چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰

قیام «بدحجاب‌ها» علیه تجاوز به کودکان!/ خبر کذب یک مقام «بی‌ربط» درباره «حصر»

«مصطفی تاجزاده» برای پروژه عبور اصلاح‌طلبان از روحانی در حال تئوریزاسیون است.

به گزارش ندای اصفهان،اشرف بروجردی، فعال اصلاح‌طلب و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران که چند ماه قبل توسط حسن روحانی رییس جمهور به این سمت منصوب شد؛ به تازگی در یک مصاحبه با خبرگزاری ایلنا راجع به مسئله حصر گفته است:

«این مباحث خاص است که باید با مذاکره‌ای که آقای روحانی شروع کرده‌اند، به سرانجام برسد. توافقی صورت گرفته که تا پایان سال  ۹۶ دامنه حصر آرام آرام کم و یا برداشته شود.»

او در بخش دیگری از اظهارات خود نیز راجع به ماجرای اعلام برائت اصلاح‌طلبان از آقای روحانی که به تازگی مطرح شده، می‌گوید: رئیس‌جمهور که فرزند پیغمبر نیست. او هم ایراداتی دارد اما این گله مبنی بر این که وی از اصلاح‌طلبی عدول کرده باشد را قبول ندارم؛ روحانی همچنان یک اصلاح‌طلب است

* اظهارات بروجردی درباره پرونده حصر و اینکه قرار است این قضیه تا پایان سال ۹۶ فیصله یابد، از این جهت قابل توجه است که یک مقام دولتی کاملا بی‌ربط! به موضوع حصر، در لباس یک مقام مطلع ودست اندرکار ظاهر شده و «خبر» از رفع حصر می‌دهد؛ خبری که مسوولان شورای عالی امنیت ملی و قوه قضاییه هم تا کنون آن را (رفع حصر) تایید نکرده‌اند. این بی ارتباطی موضوع مورد نظر با مسوولیت خانم بروجردی به حدی است که کاربران در شبکه های اجتماعی نیز با پیام های طنز و کنایه، به آن واکنش نشان داده اند.

اما اصل خبر «فیصله یافتن حصر تا پایان سال ۹۶ » هم با توجه به شواهد موجود و اظهارات مقام‌های مسوول، صحیح به نظر نمی‌رسد.

چه اینکه ماجرای حصر در حدّ رسیدگی شخص رئیس‌جمهور نیست و در حیطه اختیارات شورای عالی امنیت ملی است و از طرفی پر واضح است که مادام که فتنه‌گران از مواضع خود در سال ۸۸ «توبه علنی» نکنند خبری از رفع حصر نخواهد بود.

کذب بودن خبری که بروجردی نقل کرده از این حیث نیز قابل اثبات است که رئیس‌جمهور روحانی حتی در ایام دولت اول خود و زمانی که با اصلاح‌طلبان در ماه عسل به سر می‌برد نیز نتوانست در قبال مسئله حصر کاری از پیش ببرد و علی‌القاعده اکنون که اصلاح‌طلبان حتی آهنگ عبور از آقای روحانی را هم دارند؛ معقول نیست که کسی از تقلّای دوباره آقای روحانی برای حل یک مسئله لاینحل سخن بگوید.

اشاره خانم بروجردی به اصلاح‌طلب بودن رئیس‌جمهور نیز می‌تواند یک نقطه عطف در گیرودار اظهارات این روزهای اصلاح‌طلبان باشد که به منظور «عبور از روحانی» دائماً از این می‌گویند که «روحانی اصلاح‌طلب نیست، خاستگاه اصلاح‌طلبی ندارد و خودش هم هیچگاه نگفته که من یک اصلاح‌طلب هستم.»

خاصّه اینکه از نظر افکار عمومی نه تنها آقای روحانی از اصلاح‌طلبان هم اصلاح‌طلب‌تر است و چپ‌تر عمل کرده بلکه چپ‌ها هم در قبال عملکرد رئیس‌جمهور روحانی مسئولیتی دوچندان دارند و نمی‌توانند از پاسخگویی در قبال آن شانه خالی کنند.

***

کمدی‌الهی تاجزاده برای عبور از روحانی!

مصطفی تاجزاده، فعال اصلاح‌طلب و از محکومان فتنه سال ۸۸، به تازگی در بخشی از مصاحبه خود با روزنامه اعتماد گفته است: مهم ترین مطالبه ما از روحانی وعده هایی است که به مردم داده است. من در مورد همکاران آقای روحانی سکوت کردم چرا که معتقدم باید دست رییس جمهوری باز باشد تا هر کس را که فکر می کند بهتر می تواند برنامه هایش را عملیاتی کند، برگزیند.

او در ادامه تصریح می‌کند:

«مطالبات اصلاح طلبانه نیز ندارم چون روحانی کف مطالبات ما را می تواند نمایندگی کند، نه سقف آن را اما از یک خواست نمی گذرم و آن وعده‌هایش به مردم است و مردم بر اساس آنها به روحانی رای داده اند. باید دلایل هر کدام را که توان تحقق آن را ندارد به مردم بگوید و بقیه را نیز به منصه ظهور برساند. بنابراین پیشنهاد می کنم همه ما منحصرا از او تحقق این وعده ها را بخواهیم و البته توضیح در مورد هر مطالبه ای که محقق نمی شود.»

*پیش از این در وبلاگ مشرق اشاره کرده بودیم که آقای تاج‌زاده این روزها در پشت دستگاه ارسال فرکانس «عبور از روحانی» نشسته و به زبان بی‌زبانی در حال تئوریزاسیون این حرکت قبیح از جانب اصلاح‌طلبان است.

شاهد مثال جدید این تحلیل نیز حرف‌هاییست که از قول تاجزاده و در بالا به آنها اشاره شده است.

فی‌الواقع کیست که نداند وعده‌های دولت اول آقای روحانی نیز محقق نشد و مقولاتی مثل «حل مشکلات در ۱۰۰ روز»، «بهبود رابطه با جهان»، «پردستاوردی برجام»، «عبور از رکود» «فکّ حصر از فتنه‌گران» و «بهبود اقتصاد کلان» هیچیک محقق نشدند.

جالب آنکه درست در عین همین محقق نشدن‌ها بود که اصلاح‌طلبان عنوان کردند در انتخابات جدید و برای دولت دوازدهم نیز از رئیس‌جمهور روحانی و سیاست‌هایش حمایت می‌کنند و صراحتاً تأکید کردند که «ما تضمین روحانی هستیم.» و روحانی بهتر از ما عمل کرده است.

از طرفی مگر آنها نبودند که بیش از آقای روحانی به مردم وعده دادند و به منتقدان هم تاختند؟! و مگر آنها نبودند که به مردم گفتند هم‌اکنون قیمت‌ها کاهش یافته، درآمدها افزایش می‌یابد، صبح بدون تحریم رسید، باید دست روحانی و ظریف را بوسید و…؟

به این معنی که اتفاقا مخاطب اصلی نمایش تاجزاده؛ شخص خود تاجزاده و دوستان اصلاح‌طلب او هستند که بایستی در پاسخ به چرایی عدم تحقق وعده‌هایشان مسئولیت‌پذیر باشند.

قضیه روشن است… تاجزاده و هم‌پیمانان ستادی او با علم به اینکه می‌دانند و البته می‌دانستند رئیس‌جمهور روحانی کارنامه قابل قبول در زمینه وعده‌هایش ارائه نخواهد کرد – و حجم کثیری از سیاه‌نمایی‌ها درباره اوضاع کشور هم دروغ است- قصد دارند عبور اصلاح‌طلبان از روحانی را به گردن وعده‌های محقق نشده بیاندازند و به مردم اینطور القا کنند که ما به خاطر شما از روحانی گذاشتیم!

تحلیلگران معتقدند صدای این سمفونی در انتخابات مجلس یازدهم در سال ۹۸ و انتخابات ریاست‌جمهوری دولت سیزدهم در سال ۱۴۰۰ شنیده خواهد شد…

بدیهیست که نحوه تعامل رسانه‌ها و خواص کشور با پروژه «طلاق سیاسی اصلاح‌طلبان از روحانی» و حقایق آن، عاملی برای افزایش یا کاهش احتمال موفقیت ستاد جریان سیاسی خاص در طراحی این پروژه است.

*** 

قیام «بدحجاب‌ها» و صاحبان «سگ اخلاق» علیه تجاوز به کودکان!

چند ماهیست که برخی اخبار مربوط به کودک‌آزاری و بعضا تجاوز به کودکان توسط رسانه‌های کشور، مورد توجه ویژه قرار می‌گیرد.

در این زمینه و بطور خاص ۲ پرونده مربوط به دو کودک قربانی به نام‌های اهورا و آتنا نیز افکار عمومی کشورمان را به شدت جریحه‌دار کرد.

روزنامه دولتی ایران روز چهارشنبه گذشته گزارشی را با عنوان «خاموشی چراغ کودکی با زوزه‌ تندباد محرومیت» منتشر کرد که در آن روایتی از تجاوز یک پدر در حاشیه تهران به دخترانش نقل شده بود.

خبرنگار ایران در بخشی از گزارش خود نوشته است:

«پدر خانواده حتی قرص تقویتی می‌خورد که شب‌ها به بچه‌هایش تعرض کند. بچه‌ها از او می‌ترسیدند و به آدم‌های دیگر راحت اعتماد کردند. ف در ۸ سالگی برای مدتی هر روز به بهانه بستنی و… به کارگاه چوب بری کشیده می‌شد و آنجا مورد تجاوز قرار می‌گرفت. کار به جایی رسید که او به این وضعیت عادت کرد. ۱۰ سالش بیشتر نبود اما حتی بلال فروش و کله‌پز محل نیز به او دست درازی کرده بودند و با دریافت‌های ۲ هزار تومانی و ۵ هزار تومانی، این کار هر روزش شده بود.»

در لابه‌لای این گزارش‌ها، این اخبار و این اعلام انزجارها اما یک پارادوکس عجیب نیز به چشم می‌خورد و آن اعتراض گسترده افراد و گروهی است که طبیعتا خود بخشی از این مسئله هستند…

*کودک‌آزاری یک رفتار منزجرکننده است که اگرچه نمی‌تواند و نباید که سهم عاملین آنرا در ارتکاب به این جرم بزرگ نادیده گرفت اما عوامل اجتماعی زیادی هم در آن سهیم‌اند.

از دیدگاه اسلام، برخی زمینه‌های سوء اجتماعی همچون بدحجابی، وارد ساختن خبائثی مثل سگ به درون خانه و خانواده و ایجاد حساسیت‌های غلط جنسی در جامعه از جمله عوامل ارتکاب به جنحه و جنایت است.

چه اینکه عقل سلیم نیز این مسئله را تأیید می‌کند که ایجاد زمینه برای «زنای ذهنی» و دور شدن کسانی از زنان و مردان جامعه از رفتارهای عفیفانه، از پاکی زندگی، از خبائث و به طور اخص از مسئله مهم «حجاب» نیز تشدید کننده جرائم در حوزه اخلاق و عفت جامعه است.

در همین راستا باید به این مسئله اشاره کرد که بخشی از ابراز انزجارها و محکوم‌کردن‌های جنایت کودک‌آزاری در رسانه‌ها، از جانب کسانی صورت می‌گیرد که خود یا بدحجاب هستند و یا در ترویج بدحجابی و سبک‌های غلط زندگی نقشی بسزا ایفا می‌کنند.

یک گشت و گذار ساده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که تعدادی از کسانی که در انتشار اخبار مربوط به کودک‌آزاری حرارت خاصی از خود نشان می‌دهند و برخی از آنها فعالیت رسانه‌ای هم دارند! کسانی هستند که هیچ تقیّدی به حجاب اسلامی و سبک زندگی اسلامی و ایرانی ندارند.

بر اساس جستجوی مستند ما، یکی از این افراد که در انتشار اخبار مربوط به تجاوز به کودکان در رسانه‌های رسمی کشور نقش دارد، نه تنها بنا به تعریف اسلامی و عرفی یک بدحجاب محسوب می‌شود بلکه در نوشته‌های وی این کنایه نیز به چشم می‌خورد که تقلا می‌کند ماجرای تجاوز به کودکان به قضیه «سفرهای زیارتی مردم به عتبات عالیات» ربط داده شود.

در صفحه اجتماعی یکی دیگر از این افراد که چندی قبل معترض سهم بدحجاب‌ها در شکل‌گیری جنایت کودک‌آزاری شده بود نیز تصاویر نامناسبی از وی به چشم می‌خورد.

یکی دیگر از این افراد که از قضا مرد هم هست صراحتا در صفحه اجتماعی خود از این نوشته است که مردم به زیارت اربعین نروند تا جلوی تجاوز به کودکان گرفته شود! همین فرد در یکی از مطالب خود نیز عکس سگ خانگی‌اش را منتشر کرده و از این نوشته است که فراق این سگ تا چه اندازه برای او سخت است.

در صفحه یکی دیگر از معترضین تجاوز به کودکان که او هم مرد است تصویر یک نقاشی خارجی از معاشقه یک زن و مرد در خیابان بازنشر شده و او از مردم می‌خواهد که این نقاشی‌ها را ببینند چون حال خوبی دارد!

یک زن که او هم تصاویر بدون حجاب خود را در صفحه مجازی خود قرار داده؛ در اعتراض به مسئله تجاوز، عکسی از جفت‌گیری دو حیوان منتشر کرده و در کپشن آن یک نکته اخلاقی! را در مذمت تجاوز به کودکان بیان کرده است.

مثال جالب‌تر نیز یکی دیگر از همین افراد است که در انتشار اخبار مربوط به کودک‌آزاری اشتیاق زیادی دارد اما نه تنها یک بدحجاب محسوب می‌شود بلکه در صفحه اجتماعی او هم ترویج سگ‌بازی به چشم می‌خورد. او در بالای تصویر یک سگ خانگی از شوخی خود با او و از این نوشته که او «سگ اخلاق» است!
***

ما از بیان این حرف‌ها متأسف و حتی شرمساریم و برای همین از ذکر منبع خودداری کردیم (اگرچه اسناد آن محفوظ است) اما حقیقت این است که اگرچه مسئله کودک‌آزاری همین تعداد اندک آن نیز سخت و سنگین است اما در جامعه ایرانی شیوع ندارد و مادام که همه شعوب و عوامل تأثیرگذار در ماجرای کثیف کودک‌آزاری و چند پرونده محدود آن دیده و از آنها پرهیز نشود؛ فقط باید به برخوردهای قضایی با مجرمین دل بست.

به نظر می‌رسد آنها که در کنایه زدن به نظام اسلامی خود را پرچمدار ماجرای کثیف کودک‌آزاری و تجاوز به کودکان نشان می‌دهند! باید درباره این قضیه تأمل کنند که سهم بدحجابی و سبک غلطی از زندگی که آنها ترویج می‌کنند در این ماجرا چیست؟! و همینطور مثلاً سهم ماجرای“کارناوال رقص زنان” در یکی از شهرها که بعدا شاهد یکی از فجیع‌ترین پرونده‌های تجاوز به کودکان شد…

گفتنیست، برخی از افراد مذکور از خبرنگاران رسانه‌های اصلاح‌طلب و دولتی می‌باشند که در پر و بال دادن به اخبار مربوط به عمل شنیع تجاوز به کودکان نقش مهمی دارند!

انتهای پیام/

منبع:مشرق

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز