دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۸
مسئول کاروان جانبازان استان اصفهان خبر داد؛
 پیاده روی ۲۴ جانباز از اصفهان تا کربلا   

مسئول کاروان جانبازان استان اصفهان با بیان اینکه بسیاری مواردی که در مسیر پیاده روی اربعین دیده می شود به زمان جنگ شباهت دارد، گفت: در زمان جنگ ایثار، فداکاری و گذشت وجود داشت و در این مسیر مصداق این فداکاری ها را در زائران و کسانی که از زائران پذیرایی می کنند، می بینیم.

به گزارش ندای اصفهان، جانباز هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه بنده به همراه ۲۴ نفر از جانبازان هرساله در این مسیر حاضر می شویم، اظهار کرد: ما در حدود ۱۵ تا ۲۰ روز از سمت اصفهان حرکت کرده و پس از رسیدن به مناطق جنگی و برپایی برنامه های مذهبی در مناطق جنگی از مرز چذابه به نجف مشرف می شویم.

حمید شهبازی با بیان اینکه گروه ما در حدود دو روز در نجف ساکن بوده و سپس به سمت کاظمین می رود، عنوان کرد: ما از کاظیمین به سامرا رفته و سپس به شهر کاظمین برمی گردیم و از شهر حله به اتفاق مردم این شهر به یاد آیت الله حلی به سمت کربلا می رویم.

وی با بیان اینکه مردم حله در این مسیر سراغ زائران ایرانی را از ما می گیرند، عنوان کرد: کم بودن تعداد زائران ایرانی در این مسیر برای زائران عراقی جای سوال است.

جانباز دفاع مقدس با بیان اینکه در این مسیر رزمندگانی با ۷۰ درصد جانبازی ما را همراهی می کنند، تصریح کرد: ما در این مسیر جانبازانی داریم که نابینا بوده و یا قطع عضو هستند، اما با معجزه الهی و عشق به امام حسین (ع) در این مسیر ما را همراهی می کنند.

شهبازی با بیان اینکه گروه ما دو روز در کربلا ساکن خواهد بود، تصریح کرد: ما پس از این دو روز به نجف بازگشته و پس از کسب اجازه از امیرالمومنین(ع) بار دیگر در مسیر پیاده روی نجف تا کربلا به جمع خیل میلیونی زوار می پیوندیم.

وی با بیان اینکه بسیاری مواردی که در این مسیر دیده می شود به زمان جنگ شباهت دارد، گفت: در زمان جنگ ما ایثار، فداکاری و گذشت داشتیم و در این مسیر مصداق این فداکاری ها را در زائران و کسانی که از زائران پذیرایی می کنند، می بینیم.

مسئول کاروان جانبازان استان اصفهان با بیان اینکه این فداکاری ها از باب مادی قابل سنجش نیست، تصریح کرد: در این مسیر افراد همه هستی و دارایی خود را در راه زائران امام حسین (ع) خرج می کند و این تلاش آن ها از نظر معنوی قابل تقدیر است و نمی توان با بعد مادی آن را سنجید.

شهبازی با اشاره به حال و هوای جانبازان در لحظه ورود به کربلا، عنوان کرد:  عزیزان ما در این کاروان از لحظه ورود به شهر کربلا شروع به گریه می کنند و لحظه ای که چشمشان به گنبد امام حسین (ع) می افتد با آرامش معنوی که پیدا می کنند، گریه ها نیز قطع می شود.

وی ادامه داد: امیدوارم همانطور که رزمندگان به عشق امام حسین(ع) رفتند و جنگیدند و شهید و جانباز شدند و ما امروز در این مسیر به عشق اباعبدالله الحسین(ع) حاضر شدیم، امام حسین(ع) نیز شفیع ما در قیامت باشند.

انتهای پیام/

منبع:صاحب نیوز

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز