهان، آئین معارفه انجام و از تلاش های مهدی فاتحی، شهردار سابق، اعضای شورای اسلامی دوره چهارم و سرپرست شهرداری بهارستان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715