جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۳۰
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس خبر داد
 حذف ویرگول سازنده حقوق مادام‌العمر و نجومی از قانون   

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: کلیات اصلاح بند الف تبصره ۱۲ قانون بودجه «ویرگول نجومی‌ساز وحقوق مادام‌العمر ساز» در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصويب شد.

به گزارش ندای اصفهان،حسینعلی حاجی دلیگانی اظهار کرد: کلیات اصلاح بند الف تبصره ۱۲ قانون بودجه «ویرگول نجومی‌ساز وحقوق مادام العمرساز» در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصویب شد.

وی افزود: در متن لایحه دولت ویرگول ما بین دو کلمه حقوق و ثابت هست و در متن کمیسیون تلفیق ویرگول برداشته شده است، بنده بررسی کردم دولت در هیچ یک از فرآیند مذاکرات، چه در کمیسیون تلفیق و چه در صحن علنی مجلس مخالفتی با متن اولیه‌ای که ارسال کرده بود ندارد.

نماینده مردم برخوار شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:  در مشورت با کارشناسان، بر این نکته تاکید داشتند که برداشتن ویرگول به معنای تلقی تمامی پرداخت‌ها به کارکنان به عنوان حقوق ثابت است و این باعث افزایش پایه حقوق همه افراد می‌شود و همین پایه حقوق ملاک بازنشستگی خواهد شد و بار مالی بسیار زیادی را به دولت تحمیل خواهد کرد.

حاجی دلیگانی ادامه داد: کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات، پس از دفاعیات بنده و حمایت دکتر تاجگردون، با کلیات اصلاح بند الف تبصره ۱۲ قانون بودجه (حذف ویرگول نجومی‌ساز وحقوق مادام‌العمرساز) موافقت کردند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به روند به وجود آمدن این مسأله اشاره کرد و افزود: در قانون بودجه سال‌های ۹۱، ۹۲، ۹۳، ۹۴، ۹۵ و لایحه بودجه ۹۶ حکم بند الف تبصره ۱۲ قانون و لوایح بودجه سال‌های متوالی چنین می‌آمد: الف- افزایش حقوق گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر از قبیل هیأت علمی، کارکنان کشوری و لشکری و قضات به‌طور جداگانه توسط دولت در این قانون انجام می‌گیرد به‌ نحوی‌که تفاوت تطبیق موضوع مواد (٧١) و (٧٨) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ٨/٧/١٣٨۶ در حکم حقوق، ثابت باقی بماند.»

حاجی دلیگانی اظهارداشت: یک‌باره وقتی قانون ابلاغ شد، ویرگول پیدا شد ولی برخلاف ۱۱ سند قبلی (۶ لایحه و ۵ قانون بودجه)، به این شکل درآمد: «. . . در حکم حقوق ثابت، باقی بماند.»، با این تغییر محل ویرگول، حقوق کارکنان دولت و مجلس و مقامات کشور با این دست‌کاری افزایش‌یافته و مادام‌العمر می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز