پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۲
سفیر هند در دیدار با استاندار اصفهان:
 هیأت تجاری هند پس از تهران به اصفهان سفر می‌کند   

سفیر هند در تهران گفت: تلاش خواهیم کرد که هیأت تجاری هند پس از تهران به اصفهان سفر کنند و با تجار و بازرگانان این استان دیدار داشته باشند.

به گزارش ندای اصفهان،محسن مهرعلیزاده در دیدار سفیر هند در تهران اظهار امیدواری کرد که این سفر برای اصفهان و هند سودمند باشد.

وی با اشاره به سفر قریب‌الوقوع هیأت تجاری هند به ایران، اظهار داشت: اصفهان آماده میزبانی از این هیأت برای مذاکرات تجاری است.

استاندار اصفهان بر توسعه صنعت توریسم بین اصفهان و هند تأکید کرد و اظهار داشت: اصفهان در زمینه سرمایه‌گذاری گردشگری و به ویژه برندهای معروف هتلی آمادگی همکاری دارد.

وی با بیان اینکه بین اصفهان و هند شباهت‌ها و اشتراکات بسیاری وجود دارد، افزود: باید از این اشتراکات برای همکاری بهتر به ویژه در زمینه گردشگری بهره برد.

مهرعلیزاده بر جذب گردشگران فرهنگی هند برای بازدید از بناهای تاریخی اصفهان تأکید و تصریح کرد: گردشگران اصفهان نیز می‌توانند از بناهای تاریخی هند بازدید کنند.

وی از پیشنهاد حضور و تأسیس یک شعبه از اتاق بازرگانی هند در اصفهان استقبال کرد و گفت: ظرفیت‌های بی‌شمار همکاری بین اصفهان و هند وجود دارد که از اتاق بازرگانی استان می‌خواهیم این ظرفیت‌ها را عملیاتی نماید.

استاندار اصفهان با بیان اینکه اصفهان پتانسیل‌های زیادی برای همکاری با کشور هند دارد، افزود: در اولین گام منتظر برگزاری نشست تجار استان با هیأت تجاری هند خواهیم بود تا بتوانیم فرصت‌های همکاری را بررسی و عملیاتی کنیم.

سوراب کومار، سفیر هند در تهران نیز در این دیدار به سابقه دیرینه همکاری اصفهان با کشور هند اشاره کرد و افزود: نخست‌وزیر هند در سفر به ایران تمایل ویژه به همکاری با استان‌هایی که از نظر فرهنگ و تمدن و پتانسیل‌های اقتصادی با استان‌های کشور هند شباهت دارند، را اعلام کرد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های هند در بحث گاز در خلیج‌فارس و همکاری با شرکت‌های ایرانی؛ بیان داشت: در خصوص سرمایه‌گذار و همکاری‌های بانکی با طرف‌های ایرانی در حال مذاکره هستیم.

سفیر هند در تهران افزود: تلاش خواهیم کرد که هیأت تجاری هند پس از تهران به اصفهان سفر کنند و با تجار و بازرگانان این استان دیدار داشته باشند.

وی بر همکاری در صنعت توریسم تأکید کرد و گفت: کشور هند مایل به همکاری‌های گسترده در زمینه‌های گردشگری و میراثی است.

کومار سیر تاریخی و حضور سلسله‌های متعدد در اصفهان را بسیار تعجب برانگیز خواند و اظهار داشت: این امر یکی از مواردی است که همکاری‌های متقابل در زمینه گسترش گردشگری بین دو طرف را فراهم می‌آورد.

وی یادآور شد: برای توسعه همکاری‌های گردشگری ایرلاین های ایرانی را تشویق به برقراری پرواز مستقیم به اصفهان می‌کنیم و این موضوع در توسعه توریسم اعم از توریست‌های فرهنگی و تجاری بسیار مؤثر خواهد بود.

سفیر هند در تهران با بیان اینکه یکی از بزرگ‌ترین اتاق‌های بازرگانی هند دفتر خود را در تهران افتتاح کرده است؛ افزود: به این اتاق توصیه خواهم کرد که به اصفهان نیز سفر کنند و با توجه به وجود شرکت‌های بزرگ در این اتاق، آن‌ها را بری حضور در اصفهان ترغیب خواهیم کرد.

انتهای پیام/

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق