سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۲
در واکنش به فاجعه «منا»؛
 پرستویی مردم را به کمپینی میلیونی فراخواند   

پرویز پرستویی در نامه ای به مردم خواستار پیوستن به کمپین امضا در سایت موزه صلح جانبازان شیمیایی برای واکنش نسبت به فاجعه «منا» شد.

به گزارش ندای اصفهان، پرویز پرستویی با متن نامه‌ای که در اختیار رسانه ها قرار داده شده  از مردم دعوت کرده است تا با رفتن به سایت موزه صلح و امضای نامه خطاب به دبیر کل سازمان ملل نسبت به فاجعه «منا» واکنش به خرج دهند.
متن این نامه را در زیر می خوانید:
«به نام آنکه اراده کرد تاهستی پدید آمد
هموطنان عزیزتر از جانم، سلام
همانگونه که در جریان هستید امسال عده زیادی از عزیزانمان، به مانند دیگر مسلمانان جهان به زیارت خانه خدا رفتند، ولی متاسفانه نه بر اثر زلزله، نه در شعله های آتش، نه با گلوله، و نه در قعر دریای بیکران بلکه در کنار خانه امن الهی و در حال انجام مراحل آیینی منا و تنها بر اثر سهل انگاری و بی توجهی خونسردانه میزبانان به شکل فجیعی بیش از چهار هزار نفر از این انسان های پاکباخته، غریبانه جان به جان آفرین تسلیم نمودند.
وسعت عمق فاجعه بگونه ای است که هنوز جنازه پاک تعدادی از این قربانیان به آغوش بازماندگان نرسیده و در وضعیت نامعلومی قرار دارند و دیگر حجاجی که با درد و اندوه و در حالت شوک به وطن خود باز گشته اند، از این رخداد، داستان های اسف انگیزی دارند که شنیدنشان، تحمل و استواری کوه می خواهد و بس.
حال پرسش آن است که اکنون تکلیف ما به عنوان یک انسان در مقابل این حادثه چیست؟ آیا باید سکوت کرد و یا به یک اظهار تاسف صرف بسنده کرد؟ خیر، همه می دانیم که وجدان انسانی در اینگونه موارد حکم و ایجاب می کند که ناله اندوهگین و در کام مانده بازماندگان را به فریاد تبدیل کرده و با غیرت ایرانی، بگوش همه جهانیان و نیز سازمان های بین المللی از جمله سازمان ملل برسانیم چراکه جهان باید بداند که چه ظلمی در حق این عزیزان خداپرست، بناحق روا شده است.
چه ایرانی و چه غیر ایرانی و با هرگونه عرق ملی و  مذهبی، انسانیت ایجاب می کند که به این کمپین بپیوندیم تا کمترین حداقل را برای اظهار همدردی با خانواده های داغدارمان و نیز ارسال یک سند جاودان مردمی برای تظلم خواهی و کمک به افشا حقایق این قضیه از سازمان ملل انجام داده باشیم.
همگی هم اکنون از دوستان و آشنایان خود بخواهیم تا در سایت موزه صلح جانبازان شیمیایی تهران، در کمتر از یک دقیقه، امضا خود را به سادگی ثبت کنند. برای رسیدن به مرز یک میلیون امضای لازم، تنها یکصد و پنجاه هزار امضا باقیمانده است. پس بشتابیم تا همچون همیشه نشان دهیم ایرانی در مرگ هموطنانش ساکت نخواهد نشست.
یقین دارم که در آینده تاریخ، این سند میلیونی امضا شده، نشان جاودان دیگری از غیرت همیشگی ما ایرانیان باشرف در جهان خواهد بود.
پرویز پرستویی
آدرس سایت موزه صلح جانبازان شیمیایی تهران tpm.ir»

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز