جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۵
گزارش ندای اصفهان از وضعیت آب آشامیدنی زلزله زدگان کرمانشاه:
 آب آشامیدنی سرپل ذهاب همچنان گل آلود است/ اعزام دستگاه های تصفیه آب به کمک منطقه زلزله زده   

شهرستانهای قصرشیرین، گیلانغرب، سرپل ذهاب و تازه آباد از منابع زیرزمینی (چشمه سر آب) تامین می شود که هنگام رانش زمین و زلزله گل آلود شد و همچنان نیروهای حوادث اعزامی از استان اصفهان و دیگر استانها در حال انجام عملیات هستند

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، کرمانشاه از معدود استانهای کشور است که آب آشامیدنی آن از منابع آبهای زیرزمینی تامین می‌شود. شهرستانهای قصرشیرین، گیلانغرب، سرپل ذهاب و تازه آباد از منابع زیرزمینی (چشمه سر آب) تامین می شود که هنگام رانش زمین و زلزله گل آلود شد و همچنان نیروهای حوادث اعزامی از استان اصفهان و دیگر استانها در حال انجام عملیات هستند تا هرچه سریع تر این مشکل را رفع کنند.

آب شهرستان گیلانغرب نیز از چشمه سراب تامین می شود؛ در این شهرستان دستگاه تصفیه آب استقرار یافته است. شکستگی زیاد لوله ها از چشمه سرآب به شهرستانها و گل آلود بودن منابع طبیعی بر اثر پس لرزه ها و رانش زمین مشکل اصلی آب آشامیدنی این منطقه زلزله زده است.

هم اکنون آب آشامیدنی مردم زلزله زده کرمانشاه به صورت تانکرهای اعضامی از استانهایی مثل خوزستان، اصفهان، اردبیل و… و بطری های آب معدنی ارسالی از ارگانهای دولتی و مردمی تامین می شود.

شنیده می شود نیروهای آلمانی و دستگاههای تصفیه ای از آلمان هم به کمک مناطق زلزله زده آمدند ولی هنوز بر اثر شکستگی شدید لوله ها و گل آلود شدن آب، مشکل شرب این منطقه رفع نشده است.
از سمتی هم ۱۴ گروه از نیروهای تاسیسات و حوادث شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان برای ترمیم لوله های منازل تخریب شده در روستاها و شهرستانها در تلاش  هستند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق