چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۱
 کلیدواژه پرتکرار دولت؛ راز سر به مهر سفر شبانه به اصفهان   

توصیه روحانی به استاندار جدید اصفهان گره از همه تحلیل‌ها در مورد انتخاب مهرعلیزاده باز و لزوم توجه به یک کلید واژه را به عنوان مطالبه چهره‌های تأثیرگذار استان مشخص کرد.

به گزارش ندای اصفهان،این روزها بیشتر از هر زمانی کلمات هم‌معنی یک کلیدواژه را در مورد اصفهان از سوی مدیران و مسؤولان دولتی شنیده می‌شود و بیش از پیش در دستور کار استفاده قرار گرفته است.

*همیشه پای یک مدیر اصفهانی در میان است

برای بررسی دلیل این موضوع باید کمی به عقب رفت البته نه در حد بررسی سابقه فعالیت‌های سیاسی در اصفهان و نگرش‌های خاص رایج در این استان؛ حتی لازم نیست مقوله صادرات مدیر به پایتخت را بررسی کرد و به این نتیجه رسید که اغلب در کرسی‌های تصمیم‌سازی پای یک مدیر ارشد اصفهانی در میان است.

موضوعی که با چند مثال از زمان انقلاب و دفاع مقدس هم به راحتی قابل اثبات است و کافیست به نام فرمانده لشکر بزرگ محمد رسول‌الله(ص) و در زاویه‌ای دیگر نام مرحوم پرورش نگاهی انداخته تا همه چیز مشخص شود. حتی نیاز نیست به یک سوژه جذاب در روزهای اخیر پرداخته شود؛ این که شهرداران قم، یزد، همدان و سمنان همه از مدیران ساخته شده در دیار نصف‌جهان هستند.

باید به اندازه یک سال به عقب برگشت؛ تابستان سال ۹۵ بود که زمزمه‌های تغییر سکان‌دار استانداری اصفهان بر سر زبان‌ها افتاد برخی دلیل آن را استعفا می‌دانستند، برخی نیز نارضایتی جریانات تندرو سیاسی از رویکرد اعتدالی زرگرپور را عامل تغییرات معرفی می‌کردند؛ در این میان برخی رسانه‌ها حتی حسین رضایی را تا نشاندن بر صندلی استاندار اصفهان مشایعت کردند اما این اتفاق رخ نداد.

*راز سر به مهر سفر شبانه نهاوندیان

بعد از گذشت یک ماه در آغاز فصل پائیز بود که نهاوندیان رئیس دفتر روحانی برای انجام رایزنی‌های نهایی در مورد تغییرات، سفری غیرمنتظره و شبانه به اصفهان داشت و با یک نفر دیدار کرد اما تصاویر بازگشت وی نشان می‌داد که پاسخ مثبتی برای تغییرات نگرفته است.

در نتیجه پرونده تغییرات در اصفهان با آمدن ۸ عضو هیأت دولت در آبان ماه ۹۵ و در حاشیه اعتراضات کشاورزان شرق، بسته شد تا انتخابات ۹۶ و نتایج آن مسیر جدیدی را در برابر مدیریت ارشد اصفهان قرار دهد.

پس از انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم مجدداً زمزمه‌های رفتن زرگرپور بالا گرفت اما به نظر می‌رسید این بار خود اوست که تمایلی برای ماندن در استانی ندارد که نه اصولگرایان و نه اصلاح‌طلبان از وی حمایت تمام و کمال نداشتند؛ در همین راستا از روز رأی‌آوری دوباره رحمانی فضلی در مجلس که البته خوشایند برخی جریانات تندرو اصلاح‌طلب نبود، پرونده اصفهان روی میز آقای وزیر باز شد.

*ماندن یا رفتن زرگرپور؟

ماندن یا رفتن زرگرپور؟ این سؤال حالا مسأله اصلی وزیر کشور در مورد اصفهان بود؛ از طرفی پاسخ منفی سال گذشته که نهاوندیان حامل آن بود و از طرفی فشار تندروها در اصفهان و البته ضلع سوم عدم تمایل زرگرپور؛ تصمیم برای ماندن وی که مورد مطالبه برخی از مدیران و نمایندگان مجلس بود را تبدیل به یک بن‌بست کرده بود.

البته تا زمان تصمیم نهایی وزارت کشور برای انتخاب استاندار اصفهان که تا اواخر مهر ماه طول کشید رفت‌وآمدهای دولت‌مردان هم به اصفهان ادامه داشت تا افتتاح پروژه و یا کلنگ‌زنی بهانه‌ای باشد برای یک دیدار خاص اعضای هیأت دولت در اصفهان، دیداری که بر اساس شنیده‌ها همچنان نتیجه‌اش رساندن یک جمله کلیدی و یک کلیدواژه به آقای رئیس‌جمهور بود: «آرامش» اصفهان را حفظ کنید.

در چنین شرایطی جنگ نام‌ها برای مطرح کردن خودشان به عنوان گزینه استانداری اصفهان بالا گرفته بود و کانال‌های تلگرامی با هویت‌های مخدوش یکی پس از دیگری با رقم‌هایی بالا دست به تبلیغات و گزینه تراشی زدند تا شاید در این وانفسای جنگ روانی خود به نانی و برخی هم به نوایی برسند؛ گزینه‌هایی عجیب از برخی نمایندگان سابق مجلس تا اصفهانی‌های تهران‌نشین!

*توصیه گره‌گشای روحانی به مهرعلیزاده

اما از آن جایی که روحانی نشان داده مرد غیرمنتظره‌هاست همه گزینه‌ها را پشت سر گذاشت و حتی اجازه تشکیل جلسه به برخی گروه‌هایی که پیگیر معرفی گزینه‌ها بودند را نداد تا مهرعلیزاده به جای شهرداری تهران یا حتی معاونت در دولت، چمدانش را برای اصفهان ببندد.

البته این انتخاب هرچقدر غیرمنتظره می‌نمود اما تلاش شد تا توصیه‌ای که از سال گذشته به نهاوندیان منتقل شده بود را رعایت کند و در همین راستا در روز معرفی استاندار اصفهان، رئیس‌جمهور مردم این استان را مردمی وفادار، پرتلاش، خوش فهم و فعال و با نقش‌­آفرینی­‌های مهم و نمونه در انقلاب و دفاع مقدس دانست و به مهرعلیزاده که به زعم روحانی با تجربیات خوب و متنوع سیاسی، اجرایی و با سوابق ارزنده راهی اصفهان شده بود یک توصیه ویژه داشت: وی را بر ارتباط بسیار صمیمی با شخصیت بسیار ارزشمند آیت‌الله مظاهری که همواره کمک نظام و دولت و خیرخواه آن بوده، توصیه می‌کنم.

این توصیه گره از همه تحلیل‌ها در مورد انتخاب استاندار اصفهان باز کرد و لزوم حفظ آرامش را به عنوان مطالبه چهره‌های تأثیرگذار استان و در رأس آن‌ها زعیم حوزه علمیه مطرح کرد. این موضوع آن‌قدر مهم بود که آیت‌الله مظاهری در نخستین دیدار با مهرعلیزاده استاندار جدید اصفهان باز هم بر آن تأکید کرد.

*این عبارت را بیشتر خواهیم شنید

 آیت‌الله مظاهری در این دیدار از زحمات و خدمات استاندار سابق اصفهان قدردانی کرده و می‌افزاید: آقای زرگرپور، در چهار سال گذشته، علاوه بر اینکه در جهت حل معضلات استان اصفهان، خصوصاً معضل آب و هوا زحمات فراوانی متحمل شده و گام‌های مؤثری برداشتند، با درایت و تدبیر، آرامش استان اصفهان را حفظ و مدیریت کردند و مانع بروز هرگونه تنش و بحران شدند و از این جهت و از جهات مختلفی لازم است از ایشان تشکر و تکریم شود.

در این بین وزیر کشور نیز پیام چهره‌های تأثیرگذار استان اصفهان را به خوبی دریافت کرده و به نظر می‌رسد که خودش نیز با رعایت این اصل چه در اصفهان و چه در سایر استان‌ها موافق است. وی برای تائید این موضوع در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان برای معرفی استاندار جدید این‌گونه اظهار داشت: استاندار جدید اصفهان فردى اعتدالى است و همواره رفتاری متعادل داشته و این روند نیز در استان اصفهان نیز ادامه خواهد یافت.

مهرعلیزاده نیز در کنار دیدارهای خاص و حضور پررنگش در ارتباط‌گیری اولیه قوی با فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان یکی از شاخصه‌های اصلی استان اصفهان، در پایان سخنرانی‌اش در مراسم معارفه نشان داد که پیام روحانی را دریافت کرده و درباره این موضوع این طور عنوان داشت: امیدواریم با استفاده از مدیران جوان با گرایش اعتدالی و بر محور تخصص کارهای خود را پیش ببریم.

بر این اساس و در شرایط فعلی به نظر می‌رسد برای تحقق دستاوردهایی متقن و مردم‌پسند کلیدواژه آرامش به عنوان دستور کار ویژه به مهرعلیزاده ابلاغ شده است و رسانه‌ها قطعاً بیش از پیش آثار توصیه روحانی را در ادبیات رفتاری و گفتاری استاندار جدید اصفهان شاهد خواهند بود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز