پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۱
نایب رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز اصفهان:
 رکود بازار گوشت قرمز ۶۰ واحد صنفی را در اصفهان تعطیل کرد   

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز اصفهان گفت: با کاهش قدرت خرید مردم و رکود حاکم بر بازار گوشت، ۵۰ تا ۶۰ واحد صنفی قصابی در اصفهان تعطیل شده و بسیاری در آستانه تعطیلی یا ورشکستگی هستند.

به گزارش ندای اصفهان،اصغر پورباطنی با بیان اینکه گرانی قیمت گوشت سبب شده مردم این کالا را خریداری نکنند، اظهار داشت: بازار گوشت قرمز به شدت کساد شده و رکود بر آن حاکم است.

وی با اشاره به تعطیلی ۵۰ تا ۶۰ واحد صنفی قصابی در استان اصفهان، افزود: بسیاری دیگر از این واحدها نیز در آستانه تعطیلی یا ورشکستگی هستند.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز استان اصفهان بیان کرد: با گرانی حامل‌های انرژی دخل و خرج واحدها با هم نمی‌خواند و بسیاری از قصابی‌های استان توان پرداخت کرایه مغازه، هزینه قبض آب، برق و گاز را نداشته و بدهکارند و توان ادامه فعالیت نیست.

وی با تأکید بر خروج دام از کشور به عنوان عامل تاثیرگذار در افزایش قیمت گوشت گوسفندی، گفت: صادرات دام سبب کاهش عرضه در بازار و در نهایت گرانی گوشت گوسفندی در داخل شده است.

پورباطنی ادامه داد: هر چه دام زنده در بازار کمتر باشد به همان نسبت قیمت گوشت نیز افزایش می‌یابد.

وی پیرامون اینکه نوسانات دلار چه تأثیری بر قیمت گوشت قرمز دارد، تأکید کرد: خروج دام از کشور با دلار معامله می‌شود و به تبع نرخ ارز بر قیمت گوشت داخل تأثیرگذار است، زیرا با کمبود دام زنده مواجه می‌شویم.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز استان اصفهان افزود: گرانی آذوقه، خشکسالی، فصل زمستان، سردی و راهبندان، صادرات دام با مجوز یا بی‌مجوز از جمله دلایل افزایش قیمت گوشت قرمز در استان است.

وی با بیان اینکه از میزان، نحوه و قیمت دام‌های صادراتی با مجوز یا بی‌مجوز از استان اصفهان اطلاع دقیقی نداریم، گفت: کاهش قدرت خرید مردم سبب کسادی بازار گوشت قرمز در اصفهان شده است.

پورباطنی در پاسخ به این سئوال که آیا نظارت بر فعالیت قصابی‌های شهر انجام می‌شود، اظهار داشت: سازمان‌های تعزیرات، بازرسی اصناف و صنعت و معدن با نظارت کامل در جریان افزایش نرخ گوشت در اصفهان هستند، زیرا آنها زودتر از ما از گرانی خبر داشتند.

وی افزود: استان اصفهان دارای دام سبک زیادی نیست و این مایحتاج از استان‌‌ها و شهرهای اطراف مانند خرم آباد، کردستان و همدان تأمین می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق