جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷
از سوی پلیس فتا اعلام شد
 اخاذی خواستگار قلابی در شبکه‌های اجتماعی در اصفهان   

رئیس پلیس فتای استان اصفهان گفت: فردی که به بهانه ازدواج تصاویر شخصی دختران جوان را دریافت کرده و با تهدید به انتشار این تصاویر در فضای مجازی از آن‌ها اخاذی می‌کرد در عملیات مأموران پلیس فتای استان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش ندای اصفهان، سید مصطفی مرتضوی اظهار داشت: در پی شکایت خانمی به این پلیس مبنی بر اینکه فردی در یکی از شبکه‌های اجتماعی به بهانه ازدواج با وی ارتباط برقرار کرده و با به دست آوردن تصاویر شخصی قصد اخاذی از او را دارد، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در اظهارات خود عنوان داشت مدتی پیش در فضای مجازی با فردی غریبه آشنا شده که وی پس از چندین ماه ارتباط در فضای مجازی از وی خواستگاری کرده و به همین بهانه درخواست می‌کند تا تصاویر شخصی‌اش را در اختیارش بگذارد.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان گفت: خواستگار قلابی که توانسته اعتماد طعمه خود را جلب و تصاویر شخصی او را به دست آورد پس از مدتی تغییر رفتار داده و با تهدید به انتشار این تصاویر در فضای مجازی اقدام به اخاذی از شاکی می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: مأموران با دریافت اطلاعات لازم از شاکی پرونده و انجام اقدامات علمی و تخصصی ویژه هویت متهم را شناسایی و طی عملیاتی با هماهنگی مقام قضائی او را دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی دادند.

مرتضوی در پایان با بیان اینکه شهروندان نباید به افراد غریبه در فضای مجازی اعتماد کرده و فریب وعده‌های توخالی و واهی آنان را بخورند گفت: چه بسیار افراد شیادی که در شبکه‌های اجتماعی خود را با چهره‌های به ظاهر خوب و قابل اطمینان معرفی می‌کنند اما در نهایت هویت اصلی آن‌ها پس از دریافت اطلاعات شخصی طعمه خود آشکار می‌شود و آن صورت دیگر خود را نشان می‌دهند.

انتهای پیام/

منبع:پایگاه خبری پلیس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز