یکشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
مسئول گلخانه‌ای جهاد کشاورزی دهاقان خبر داد:
 صادرات محصولات گلخانه‌ای دهاقان به کشورهای هم‌جوار   

مسئول گلخانه‌های اداره جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان گفت: کشت فلفل، گوجه فرنگی و سبزی توسط شرکت تعاونی گلشن و امین کشت پردیس و واسطه‌هایی به کشورهای همجوار صادر می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان،ثریا کرمی‌زاده  با اشاره به وجود گخانه‎‌هایی متعدد در شهرستان دهاقان اظهار کرد: گلخانه‌های شهرستان دهاقان بیشتر به کشت و تولید صیفی‌جات و گل شاخه بریده مشغول هستند.

وی از تغییر کشت محصولات گلخانه‌ای خبر داد و افزود: برخی از گلخانه‌داران اقدام به تغییر کشت گلخانه‌ای روی آورده‌اند و انواع جدیدی از گل‌ها از جمله گل میخک، لیلیوم، لیسیانتوس و فرزیا را کشت نموده‌اند.

مسؤول گلخانه‌ای اداره جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان گفت: حدود ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش تغییر کشت در گلخانه‌ها داشته‌ایم که کشت جدید رویه و شرایط جدید ایجاد می‌کند وگاهی مناسب‌تر محسوب می‌شود.

وی از صادرات محصولات گلخانه‌ای دهاقان خبر داد و صیفی اذعان داشت: کشت فلفل، گوجه فرنگی و سبزی توسط شرکت تعاونی گلشن و امین کشت پردیس و واسطه‌هایی به کشورهای همجوار صادر می‌شود.  کرمی‌زاده از کشت گیاه موسیر برای نخستین بار در دهاقان خبر داد و عنوان کرد: کشت گاه موسیر به سبب اینکه به آب کمی نیاز دارد و در برابر کم‌آبی مقاوم بوده برایی نخستین بار در دهاقان کشت شد که در خردادماه برداشت می‌شود.

کرمی‌زاده خاطرنشان کرد: کشت و توسعه گیاهان دارویی از جمله موسیر، زعفران، سیاه‌دانه وزیره به سبب معضل خشکسالی به‌صرفه بوده و در حال حاضر در شهرستان دهاقان از ان‌ها استقبال شده است.

مسئول گلخانه‌ای اداره جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان بیان داشت: کشاورزان و گلخانه‌داران باید برای بالا برد کمیت و کتفیت محصولات خود و استفاده کمتر از آب به استفاده از آبیاری تحت فشار و تیپی روی آروند تا معضل کم‌آبی مدیریت شود.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق