جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۲
به زودی و با پشتیبانی حملات هوایی مسکو؛
 حمله زمینی بزرگ ایران، سوریه و حزب الله علیه تروریست‌ها   

«آماده سازی برای آغاز نبردی بزرگ در این منطقه، روشن است. بسیج عظیمی از نیروهای ارتش سوریه، مبارزان حزب الله و هزاران ایرانی که طی روزهای اخیر وارد صحنه شده اند صورت گرفته است ...»

به گزارش ندای اصفهان برخی مقامات ارشد منطقه ای مدعی شده اند که به زودی حمله زمینی بزرگی علیه تروریست ها در حلب و مناطق اطراف آن صورت خواهد گرفت که نیروهای ایرانی، سوری و حزب الله لبنان آن را برنامه ریزی کرده اند.

هفته نامه نیوزویک (Newsweek) چاپ نیویورک با اعلام این خبر تیتر زد: روسیه، اسد، ایران و حزب الله، تهاجمی علیه شورشیان را در حلب آغاز می کنند.

در ابتدای این نوشتار می خوانیم: دو مقام ارشد منطقه اعلام کردند: ارتش سوریه در کنار ایرانی ها و اعضای حزب الله لبنان به زودی حمله ای زمینی را آغاز خواهند کرد که توسط حملات هوایی روسیه پشتیبانی می شود. این حمله علیه شورشیان در منطقه حلب برنامه ریزی شده است.

نیوزویک افزود: کنترل شهر حلب و استان های اطراف آن که در نزدیکی مرزهای ترکیه قرار دارند بین دولت سوریه، گروه های شورشی مشغول مبارزه با اسد، و گروه داعش تقسیم شده است. داعش کنترل برخی مناطق روستایی اطراف حلب را در اختیار دارد.

یکی از مقامات ارشد منطقه ای که در جریان برنامه ریزی این حمله قرار گرفته به خبرگزاری انگلیسی رویترز (Reuters) گفت: آماده سازی برای آغاز نبردی بزرگ در این منطقه، روشن است. بسیج عظیمی از نیروهای ارتش سوریه، مبارزان حزب الله و هزاران ایرانی که طی روزهای اخیر وارد صحنه شده اند صورت گرفته است.

حضور مستقیم نیروهای ایرانی در این نبرد هنوز به تایید منابع رسمی نرسیده و ادعای رسانه های غربی نیز در موارد مشابه بارها تکذیب شده و خلاف واقع از آب درآمده است. احتمال دارد که نیروهای ایرانی به عنوان طراح و مستشار در این عملیات حضور داشته باشند.

به نوشته رویترز، این عملیات احتمالاً خشم کشور ترکیه را به همره خواهد داشت که از چهار سال پیش در حال تقویت گروه‌های شبه‌نظامی مخالف بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه است.

رویتر در ادامه می نویسد: داعش و دیگر گروه های شورشی از جمله گروه هایی که توسط دشمنان خارجی اسد حمایت می شوند، در مناطق شمالی حلب با هم به مشغول مبارزه هستند. این بخش، قسمتی از سرزمین سوریه را تشکیل می دهد که ترکیه و آمریکا در آن برای پیروز شدن بر داعش برنامه ریزی کرده اند. داعش کنترل بخش های بزرگی از سوریه و عراق را در اختیار گرفته است.

منبع:جام

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز